Oceán přichází s novým singlem, na turné vystoupí Krajčo i Ruppert

|
Oceán přichází s novým singlem,  na turné vystoupí Krajčo i Ruppert

NOVÝ SINGL „ODLESK TVŮJ“

Už v pondělí 18.4. zazní v rozhlasovém éteru zbrusu nová píseň od znovuobnovené legendární synth-popové skupiny Oceán. Nový singl Odlesk tvůj je výjimečný hned ve dvou ohledech, je to první nová skladba Oceánu po dlouhých 19 letech a hudba skupiny se vůbec poprvé spojí s ženským hlasem. Post zesnulého zpěváka Petra Muka totiž zaujala zpěvačka Jitka Charvátová, známá svým působením ve skupinách Fiction či Skyline. Hudba vznikla ze spolupráce Oceánu s producentem Arminem Effenbergerem, skladbu otextoval tradiční oceánský textař Petr Hons. Nový singl předznamenává jak květnové turné Oceánu, tak chystanou novou desku, která je předběžně plánovaná na rok 2012.
Petr Hons k textu nového singlu: "Je to vlastně o hledání víry, viděno z perspektivy naší osobní, vnitřní víry, kdy jednou všechno vidíme ostře a jasně, a znenadání se nám všechno rozmazává a to, co bylo v jednu chvíli srozumitelné, je v dalším okamžiku pryč. Odlesk naší víry, naděje, hledání, pokory. Odlesk toho, co nás každým dnem povzbuzuje a neustále nás drží nad vodou."


ZÁZNAM Z TURNÉ VYJDE V KVĚTNU

Květnové česko-slovenské turné Oceánu, které odstartuje 27.4. v Praze v klubu Roxy, bude pojato jako vzpomínka na starý Oceán. Na koncertech tedy zazní převážně starý repertoár Oceánu v nových aranžích, s vokálem Jitky Charvátové. Kromě nové zpěvačky si Oceán pozval také další zajímavé hosty, kteří byli se začátky Oceánu spojeni. Na jednotlivých koncertech tak budou mít návštěvníci možnost slyšet skladby Oceánu například v podání Richarda Krajča, Matěje Rupperta s doprovodem Romana Holého, slovenské legendy Laco Lučeniče nebo zpěváka Bohouše Josefa. Stálým hostem turné bude pražské synth-popové duo Cartonnage, které při této příležitosti představí skladby z nového alba I'm Not Your Computer. V Bratislavě společně s Oceánem vystoupí i skupina Monte Rosa. Kromě pražského koncertu bude mít turné dalších pět zastávek: 5.5. v Brně na Fléde, 14.5. v Ostravě v klubu Garage, 20.5. v Bratislavě v Majestic Music Clubu, 26.5. v Českých Budějovicích v Metropolu a celá šňůra bude zakončena 27.5. koncertem v Londýně v klubu RichMix.
Z koncertů v Roxy a v Brně na Flédě bude pořízen záznam, který ještě před koncem turné vyjde společně s novým singlem na CD u vydavatelství EMI. CD „Oceán – Roxy“ bude pokřtěno 20.5. na koncertě v Bratislavě.
Kromě Jitky Charvátové na postu hlavní zpěvačky vystoupí Oceán na turné ve své původní sestavě: Petr Kučera – klávesy; Dušan Vozáry – klávesy, kytara; Jan Vozáry – bicí; Petr Hons – texty. Vstupenky na jednotlivé koncerty turné jsou k dostání v běžných předprodejích.


LEGENDA OCEÁN

Za svou poměrně krátkou, i když strmou kariéru na přelomu 80. a 90 let 20. století vydal Oceán pouze 3 dlouhohrající desky a poslední nová skladba vznikla v roce 1992. Přesto má Oceán až do dnešních dní silnou fanouškovskou základnu a jako první úspěšná synth-popová kapela má na české i slovenské hudební scéně řadu následovníků. Málo se ví, že na vrcholu své kariéry, koncem roku 1989, Oceán dokonce absolvoval turné po Velké Británii jako předkapela slavné skupiny Erasure. Poslední koncert v původní sestavě odehrála skupina 21.12.1992 v Českých Budějovicích.

OCEÁN TOUR 2011:
27.4. Praha – Roxy (hosté: Richard Krajčo, Bohouš Josef, Cartonnage)
5.5. Brno – Fléda (hosté: Roman Holý, Matěj Ruppert, Bohouš Josef, Cartonnage)
14.5. Ostrava – Garage (hosté: Roman Holý, Bohouš Josef, Laco Lučenič, Cartonnage)
20.5. Bratislava – Majestic Music Club (hosté: Monte Rosa, Laco Lučenič, Bohouš Josef, Cartonnage)
26.5. České Budějovice – KD Metropol (hosté: Bohouš Josef, Cartonnage)
27.5. Londýn - RichMix

Veškeré novinky najdete na oficiálním webu skupiny Oceán: http://www.newocean.cz/ nebo na profilu na Facebooku: http://www.facebook.com/skupinaocean

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek