Zpěvačka Santigold přijede na Colours!

Zpěvačka Santigold přijede na Colours!

Přivážíme vám nadupaný hukot z newyorského popového undergroundu - zpěvačku Santigold.

Hybrid dubstepu, Portishead, Cure, M.I.A., Pixies, Bollywoodu a Lil Wayneho.

Zvykněte si na černou dívku, která nezpívá R&B," říká zpěvačka, skladatelka a producentka Santi White alias Santigold.

Debutové album natočila před třemi lety s Diplo, Freq Nasty a kamarádkou M.I.A., s níž vyjela na turné. A potom s Björk a Architecture In Helsinki. Předskakovala Coldplay, Jay-Z, Beastie Boys nebo Kanye Westovi a o její služby stál David Byrne, Pharrell Williams a The Streets.

O Santigold se začalo mluvit jako o nové M.I.A., ovšem po vydání alba to všichni vzali zpět. „Každý, kdo to tvrdí, je buď ignorantskej blázen, nebo přišel o uši," upozornil všechny Kanye West. A obě ikony tomu nasadily korunu, když se vydaly na společné turné, ze kterého Santigold volně přestoupila na koncertování s Björk.

Platí pro ni také, že vedle skladeb s punkrockovým ostřím dokáže napsat otevřeně provokativní texty a ráda využívá analogový zvuk s basovými rytmy. „Všimli jste si toho, že se Santigold ujala vedení?" řekl o ní Squeak E. Clean z hip hopového dua NASA, když ji přizval do velkolepé společnosti hvězd natáčejících album The Spirit The Apollo (Tom Waits, David Byrne, Chuck D, George Clinton aj.). S Kanye Westem, Spunk Rock a M.I.A. si zazpívala skladbu Whachadoin?.

Letos by Santigold měla představit nové album, na kterém s ní spolupracovali Pharrell Williams a oblíbená skupina Devo.

Další žurnál

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek

Ulsect inovují death metal - v neděli živě!

21. Říjen 2017 10:25 |
Jednota uvádí: ULSECT death metal | avantgarde | Season of Mist | NL facebook.com/ulsect ulsect.bandcamp.com ulsect.com
... Zobrazit celý článek