Alvik vyráží na turné: Praha a Olomouc ochutnají speciality z mezinárodní hudební kuchyně

Alvik vyráží na turné: Praha a Olomouc ochutnají speciality z mezinárodní hudební kuchyně

Celý rok a půl si fanoušci populární mezinárodní formace Alvik museli počkat, než jejich ikony opět stanou na pódiu. Dva roky muzikanti připravovali nové album, které představí na dvou speciálních koncertech – 11. května v U-klubu v Olomouci a 13. května v pražské Akropoli.

Alvik dýchá jazzem, odráží uvolněnou atmosféru lounge music, pulsuje v nejrůznějších tempech od abstraktního hipohopu, přes broken beats až po drum´n´bass. Svým debutovým albem Breathing Geometry na sebe kapela strhla pozornost a od té doby se její jméno stalo synonymem pro energickou audiovizuální show, s níž si muzikanti podmanili na svých koncertech Ameriku, Británii, Rumunsko či Slovensko.

Členové kapely jsou většinu času rozptýleni po různých koutech Evropy, jejich koncertů tak během roku bývá jako šafránu. Když už se však Alvik někde objeví, jde vždy o mimořádnou lahůdku pro posluchače a rozhodně stojí za to se na tento hudební svátek vypravit. Nejbližší (a otázka je, na jak dlouhou dobu zase poslední) šanci nechat si naservírovat delikátní koktejl drum&bassu, trip hopu, elektroniky, nu- a soul-jazzu budou posluchači mít 11. května v olomouckém U klubu, kde se jako speciální hosté při skladbě On Air On Skin představí taneční skupina Alyesha Crew, a 13. května v pražském Paláci Akropolis.

Alvik vystoupí ve své ustálené sestavě: Anya Stuart (usa) zpěv, Mishan Pajdiak (cz) el. rytmika, samply a bicí, Bharata Rajnošek (cz) dechy, Petr Tichý (cz) kontrabas, Audun Nedrelid (nor) klávesy a rhodes. Představí tu i skladby z chystaného nového alba, jehož přípravě se skupina poslední dva roky věnovala. Koncert vizuálně ozdobí dvorní VJ Gyomh (fr).11. května – 21:00 - U-klub, Olomouc,
13. května – 19:30 - Palác Akropolis, Praha


předprodej vstupenek v síti Eventim  www.eventim.cz a Ticketstream  www.ticketstream.cz .

Více informací na www.alvik.cz

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek