Slováci Madcult mají dnes premiéru nového videoklipu a chystají se na turné

|
Slováci Madcult mají dnes premiéru nového videoklipu a chystají se na turné

Zvolen není jen městem vypájeným na kousku dřeva, kde je „hrad a podhradie“, jak ho v úvodním jednání, dnes již kultovní inscenace divadla Sklep – Mlýny, představil Jiří Fero Burda. Zvolen je také městem, v jehož temných zákoutích se zrodil jeden šílený kult, jednoduše zvaný Madcult. Skupinka tří mladých recidivistů se snahou podkopat autority, kritizovat společnost a poukázat na špatné chování k matičce přírodě, vydala v roce 2010 EP 4 Reasons 4 Failure(s), jež oslovilo nejen hudební kritiky, ale také širokou veřejnost. Aby Madcult svou snahu podpořili také audiovizuálně, připravili videoklip ke skladbě „Lifeless Sea“, který si svou premiéru odbude v podvečer 18. 4. 2011 na serveru coreMusic.cz (www.coremusic.cz).

Zpracování videoklipu se osobitě ujal mladý dokumentarista Martin Hossa. „Autorovi jsme dali volnou ruku, celý koncept pojal po svém, a ač jsme to původně neplánovali, tak klip má k textu a poslání našich skladeb velmi blízko. Jsme z jeho práce nadšeni, o to víc, že to dělal zadarmo ve svém volném čase,“ komentuje vznik videa kytarista a zpěvák kapely v jedné osobě, Filip Bartek. Vy se již teď můžete podívat na video teaser, který pro vás kapela připravila (http://youtu.be/Kc_HrFSQ4iY).

Slovenští Madcult svou hudbou zasahují do mnoha žánrů současné core hudby a jejich skladby tak tvoří pestrobarevnou koláž, ve které najdeme jak agresivní a útočné grindcoreové pasáže, metalcoreové riffování a breakdowny, mathcoreovou komplikovanost, hardcoreovou sepjatost, crustovou přímočarost, tak emotivně procítěná intermezza blížící se až k post-rockovému ambientu. Společně se sociálně-kritickými a ekologickými texty patří jejich tvorba k vrcholům nejen slovenské a české tvrdě hudební scény. Důkazem tvrdé a poctivé práce tohoto nezkrotného tria je jejich poslední  počin – EP 4 Reasons 4 Failure(s), které se nahrávalo ve studiu Rolanda Grapowa (Masterplan, ex- Helloween), kde nahrávaly kapely jako X-CORE nebo Smashed Face a bylo masterováno v Anglii u Johna Mitchella (Architects, Funeral For A Friend, Annotations Of An Autopsy). „Lifeless Sea“ je druhým videoklipem kapely, prvním počinem byl klip ke skladbě „Marionettes“ z výše zmíněného EP (ke zhlédnutí zde: http:// youtu.be/62OXcw_DMnE).

Kapela se v současné době připravuje na desetidenní turné po NL/ČR/SK, které absolvuje společně s All Heads Rise (Nizozemí, www.myspace.com/allheadsrise) a Anime Torment (ČR, Litoměřice, www.myspace.com/animetorment). Nenechte si proto ujít jejich energický set a přijďte Madcult i ostatní kapely podpořit v jejich snažení. Zastávky turné jsou následující:

5. 5. 2011 Litoměřice (CZ) – Baronka

6. 5. 2011 Zvolen (SK) – Music Rock Cafe

7. 5. 2011 Prešov (SK) – City Klub

8. 5. 2011 Žilina (SK) – Retro Pub

9. 5. 2011 Jihlava (CZ) – Ponorka

10. 5. 2011 Chomutov (CZ) – Kulisárna

11. 5. 2011 Děčín (CZ) – Biograffs

12. 5. 2011 Amsterdam (NL) – Cave

13. 5. 2011 Heerien (NL) – Cafe Bluff

14. 5. 2011 Arnhem (NL) – Cafe The Stage

madcult
ODKAZY:

www.myspace.com/madcult

www.bandzone.cz/madcult

www.facebook.com/pages/MADCULT/128999315345

www.coremusic.cz

Další žurnál

Ufomammut (ITA) a Usnea (USA) aneb těžký doom metalový kalibr v říjnu na 007

23. Květen 2017 11:52 |
Ufomammut (ITA), Usnea (USA) + supportSobota 21. 10. 2017 - Klub 007 Strahov, Praha
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - BRUTAL ASSAULT OBSCUROS ZVOU NA FOTBAL!

16. Květen 2017 10:08 |
Neoficiální mistrovství světa v kopané proběhne 28. května na hřišti ve Štěrboholích za účasti týmů Brutal Assault Obscuros, Obscene Extreme Grinders, Mighty Sounds Rebels a Rock For People's Ninjas. Vyzýváme všechny fanoušky Brutal Assault Obscuros, aby v co největší míře přišli podpořit své hrdiny a pomohli nás dotlačit k vytouženému Poháru!
... Zobrazit celý článek

Dead Cross + Mike Patton

5. Květen 2017 15:06 |
Poslechněte si ukázku, jak zní Dead Cross s novým zpěvákem, Mikem Pattonem. Celé album vyjde přibližně za tři měsíce.    
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - NOVINKY V SESTAVĚ S BORIS, WOLVES IN THE THRONE ROOM A CROWBAR

20. Duben 2017 10:02 |
Tento přísun kapel čertužel začneme špatnými zprávami, svoji účast na BA museli odvolat kapely LIFE OF AGONY a GRUESOME. Na druhou stranu nás může těšit festivalový debut atmosférického black metalu WOLVES IN THE THRONE ROOM, kteří sami utvořili celou alternativní linii tohoto žánru.
... Zobrazit celý článek

KILLING JOKE po 12 letech na brněnské Flédě

13. Duben 2017 12:54 |
KILLING JOKE (UK) 18. června 2017 - Fléda, Brno
... Zobrazit celý článek