Zpěvačka Santigold přijede na Colours!

Zpěvačka Santigold přijede na Colours!

Přivážíme vám nadupaný hukot z newyorského popového undergroundu - zpěvačku Santigold.

Hybrid dubstepu, Portishead, Cure, M.I.A., Pixies, Bollywoodu a Lil Wayneho.

Zvykněte si na černou dívku, která nezpívá R&B," říká zpěvačka, skladatelka a producentka Santi White alias Santigold.

Debutové album natočila před třemi lety s Diplo, Freq Nasty a kamarádkou M.I.A., s níž vyjela na turné. A potom s Björk a Architecture In Helsinki. Předskakovala Coldplay, Jay-Z, Beastie Boys nebo Kanye Westovi a o její služby stál David Byrne, Pharrell Williams a The Streets.

O Santigold se začalo mluvit jako o nové M.I.A., ovšem po vydání alba to všichni vzali zpět. „Každý, kdo to tvrdí, je buď ignorantskej blázen, nebo přišel o uši," upozornil všechny Kanye West. A obě ikony tomu nasadily korunu, když se vydaly na společné turné, ze kterého Santigold volně přestoupila na koncertování s Björk.

Platí pro ni také, že vedle skladeb s punkrockovým ostřím dokáže napsat otevřeně provokativní texty a ráda využívá analogový zvuk s basovými rytmy. „Všimli jste si toho, že se Santigold ujala vedení?" řekl o ní Squeak E. Clean z hip hopového dua NASA, když ji přizval do velkolepé společnosti hvězd natáčejících album The Spirit The Apollo (Tom Waits, David Byrne, Chuck D, George Clinton aj.). S Kanye Westem, Spunk Rock a M.I.A. si zazpívala skladbu Whachadoin?.

Letos by Santigold měla představit nové album, na kterém s ní spolupracovali Pharrell Williams a oblíbená skupina Devo.

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek