Niceland: 2. místo za Skladbu roku v hudební anketě Žebřík

|
Niceland: 2. místo za Skladbu roku v hudební anketě Žebřík

Kapela NiceLand má důvod k oslavě – v hudební anketě Žebřík získala letos krásné druhé místo v kategorii Skladba roku za singl I Won´t Give In.

"Při letošní konkurenci jsme vlastně slavili dvakrát. Už samotná nominace byla velké překvapení. Pro kapelu, která se s poslední deskou posunula trochu dále od hlavního proudu a v rádiích nebo v televizi ji člověk jen tak neuslyší, to byla docela nečekaná zpráva. Na předávání jsme odjižděli s očekáváním dobré party a setkání s kamarády a na umístění moc nemysleli. O to větší překvapnení a nasledná oslava to povyhlášení byly. Zřejmě máme silnou základnu fanoušků, za což jsme neskonale rádi,” říká frontman Michal Motyčka.

Píseň I Won´t Give In má pro zpěváka a zároveň autora zvláštní význam. "Je zřejmě nejosobnější z celého alba. Do necelých čtyř minut se textově vtěsnaly všechny zásadní špatné události posledních několika let v mém životě, ale se stejným rozuzlením - pořád jsem ještě tady, protože vždycky zbývá nějaká naděje," dodává.

Formace NiceLand, kde dále působí kytarista Tomáš Koula (ex-The Bliss, producent Prague Conspiracy, Pipes and Pints aj.) baskytarista Přemek Černík (promotér - Mighty Sounds, Sonisphere,) a bubeník Michal Budinský (ex-The Bliss), vydala na podzim loňakého roku druhé album s názvem God Has Her Ways. Pracovali na něm tentokrát všichni současní členové, novinka je tedy od prvotiny Little Black Book zásadním žánrovým odklonem a krom hutnějších kytarových věcí zabrousila i do stylů ambiente a electro.

Role producenta se ujal Amák Golden (ex-Sunshine) a krom něho se na albu prodkučně podíleli také zpěvák Sunshine Kay Buriánek a kytarista The Prostitutes Martin Přikryl. Ve skladbě Laugh All You Want si zahostoval frontman kapely Sunflower Caravan Andy Čermák, který je zároveň spoluautorem. Do dvou písní nahráli smyčce i členové České filharmonie.
NiceLand na sebe poprvé upozornil po vítězství v soutěži Coca Cola Popstar svým debutem Little Black Book, která mu před třemi lety vynesla hned třikrát cenu Objev roku, další nominace na řadu cen, mnoho týdnů v hitparádách a redakce Musicserver.cz píseň Come on označila za nejlepší skladbu roku.

Druhý singl Lost In Encrytion bodující sedm týdnů v hitparádě rádia Expres zazněl ve filmu Ocas ještěrky, pro který NiceLand nahrál ještě jednu skladbu s názvem Where The Lights Come From. Ta vyšla i na kompilaci Dej si bacha! vydané v rámci benefičního projektu Art For life zaměřeného na boj proti AIDS.

Kapela NiceLand momentálně vyráží na jarní koncerty coby host kapel Sunshine nebo Rara Avis. Zároveň plánuje letní festivaly a chystá nový videoklip.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek