Do České republiky přijíždí na své jarní turné jedna z nejunikátnějších a nejnadanějších kapel Maďarska, naprosto ojedinělá i v evropském měřítku.

|
Do České republiky přijíždí na své jarní turné jedna z nejunikátnějších a nejnadanějších kapel  Maďarska, naprosto ojedinělá i v evropském měřítku.

Special Providence vznikli v roce 2004 díky dlouholetému přátelství dvou absolventů Kobánya Music Studio a Hudební Akademie Ference Liszta v Budapešti. Už po vydání prvního alba „Space Café“ je na své turné 2007 přizval jako hosty uznávaný Jeff Andrews /USA, baskytarista Scotta Hendersona, Mikea Sterna ad./ se svým triem. V roce 2008 pak Special Providence vydávají druhé album „Labyrinth“, jež sklidilo na mezinárodní hudební scéně vynikající kritiku. O rok později koncertují na prestižním London Jazz Festival. V roce 2010 začíná MUSEA - velký progresivní label - distribuovat jejich alba v 15 zemích světa a kapela současně vydává živý koncert na DVD nazvaný „Something Special“. Special Providence se také s velkým ohlasem účastní francouzského festivalu Crescendo, pokračují v koncertování po Evropě a přichází nabídka na koncerty v Japonsku, které se na podzim tohoto roku uskuteční.
Všichni čtyři členové působí i v dalších oceňovaných projektech /David Kollar Band, Róbert Hrutka, Subscribe, Ganxta Zolee ad./ a také se jako studioví hráči podíleli /i autorsky/ na albech dalších interpretů. Special Providence je nicméně jejich domovskou základnou, kterou všichni čtyři hudebníci preferují pro tvůrčí svobodu a názorovou blízkost.

„Jazzrockmetalturbochill“, jak svůj styl sami nazývají, je v první řadě spojením nečekaných hudebních prvků a postupů, které slouží celku. Až poté přichází individuální virtuozita jednotlivých členů - taková hudební pokora umožňuje kapele podávat progressive fusion jazz v novém světle a jejich hudební bravurnost se stává lehce stravitelnou pro posluchače rozdílných žánrů.

Special Providence jsou jedineční svými koncerty. Záplava živelné energie, která s náhlými změnami kompozice neklesá, ale roste, lehkost, s jakou představují nejnáročnější instrumentální kousky a téměř hmatatelná radost z koncertování, to vše se stává pro publikum neopakovatelným a naplňujícím zážitkem.

SPECIAL PROVIDENCE SPRING TOUR 2011

25.dubna PLZEŇ Anděl Café Music Bar
26.dubna PRAHA A Studio Rubín
27.dubna ČESKÁ TŘEBOVÁ Modrý Trpaslík
28.dubna OPAVA Music Bar Jam
29.dubna OSTRAVA Klub Parník
30.dubna BRNO Stará Pekárna

26.4.2011 PRAHA – koncert společně s kapelou AKLINE

Alternativní rock v podání kapely Akline je v našich zeměpisných šířkách velkým osvěžením – mnohé rezenze jejich nedávno vydaného debutového CD Ad Lib jsou plné chvály za precizní zpracování i široký hudební rozhled v dalších žánrech. Našli však svou vlastní cestu a jejich hudba lehce plyne, propojujíc hlas a instrumentální um. Jazzrockové skladby jsou plné emocí, téměř nadnáší a uvolňují. Na české hudební scéně jsou Akline ojedinělým příslibem originality a nevšednosti.

www.bandzone.cz/akline

27.4.2011 OPAVA – koncert společně s kapelou PIPI DUPU

Mladá kapela z Fulneku jménem PIPI DUPU vydala před rokem album Liquid adrenalin, které vybočuje z českého rocku nejen špičkovým muzikantstvím, ale také energií, jež kapela na desku zachytila a kterou pak dokáží na pódiu obecenstvu beze zbytku rozdat. Neobvyklé a přitom téhle kapele vlastní /dle jejich slov prozatím/, je také to, že všechny skladby jsou pouze instrumentální – vyniká tak kompoziční barevnost, kterou dovede málokterý zpěvák tohoto žánru podpořit. PIPI DUPU nenudí, neimitují a progressive rock má v jejich podání skvělý energický náboj.

www.bandzone.cz/pipidupu

30.4.2011 BRNO

Koncert se uskuteční s laskavou podporou Svazu Maďarů v Brně.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek