Velikonoční beránek zde: My Chemical Romance na RfP

Velikonoční beránek zde: My Chemical Romance na RfP

Videem k hitovce Na Na Na porazili Gorillaz a Arcade Fire, pomáhají Japonsku, mají čerstvý singl Planetary a kromě Readingu budou headlinovat i RfP - My Chemical Romance!

Mezi impozantní architekturou skladeb Queen a energií punkových Misfits nebo Black Flag se podle vlastních slov cítí nejlépe pětičlenná partička MY CHEMICAL ROMANCE. Tato formace z amerického New Jersey, která natřásá pírka hudebním fanouškům po celém světě rovných deset let, si přijede zopakovat svůj více než vydařený tuzemský debut z roku 2007. Kam? Samozřejmě – na červencový Rock for People do Hradce Králové.

Ale rozhodně nepůjde o repliku: vloni totiž tito rock´n´rolloví kouzelníci s jemnocitem pro vkusné popové melodie uhranuli čtvrtým „celovečerním“ albem Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys. A právě o něj, a samozřejmě starší hitovky, bude opřeno také už nyní netrpělivě očekávané vystoupení My Chemical Romance připadající na pondělí 4. července.

Po Bullet For My Valentine, Paramore nebo australských Pendulum jde o další jméno, které v posledních letech rozšiřuje pomyslný výklad rocku. Při výběru zahraničních kapel se hodně řídíme energií a určitou odvahou kapel pouštět se mimo zavedené hudební vody. My Chemical Romance v tomto ohledu, podobně jako loni Muse, velmi umně spojují rockovou dravost s velmi chytlavou, skoro popovou ´zpěvností´,“ říká Michal Thomes z Ameba Production.

Ostatně to, že My Chemical Romance nejsou sezónní záležitostí, dokazuje tento americký kvartet nejen konstantním sběrem prestižních u žánrových cen a milionovými prodeji svých alb, ale především (a ne nahodilou) čelnou pozicí na programu obřích festivalů od Kalifornie až po britský Reading, kde mimochodem zahrají po boku zmíněných Muse. Mimochodem – jako jediný interpret dokázali získat dvě ceny na letošních NME Awards (nejlepší neanglická kapela, kde porazili nominované Arcade Fire a Kings Of Leon, a nejlepší video, kde porazili Arcade Fire a Gorillaz).

MY CHEMICAL ROMANCE
Společná záliba v hororových filmech, hudbě a punkové filozofii svedla dohromady pětici kluků z předměstí New Jersey, kteří pak v roce 2001 založili kapelu My Chemical Romance.  První singl Skylines and Turnstiles napsali na základě zážitku tragických útoků z 11. září. Debutové album I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love vydali už v roce 2002. A okamžitě neušlo zájmu fanoušků. V roce 2004 se skupina vrátila do studia, aby s producentem Howardem Bensonem natočila druhé album Three Cheers For Sweet Regente. Díky velmi úspěšným singlům I’m Not Okay (I Promise), Helena, a The Ghost Of You se alba prodalo přes dva miliony kusů.

A ač velmi dramaticky pojaté toto album bylo, bylo jen jakousi generálkou pro jejich třetí, velmi temné a bombastické album The Black Parade.  Koncepční album bylo celé o smrti, jehož hlavní hrdinou byl The Patient (Pacient), který v nemocnici umíral na rakovinu. Jeho multiplatinové prodeje a více než dvouleté světové non stop tour udělalo z My Chemical Romance globální rockovou hvězdu. V roce 2007 zahráli My Chemical Romance i v Praze na Výstavišti. O rok později pak vydali živé CD a DVD s názvem The Black Parade Is Dead.

Další čerstvá dávka muziky přišla až na podzim 2010, kdy My Chemical Romance vydali své čtvrté studiové album Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys. Opět ho produkoval Rob Cavalo, který stál za úspěchem předchozí studiovky, ale také třeba z nahrávkami Paramore nebo Green Day. Skladba Na Na Na byla pilotním albovým singlem, následována singlovou novinkou Sing. K tomuto singlu vydali My Chemical Romance i speciální verzi, jejíž výtěžek věnovali japonskému Červenému kříži na pomoc obětem ničivého zemětřesení.

http://www.mychemicalromance.com
http://www.facebook.com/MyChemicalRomance

 

A aby velikonoční nadílka stála za to, dalším potvrzeným jménem jsou CANCER BATS – HC/punkoví harcovníci, kteří pocházejí z obdobné, metalem vyživované kanadské líhně jako již anoncovaní PROTEST THE HERO. Právě tento týden svým ohlušujícím koncertem ve strahovském klubu 007 málem urbanistům vyřešili problém s nedalekým Spartakiádním stadionem..

Je spousta tuzemských fans, jejichž vkus určují recenze v časopise Kerrang! A právě na obálce tohoto titulu se v květnu 2008 objevili díky své aktuální (v té době v pořadí už druhé) desce Hail Destroyer, která navíc dostala plná počet „káček“. Od té doby raketově vzrostla i jejich popularita v česko-moravské kotlině, ačkoliv tito chlapíci programově vyhledávají spíše komornější kluby. A také rádi rozehřívají „pod kotlíkem“ – takto v posledních třech letech předskakovali Bullet For My Valentine (to bude v backstage RfP veselo…) nebo Billy Talent.

Na každý pád – každý, komu se loni na Rock for People líbili ošlehaní Gallows nebo melodičtější Alexisonfire, s nimiž Cancer Bats pojí i osobní vazby, by si měl u jména Cancer Bats v programu udělat červený puntík. Dočká se totiž umíněného HC/punku s hodně říznými metalovými riffy, ale i odlehčeným humorem. Cancer Bats jsou totiž podepsaní např. pod osobitým coverem Sabotage od Beastie Boys…

http://www.myspace.com/cancerbats
http://cancerbats.com/

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek