Niceland: 2. místo za Skladbu roku v hudební anketě Žebřík

|
Niceland: 2. místo za Skladbu roku v hudební anketě Žebřík

Kapela NiceLand má důvod k oslavě – v hudební anketě Žebřík získala letos krásné druhé místo v kategorii Skladba roku za singl I Won´t Give In.

"Při letošní konkurenci jsme vlastně slavili dvakrát. Už samotná nominace byla velké překvapení. Pro kapelu, která se s poslední deskou posunula trochu dále od hlavního proudu a v rádiích nebo v televizi ji člověk jen tak neuslyší, to byla docela nečekaná zpráva. Na předávání jsme odjižděli s očekáváním dobré party a setkání s kamarády a na umístění moc nemysleli. O to větší překvapnení a nasledná oslava to povyhlášení byly. Zřejmě máme silnou základnu fanoušků, za což jsme neskonale rádi,” říká frontman Michal Motyčka.

Píseň I Won´t Give In má pro zpěváka a zároveň autora zvláštní význam. "Je zřejmě nejosobnější z celého alba. Do necelých čtyř minut se textově vtěsnaly všechny zásadní špatné události posledních několika let v mém životě, ale se stejným rozuzlením - pořád jsem ještě tady, protože vždycky zbývá nějaká naděje," dodává.

Formace NiceLand, kde dále působí kytarista Tomáš Koula (ex-The Bliss, producent Prague Conspiracy, Pipes and Pints aj.) baskytarista Přemek Černík (promotér - Mighty Sounds, Sonisphere,) a bubeník Michal Budinský (ex-The Bliss), vydala na podzim loňakého roku druhé album s názvem God Has Her Ways. Pracovali na něm tentokrát všichni současní členové, novinka je tedy od prvotiny Little Black Book zásadním žánrovým odklonem a krom hutnějších kytarových věcí zabrousila i do stylů ambiente a electro.

Role producenta se ujal Amák Golden (ex-Sunshine) a krom něho se na albu prodkučně podíleli také zpěvák Sunshine Kay Buriánek a kytarista The Prostitutes Martin Přikryl. Ve skladbě Laugh All You Want si zahostoval frontman kapely Sunflower Caravan Andy Čermák, který je zároveň spoluautorem. Do dvou písní nahráli smyčce i členové České filharmonie.
NiceLand na sebe poprvé upozornil po vítězství v soutěži Coca Cola Popstar svým debutem Little Black Book, která mu před třemi lety vynesla hned třikrát cenu Objev roku, další nominace na řadu cen, mnoho týdnů v hitparádách a redakce Musicserver.cz píseň Come on označila za nejlepší skladbu roku.

Druhý singl Lost In Encrytion bodující sedm týdnů v hitparádě rádia Expres zazněl ve filmu Ocas ještěrky, pro který NiceLand nahrál ještě jednu skladbu s názvem Where The Lights Come From. Ta vyšla i na kompilaci Dej si bacha! vydané v rámci benefičního projektu Art For life zaměřeného na boj proti AIDS.

Kapela NiceLand momentálně vyráží na jarní koncerty coby host kapel Sunshine nebo Rara Avis. Zároveň plánuje letní festivaly a chystá nový videoklip.

Další žurnál

Ufomammut (ITA) a Usnea (USA) aneb těžký doom metalový kalibr v říjnu na 007

23. Květen 2017 11:52 |
Ufomammut (ITA), Usnea (USA) + supportSobota 21. 10. 2017 - Klub 007 Strahov, Praha
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - BRUTAL ASSAULT OBSCUROS ZVOU NA FOTBAL!

16. Květen 2017 10:08 |
Neoficiální mistrovství světa v kopané proběhne 28. května na hřišti ve Štěrboholích za účasti týmů Brutal Assault Obscuros, Obscene Extreme Grinders, Mighty Sounds Rebels a Rock For People's Ninjas. Vyzýváme všechny fanoušky Brutal Assault Obscuros, aby v co největší míře přišli podpořit své hrdiny a pomohli nás dotlačit k vytouženému Poháru!
... Zobrazit celý článek

Dead Cross + Mike Patton

5. Květen 2017 15:06 |
Poslechněte si ukázku, jak zní Dead Cross s novým zpěvákem, Mikem Pattonem. Celé album vyjde přibližně za tři měsíce.    
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - NOVINKY V SESTAVĚ S BORIS, WOLVES IN THE THRONE ROOM A CROWBAR

20. Duben 2017 10:02 |
Tento přísun kapel čertužel začneme špatnými zprávami, svoji účast na BA museli odvolat kapely LIFE OF AGONY a GRUESOME. Na druhou stranu nás může těšit festivalový debut atmosférického black metalu WOLVES IN THE THRONE ROOM, kteří sami utvořili celou alternativní linii tohoto žánru.
... Zobrazit celý článek

KILLING JOKE po 12 letech na brněnské Flédě

13. Duben 2017 12:54 |
KILLING JOKE (UK) 18. června 2017 - Fléda, Brno
... Zobrazit celý článek