Do České republiky přijíždí na své jarní turné jedna z nejunikátnějších a nejnadanějších kapel Maďarska, naprosto ojedinělá i v evropském měřítku.

|
Do České republiky přijíždí na své jarní turné jedna z nejunikátnějších a nejnadanějších kapel  Maďarska, naprosto ojedinělá i v evropském měřítku.

Special Providence vznikli v roce 2004 díky dlouholetému přátelství dvou absolventů Kobánya Music Studio a Hudební Akademie Ference Liszta v Budapešti. Už po vydání prvního alba „Space Café“ je na své turné 2007 přizval jako hosty uznávaný Jeff Andrews /USA, baskytarista Scotta Hendersona, Mikea Sterna ad./ se svým triem. V roce 2008 pak Special Providence vydávají druhé album „Labyrinth“, jež sklidilo na mezinárodní hudební scéně vynikající kritiku. O rok později koncertují na prestižním London Jazz Festival. V roce 2010 začíná MUSEA - velký progresivní label - distribuovat jejich alba v 15 zemích světa a kapela současně vydává živý koncert na DVD nazvaný „Something Special“. Special Providence se také s velkým ohlasem účastní francouzského festivalu Crescendo, pokračují v koncertování po Evropě a přichází nabídka na koncerty v Japonsku, které se na podzim tohoto roku uskuteční.
Všichni čtyři členové působí i v dalších oceňovaných projektech /David Kollar Band, Róbert Hrutka, Subscribe, Ganxta Zolee ad./ a také se jako studioví hráči podíleli /i autorsky/ na albech dalších interpretů. Special Providence je nicméně jejich domovskou základnou, kterou všichni čtyři hudebníci preferují pro tvůrčí svobodu a názorovou blízkost.

„Jazzrockmetalturbochill“, jak svůj styl sami nazývají, je v první řadě spojením nečekaných hudebních prvků a postupů, které slouží celku. Až poté přichází individuální virtuozita jednotlivých členů - taková hudební pokora umožňuje kapele podávat progressive fusion jazz v novém světle a jejich hudební bravurnost se stává lehce stravitelnou pro posluchače rozdílných žánrů.

Special Providence jsou jedineční svými koncerty. Záplava živelné energie, která s náhlými změnami kompozice neklesá, ale roste, lehkost, s jakou představují nejnáročnější instrumentální kousky a téměř hmatatelná radost z koncertování, to vše se stává pro publikum neopakovatelným a naplňujícím zážitkem.

SPECIAL PROVIDENCE SPRING TOUR 2011

25.dubna PLZEŇ Anděl Café Music Bar
26.dubna PRAHA A Studio Rubín
27.dubna ČESKÁ TŘEBOVÁ Modrý Trpaslík
28.dubna OPAVA Music Bar Jam
29.dubna OSTRAVA Klub Parník
30.dubna BRNO Stará Pekárna

26.4.2011 PRAHA – koncert společně s kapelou AKLINE

Alternativní rock v podání kapely Akline je v našich zeměpisných šířkách velkým osvěžením – mnohé rezenze jejich nedávno vydaného debutového CD Ad Lib jsou plné chvály za precizní zpracování i široký hudební rozhled v dalších žánrech. Našli však svou vlastní cestu a jejich hudba lehce plyne, propojujíc hlas a instrumentální um. Jazzrockové skladby jsou plné emocí, téměř nadnáší a uvolňují. Na české hudební scéně jsou Akline ojedinělým příslibem originality a nevšednosti.

www.bandzone.cz/akline

27.4.2011 OPAVA – koncert společně s kapelou PIPI DUPU

Mladá kapela z Fulneku jménem PIPI DUPU vydala před rokem album Liquid adrenalin, které vybočuje z českého rocku nejen špičkovým muzikantstvím, ale také energií, jež kapela na desku zachytila a kterou pak dokáží na pódiu obecenstvu beze zbytku rozdat. Neobvyklé a přitom téhle kapele vlastní /dle jejich slov prozatím/, je také to, že všechny skladby jsou pouze instrumentální – vyniká tak kompoziční barevnost, kterou dovede málokterý zpěvák tohoto žánru podpořit. PIPI DUPU nenudí, neimitují a progressive rock má v jejich podání skvělý energický náboj.

www.bandzone.cz/pipidupu

30.4.2011 BRNO

Koncert se uskuteční s laskavou podporou Svazu Maďarů v Brně.

Další žurnál

Ufomammut (ITA) a Usnea (USA) aneb těžký doom metalový kalibr v říjnu na 007

23. Květen 2017 11:52 |
Ufomammut (ITA), Usnea (USA) + supportSobota 21. 10. 2017 - Klub 007 Strahov, Praha
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - BRUTAL ASSAULT OBSCUROS ZVOU NA FOTBAL!

16. Květen 2017 10:08 |
Neoficiální mistrovství světa v kopané proběhne 28. května na hřišti ve Štěrboholích za účasti týmů Brutal Assault Obscuros, Obscene Extreme Grinders, Mighty Sounds Rebels a Rock For People's Ninjas. Vyzýváme všechny fanoušky Brutal Assault Obscuros, aby v co největší míře přišli podpořit své hrdiny a pomohli nás dotlačit k vytouženému Poháru!
... Zobrazit celý článek

Dead Cross + Mike Patton

5. Květen 2017 15:06 |
Poslechněte si ukázku, jak zní Dead Cross s novým zpěvákem, Mikem Pattonem. Celé album vyjde přibližně za tři měsíce.    
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - NOVINKY V SESTAVĚ S BORIS, WOLVES IN THE THRONE ROOM A CROWBAR

20. Duben 2017 10:02 |
Tento přísun kapel čertužel začneme špatnými zprávami, svoji účast na BA museli odvolat kapely LIFE OF AGONY a GRUESOME. Na druhou stranu nás může těšit festivalový debut atmosférického black metalu WOLVES IN THE THRONE ROOM, kteří sami utvořili celou alternativní linii tohoto žánru.
... Zobrazit celý článek

KILLING JOKE po 12 letech na brněnské Flédě

13. Duben 2017 12:54 |
KILLING JOKE (UK) 18. června 2017 - Fléda, Brno
... Zobrazit celý článek