Slováci Madcult mají dnes premiéru nového videoklipu a chystají se na turné

|
Slováci Madcult mají dnes premiéru nového videoklipu a chystají se na turné

Zvolen není jen městem vypájeným na kousku dřeva, kde je „hrad a podhradie“, jak ho v úvodním jednání, dnes již kultovní inscenace divadla Sklep – Mlýny, představil Jiří Fero Burda. Zvolen je také městem, v jehož temných zákoutích se zrodil jeden šílený kult, jednoduše zvaný Madcult. Skupinka tří mladých recidivistů se snahou podkopat autority, kritizovat společnost a poukázat na špatné chování k matičce přírodě, vydala v roce 2010 EP 4 Reasons 4 Failure(s), jež oslovilo nejen hudební kritiky, ale také širokou veřejnost. Aby Madcult svou snahu podpořili také audiovizuálně, připravili videoklip ke skladbě „Lifeless Sea“, který si svou premiéru odbude v podvečer 18. 4. 2011 na serveru coreMusic.cz (www.coremusic.cz).

Zpracování videoklipu se osobitě ujal mladý dokumentarista Martin Hossa. „Autorovi jsme dali volnou ruku, celý koncept pojal po svém, a ač jsme to původně neplánovali, tak klip má k textu a poslání našich skladeb velmi blízko. Jsme z jeho práce nadšeni, o to víc, že to dělal zadarmo ve svém volném čase,“ komentuje vznik videa kytarista a zpěvák kapely v jedné osobě, Filip Bartek. Vy se již teď můžete podívat na video teaser, který pro vás kapela připravila (http://youtu.be/Kc_HrFSQ4iY).

Slovenští Madcult svou hudbou zasahují do mnoha žánrů současné core hudby a jejich skladby tak tvoří pestrobarevnou koláž, ve které najdeme jak agresivní a útočné grindcoreové pasáže, metalcoreové riffování a breakdowny, mathcoreovou komplikovanost, hardcoreovou sepjatost, crustovou přímočarost, tak emotivně procítěná intermezza blížící se až k post-rockovému ambientu. Společně se sociálně-kritickými a ekologickými texty patří jejich tvorba k vrcholům nejen slovenské a české tvrdě hudební scény. Důkazem tvrdé a poctivé práce tohoto nezkrotného tria je jejich poslední  počin – EP 4 Reasons 4 Failure(s), které se nahrávalo ve studiu Rolanda Grapowa (Masterplan, ex- Helloween), kde nahrávaly kapely jako X-CORE nebo Smashed Face a bylo masterováno v Anglii u Johna Mitchella (Architects, Funeral For A Friend, Annotations Of An Autopsy). „Lifeless Sea“ je druhým videoklipem kapely, prvním počinem byl klip ke skladbě „Marionettes“ z výše zmíněného EP (ke zhlédnutí zde: http:// youtu.be/62OXcw_DMnE).

Kapela se v současné době připravuje na desetidenní turné po NL/ČR/SK, které absolvuje společně s All Heads Rise (Nizozemí, www.myspace.com/allheadsrise) a Anime Torment (ČR, Litoměřice, www.myspace.com/animetorment). Nenechte si proto ujít jejich energický set a přijďte Madcult i ostatní kapely podpořit v jejich snažení. Zastávky turné jsou následující:

5. 5. 2011 Litoměřice (CZ) – Baronka

6. 5. 2011 Zvolen (SK) – Music Rock Cafe

7. 5. 2011 Prešov (SK) – City Klub

8. 5. 2011 Žilina (SK) – Retro Pub

9. 5. 2011 Jihlava (CZ) – Ponorka

10. 5. 2011 Chomutov (CZ) – Kulisárna

11. 5. 2011 Děčín (CZ) – Biograffs

12. 5. 2011 Amsterdam (NL) – Cave

13. 5. 2011 Heerien (NL) – Cafe Bluff

14. 5. 2011 Arnhem (NL) – Cafe The Stage

madcult
ODKAZY:

www.myspace.com/madcult

www.bandzone.cz/madcult

www.facebook.com/pages/MADCULT/128999315345

www.coremusic.cz

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek