Zemřel bluesman Lacy Gibson

Zemřel bluesman Lacy Gibson

V pondělí zemřel na infakrt významný chicagský bluesman Lacy Gibson. Bylo mu krásných 74 let.

Gibson se narodil v Serevní Karolíně a na kytaru ho naučila hrát jeho matka. Ve 13ti letech se přestěhoval do Windy City, což je předměstí Chicaga, a už v tak nízkém věku hrál s bluesovými legendami jako T-Bone Walker, Matt “Guitar” Murphy a Lefty Bates. Živil se také jako studiový a nájemný hráč a spolupracoval třeba s  Rayem Charlesem, Buddy Guyem nebo Willie Dixonem.

Některé nahrávky, jako album Wishing Ring, nahrál se svým nevlastním bratrem Sun-Ra, známý je i singl pod Chess Records My Love is Real, nahraný s Buddy Guyem.

Poslední dobou Lacymu problémy se srdcem nedovolovaly vystupovat. Zůstali po něm jeho manželka, syn, šest dcer, sedmnáct vnoučat šest pravnoučat.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - BEHEMOTH EXKLUZIVNĚ ZPĚT V PEVNOSTI! POLŠTÍ NEZNABOZI POTVRZENI NA BA2018

20. Listopad 2017 10:20 |
Brutal Assault zná jednoho z prvních headlinerů pro příští ročník! Zdi josefovské pevnosti znovu vezmou útokem polští neznabozi BEHEMOTH! Půjde o jediný exkluzivní koncert v Česku i na Slovensku v roce 2018!
... Zobrazit celý článek

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek