Čokovoko vyrážejí na Co Češka, to muzikant tour

Čokovoko vyrážejí na Co Češka, to muzikant tour

Dva akordy a pravda, mluvené slovo, trhavý tanec a láska k humoru černému jako anýzové vejce, také to jsou Čokovoko. Adéla a Zuzana, dvě obyčejné dívky s prvními vráskami, které po vydání svého prvního regulérního alba Hudba vyrážejí na své česko-slovenské turné, které ve svém prvním týdnu nese podtitulek: „Musíme vydělat na novou škodovku, na očkování pro psa a pokřtíme CD.“

Turné Co Češka, to muzikant má celkem 16 zastávek a během každé z nich dívky čekají podobné rituály: „Oholit se, a pokud jsme se předtím pohádaly, tak udobřit se, vzít si podpatky, říct několik jazykolamů, velkým písmem napsat pořadí písniček, zaměřit se na někoho, kdo se směje nebo alespoň kýve,“ říká Zuzka. „Ještě se pořádně namalovat, aby to bylo poznat i v posledních řadách, vzít si neperlivou vodu, zjistit, jestli už tam stojí dost lidí a slíbit si, že už nebudem buzerovat zvukaře,“ dodává Adéla.

Co Češka, to muzikant tour:

11/04 Nitra, Valašský Šenk

12/04 Brno, Fléda (+ 2singles, Don Juan Disco)

15/04 Opava, Music club 13

16/04 Ostrava, Marley (+ Midi Lidi)

18/04 Jihlava, DK

19/04 České Budějovice, Horká vana

20/04 Plzeň, Anděl Café

21/04 Praha, Palác Akropolis (+ 2singles)

23/04 Třebíč, Béčko

24/04 Znojmo, Gogoclub

25/04 Velikonoce

26/04 Bratislava, NuSpirit

27/04 Žilina, Stanica

28/04 Košice, Tabačka

29/04 Trenčín, Lúč

30/04 Senica, tba

Napsali o albu Hudba:

Dvojici introvertek se povedlo, o co se rocková hudba poslední léta marně snaží: probudit v posluchači jeho vnitřního měšťáka, strážce veřejného dobra a následně se s ním konfrontovat.

Petr Vizina, Lidové noviny

http://www.lidovky.cz/cokovoko-vydaly-svou-prvni-skutecnou-desku-fmi-/ln...

V jejich (cíleně) banálních rýmech se mísí každodenní jazyk i "zvrhlá fascinace" popkulturou - a mezi tím prosvítá výstižný obraz současnosti.

Karel Veselý, Aktuálně.cz

http://aktualne.centrum.cz/kultura/hudba/clanek.phtml?id=695777

Album Hudba je přes svůj nesmírně humorný nádech bolestivou a otevřenou zpovědí o výchově dívek v Čechách. Je to intenzivní, na dřeň obnažený sociální striptýz.

Marek Pros, Proti šedi

http://www.protisedi.cz/article/cokovoko-tancuji-socialni-striptyz

 

O Čokovoko:

Od roku 2006 jsou dle vlastních slov nejznámější z hudebně nenadaných kapel v Brně. Hrály jsme už mj. na učilišti, v autobusu, v notářství, na svatbě biologů, na dědových narozkách, v Dobrém ránu s ČT, u Dejdara, na party pro delikventy. Nejsme vhodné na dětskou party a neděláme ani charitu. Na Facebooku máme 7563 fanoušků, 64 haterů a 161 haterů našich haterů. Tito o nás řekli, že jsme „vyvážená chuť říci něco až intimně samy za sebe a nechat se při tom svádět k fikčním odbočkám směrovkami jazyka a rýmů“ a „rozhodne neumite rapovat, zadny flow, boze“. Nové CD se jmenuje Hudba, protože pod mluveným slovem máme hudbu. A toto spojení je snad pěkné. CD vyšlo 1.4. u Mamka labelu a hudbu na něj připravil Tomáš Kelar, někdejší člen anglických Mountaineers. Mastering měl na starosti Ondřej Ježek ve studiu Jámor.

Další informace:

www.cokovoko.cz

http://www.facebook.com/cokovoko

www.bumbumsatori.org

 

 

11. 4. 2011

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek