Alvik vyráží na turné: Praha a Olomouc ochutnají speciality z mezinárodní hudební kuchyně

Alvik vyráží na turné: Praha a Olomouc ochutnají speciality z mezinárodní hudební kuchyně

Celý rok a půl si fanoušci populární mezinárodní formace Alvik museli počkat, než jejich ikony opět stanou na pódiu. Dva roky muzikanti připravovali nové album, které představí na dvou speciálních koncertech – 11. května v U-klubu v Olomouci a 13. května v pražské Akropoli.

Alvik dýchá jazzem, odráží uvolněnou atmosféru lounge music, pulsuje v nejrůznějších tempech od abstraktního hipohopu, přes broken beats až po drum´n´bass. Svým debutovým albem Breathing Geometry na sebe kapela strhla pozornost a od té doby se její jméno stalo synonymem pro energickou audiovizuální show, s níž si muzikanti podmanili na svých koncertech Ameriku, Británii, Rumunsko či Slovensko.

Členové kapely jsou většinu času rozptýleni po různých koutech Evropy, jejich koncertů tak během roku bývá jako šafránu. Když už se však Alvik někde objeví, jde vždy o mimořádnou lahůdku pro posluchače a rozhodně stojí za to se na tento hudební svátek vypravit. Nejbližší (a otázka je, na jak dlouhou dobu zase poslední) šanci nechat si naservírovat delikátní koktejl drum&bassu, trip hopu, elektroniky, nu- a soul-jazzu budou posluchači mít 11. května v olomouckém U klubu, kde se jako speciální hosté při skladbě On Air On Skin představí taneční skupina Alyesha Crew, a 13. května v pražském Paláci Akropolis.

Alvik vystoupí ve své ustálené sestavě: Anya Stuart (usa) zpěv, Mishan Pajdiak (cz) el. rytmika, samply a bicí, Bharata Rajnošek (cz) dechy, Petr Tichý (cz) kontrabas, Audun Nedrelid (nor) klávesy a rhodes. Představí tu i skladby z chystaného nového alba, jehož přípravě se skupina poslední dva roky věnovala. Koncert vizuálně ozdobí dvorní VJ Gyomh (fr).11. května – 21:00 - U-klub, Olomouc,
13. května – 19:30 - Palác Akropolis, Praha


předprodej vstupenek v síti Eventim  www.eventim.cz a Ticketstream  www.ticketstream.cz .

Více informací na www.alvik.cz

Další žurnál

Ufomammut (ITA) a Usnea (USA) aneb těžký doom metalový kalibr v říjnu na 007

23. Květen 2017 11:52 |
Ufomammut (ITA), Usnea (USA) + supportSobota 21. 10. 2017 - Klub 007 Strahov, Praha
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - BRUTAL ASSAULT OBSCUROS ZVOU NA FOTBAL!

16. Květen 2017 10:08 |
Neoficiální mistrovství světa v kopané proběhne 28. května na hřišti ve Štěrboholích za účasti týmů Brutal Assault Obscuros, Obscene Extreme Grinders, Mighty Sounds Rebels a Rock For People's Ninjas. Vyzýváme všechny fanoušky Brutal Assault Obscuros, aby v co největší míře přišli podpořit své hrdiny a pomohli nás dotlačit k vytouženému Poháru!
... Zobrazit celý článek

Dead Cross + Mike Patton

5. Květen 2017 15:06 |
Poslechněte si ukázku, jak zní Dead Cross s novým zpěvákem, Mikem Pattonem. Celé album vyjde přibližně za tři měsíce.    
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - NOVINKY V SESTAVĚ S BORIS, WOLVES IN THE THRONE ROOM A CROWBAR

20. Duben 2017 10:02 |
Tento přísun kapel čertužel začneme špatnými zprávami, svoji účast na BA museli odvolat kapely LIFE OF AGONY a GRUESOME. Na druhou stranu nás může těšit festivalový debut atmosférického black metalu WOLVES IN THE THRONE ROOM, kteří sami utvořili celou alternativní linii tohoto žánru.
... Zobrazit celý článek

KILLING JOKE po 12 letech na brněnské Flédě

13. Duben 2017 12:54 |
KILLING JOKE (UK) 18. června 2017 - Fléda, Brno
... Zobrazit celý článek