Markéta Irglová a její blízká budoucnost

Markéta Irglová a její blízká budoucnost

Do povědomí české populace se dostala v roce 2006, kdy společně se zpěvákem irských The Frames Glenem Hansardem natočila nízkorozpočtový film Once. Filmové diváky a kritiky nadchl natolik, že při únorovém rozdávání Oscarů se dostalo i na něj a do Markétin rukou se dostala zlatá soška za nejlepší filmovou skladbu. Společně s Hansardem pracovala na projektu s názvem The Swell Season.

A co chystá v nejbližší době?

Deska se jménem Anar vyjde na v průběhu srpna na americkém labelu ANTI-Records (např. Tricky, Grinderman, Wilco nebo Yann Tiersen). „Žánrově se Markétiny písničky pohybují v oblasti harmonického folku s dominantním zvukem akustické kytary a piana, tak jak je známe z jejich autorských písní na třech albech, natočených společně s Glenem Hansardem,“ říká Markétin otec a manažer Marek Irgl.

K samotné desce se chystá i menší české turné, které započne 9. května v Brně a skončí dvojkoncertem v Praze ve dnech 15. a 16. května. Poté se Markéta přesune na tour do Spojených států, kde ale bude jako vokalistka s kapelou Iron & Wine.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek