Markéta Irglová a její blízká budoucnost

Markéta Irglová a její blízká budoucnost

Do povědomí české populace se dostala v roce 2006, kdy společně se zpěvákem irských The Frames Glenem Hansardem natočila nízkorozpočtový film Once. Filmové diváky a kritiky nadchl natolik, že při únorovém rozdávání Oscarů se dostalo i na něj a do Markétin rukou se dostala zlatá soška za nejlepší filmovou skladbu. Společně s Hansardem pracovala na projektu s názvem The Swell Season.

A co chystá v nejbližší době?

Deska se jménem Anar vyjde na v průběhu srpna na americkém labelu ANTI-Records (např. Tricky, Grinderman, Wilco nebo Yann Tiersen). „Žánrově se Markétiny písničky pohybují v oblasti harmonického folku s dominantním zvukem akustické kytary a piana, tak jak je známe z jejich autorských písní na třech albech, natočených společně s Glenem Hansardem,“ říká Markétin otec a manažer Marek Irgl.

K samotné desce se chystá i menší české turné, které započne 9. května v Brně a skončí dvojkoncertem v Praze ve dnech 15. a 16. května. Poté se Markéta přesune na tour do Spojených států, kde ale bude jako vokalistka s kapelou Iron & Wine.

Další žurnál

Ufomammut (ITA) a Usnea (USA) aneb těžký doom metalový kalibr v říjnu na 007

23. Květen 2017 11:52 |
Ufomammut (ITA), Usnea (USA) + supportSobota 21. 10. 2017 - Klub 007 Strahov, Praha
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - BRUTAL ASSAULT OBSCUROS ZVOU NA FOTBAL!

16. Květen 2017 10:08 |
Neoficiální mistrovství světa v kopané proběhne 28. května na hřišti ve Štěrboholích za účasti týmů Brutal Assault Obscuros, Obscene Extreme Grinders, Mighty Sounds Rebels a Rock For People's Ninjas. Vyzýváme všechny fanoušky Brutal Assault Obscuros, aby v co největší míře přišli podpořit své hrdiny a pomohli nás dotlačit k vytouženému Poháru!
... Zobrazit celý článek

Dead Cross + Mike Patton

5. Květen 2017 15:06 |
Poslechněte si ukázku, jak zní Dead Cross s novým zpěvákem, Mikem Pattonem. Celé album vyjde přibližně za tři měsíce.    
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - NOVINKY V SESTAVĚ S BORIS, WOLVES IN THE THRONE ROOM A CROWBAR

20. Duben 2017 10:02 |
Tento přísun kapel čertužel začneme špatnými zprávami, svoji účast na BA museli odvolat kapely LIFE OF AGONY a GRUESOME. Na druhou stranu nás může těšit festivalový debut atmosférického black metalu WOLVES IN THE THRONE ROOM, kteří sami utvořili celou alternativní linii tohoto žánru.
... Zobrazit celý článek

KILLING JOKE po 12 letech na brněnské Flédě

13. Duben 2017 12:54 |
KILLING JOKE (UK) 18. června 2017 - Fléda, Brno
... Zobrazit celý článek