Velikonoční beránek zde: My Chemical Romance na RfP

Velikonoční beránek zde: My Chemical Romance na RfP

Videem k hitovce Na Na Na porazili Gorillaz a Arcade Fire, pomáhají Japonsku, mají čerstvý singl Planetary a kromě Readingu budou headlinovat i RfP - My Chemical Romance!

Mezi impozantní architekturou skladeb Queen a energií punkových Misfits nebo Black Flag se podle vlastních slov cítí nejlépe pětičlenná partička MY CHEMICAL ROMANCE. Tato formace z amerického New Jersey, která natřásá pírka hudebním fanouškům po celém světě rovných deset let, si přijede zopakovat svůj více než vydařený tuzemský debut z roku 2007. Kam? Samozřejmě – na červencový Rock for People do Hradce Králové.

Ale rozhodně nepůjde o repliku: vloni totiž tito rock´n´rolloví kouzelníci s jemnocitem pro vkusné popové melodie uhranuli čtvrtým „celovečerním“ albem Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys. A právě o něj, a samozřejmě starší hitovky, bude opřeno také už nyní netrpělivě očekávané vystoupení My Chemical Romance připadající na pondělí 4. července.

Po Bullet For My Valentine, Paramore nebo australských Pendulum jde o další jméno, které v posledních letech rozšiřuje pomyslný výklad rocku. Při výběru zahraničních kapel se hodně řídíme energií a určitou odvahou kapel pouštět se mimo zavedené hudební vody. My Chemical Romance v tomto ohledu, podobně jako loni Muse, velmi umně spojují rockovou dravost s velmi chytlavou, skoro popovou ´zpěvností´,“ říká Michal Thomes z Ameba Production.

Ostatně to, že My Chemical Romance nejsou sezónní záležitostí, dokazuje tento americký kvartet nejen konstantním sběrem prestižních u žánrových cen a milionovými prodeji svých alb, ale především (a ne nahodilou) čelnou pozicí na programu obřích festivalů od Kalifornie až po britský Reading, kde mimochodem zahrají po boku zmíněných Muse. Mimochodem – jako jediný interpret dokázali získat dvě ceny na letošních NME Awards (nejlepší neanglická kapela, kde porazili nominované Arcade Fire a Kings Of Leon, a nejlepší video, kde porazili Arcade Fire a Gorillaz).

MY CHEMICAL ROMANCE
Společná záliba v hororových filmech, hudbě a punkové filozofii svedla dohromady pětici kluků z předměstí New Jersey, kteří pak v roce 2001 založili kapelu My Chemical Romance.  První singl Skylines and Turnstiles napsali na základě zážitku tragických útoků z 11. září. Debutové album I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love vydali už v roce 2002. A okamžitě neušlo zájmu fanoušků. V roce 2004 se skupina vrátila do studia, aby s producentem Howardem Bensonem natočila druhé album Three Cheers For Sweet Regente. Díky velmi úspěšným singlům I’m Not Okay (I Promise), Helena, a The Ghost Of You se alba prodalo přes dva miliony kusů.

A ač velmi dramaticky pojaté toto album bylo, bylo jen jakousi generálkou pro jejich třetí, velmi temné a bombastické album The Black Parade.  Koncepční album bylo celé o smrti, jehož hlavní hrdinou byl The Patient (Pacient), který v nemocnici umíral na rakovinu. Jeho multiplatinové prodeje a více než dvouleté světové non stop tour udělalo z My Chemical Romance globální rockovou hvězdu. V roce 2007 zahráli My Chemical Romance i v Praze na Výstavišti. O rok později pak vydali živé CD a DVD s názvem The Black Parade Is Dead.

Další čerstvá dávka muziky přišla až na podzim 2010, kdy My Chemical Romance vydali své čtvrté studiové album Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys. Opět ho produkoval Rob Cavalo, který stál za úspěchem předchozí studiovky, ale také třeba z nahrávkami Paramore nebo Green Day. Skladba Na Na Na byla pilotním albovým singlem, následována singlovou novinkou Sing. K tomuto singlu vydali My Chemical Romance i speciální verzi, jejíž výtěžek věnovali japonskému Červenému kříži na pomoc obětem ničivého zemětřesení.

http://www.mychemicalromance.com
http://www.facebook.com/MyChemicalRomance

 

A aby velikonoční nadílka stála za to, dalším potvrzeným jménem jsou CANCER BATS – HC/punkoví harcovníci, kteří pocházejí z obdobné, metalem vyživované kanadské líhně jako již anoncovaní PROTEST THE HERO. Právě tento týden svým ohlušujícím koncertem ve strahovském klubu 007 málem urbanistům vyřešili problém s nedalekým Spartakiádním stadionem..

Je spousta tuzemských fans, jejichž vkus určují recenze v časopise Kerrang! A právě na obálce tohoto titulu se v květnu 2008 objevili díky své aktuální (v té době v pořadí už druhé) desce Hail Destroyer, která navíc dostala plná počet „káček“. Od té doby raketově vzrostla i jejich popularita v česko-moravské kotlině, ačkoliv tito chlapíci programově vyhledávají spíše komornější kluby. A také rádi rozehřívají „pod kotlíkem“ – takto v posledních třech letech předskakovali Bullet For My Valentine (to bude v backstage RfP veselo…) nebo Billy Talent.

Na každý pád – každý, komu se loni na Rock for People líbili ošlehaní Gallows nebo melodičtější Alexisonfire, s nimiž Cancer Bats pojí i osobní vazby, by si měl u jména Cancer Bats v programu udělat červený puntík. Dočká se totiž umíněného HC/punku s hodně říznými metalovými riffy, ale i odlehčeným humorem. Cancer Bats jsou totiž podepsaní např. pod osobitým coverem Sabotage od Beastie Boys…

http://www.myspace.com/cancerbats
http://cancerbats.com/

Další žurnál

Ufomammut (ITA) a Usnea (USA) aneb těžký doom metalový kalibr v říjnu na 007

23. Květen 2017 11:52 |
Ufomammut (ITA), Usnea (USA) + supportSobota 21. 10. 2017 - Klub 007 Strahov, Praha
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - BRUTAL ASSAULT OBSCUROS ZVOU NA FOTBAL!

16. Květen 2017 10:08 |
Neoficiální mistrovství světa v kopané proběhne 28. května na hřišti ve Štěrboholích za účasti týmů Brutal Assault Obscuros, Obscene Extreme Grinders, Mighty Sounds Rebels a Rock For People's Ninjas. Vyzýváme všechny fanoušky Brutal Assault Obscuros, aby v co největší míře přišli podpořit své hrdiny a pomohli nás dotlačit k vytouženému Poháru!
... Zobrazit celý článek

Dead Cross + Mike Patton

5. Květen 2017 15:06 |
Poslechněte si ukázku, jak zní Dead Cross s novým zpěvákem, Mikem Pattonem. Celé album vyjde přibližně za tři měsíce.    
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - NOVINKY V SESTAVĚ S BORIS, WOLVES IN THE THRONE ROOM A CROWBAR

20. Duben 2017 10:02 |
Tento přísun kapel čertužel začneme špatnými zprávami, svoji účast na BA museli odvolat kapely LIFE OF AGONY a GRUESOME. Na druhou stranu nás může těšit festivalový debut atmosférického black metalu WOLVES IN THE THRONE ROOM, kteří sami utvořili celou alternativní linii tohoto žánru.
... Zobrazit celý článek

KILLING JOKE po 12 letech na brněnské Flédě

13. Duben 2017 12:54 |
KILLING JOKE (UK) 18. června 2017 - Fléda, Brno
... Zobrazit celý článek