Plzeňský Majáles se blíží

Plzeňský Majáles se blíží

Největší plzeňský open air festival vyvrcholí příští víkend

Tradiční plzeňské slavnosti Majáles se pomalu rozjíždí studentským programem. Kandidáti na Krále Majáles jsou již nominováni, na akademické půdě probíhají zahřívací párty a blíží se takové akce jako festival studentských skupin, pivní štafeta či majálesové sportovní turnaje. A to vše vyvrcholí volbou nového studentského vládce v pátek 29. dubna na náměstí Republiky a den poté největším plzeňským festivalem t-music Majáles Open Air v amfiteátru Lochotín.

Studentská oslava jara má v západočeské metropoli nepřerušenou tradici od roku 1990, je tedy nejstarším novodobým Majálesem v Česku. Letošní ročník naváže na ten předchozí, který byl po všech stránkách rekordní a potvrdil pozici celorepublikově největšího Majálesu vůbec s více než dvacetitisícovou návštěvností.

Druhý hlavní den oslav našel již před šesti lety útočiště v lochotínském amfiteátru. Letos se kromě prostor letního kina odehraje část programu opět na parkovišti před amfiteátrem v podobě druhé scény. Tím se prostor pro návštěvníky výrazně rozšíří a to pak jistě přispěje k vyššímu komfortu návštěvníků. Hudební část oslav tak může nabídnout další skvělé kapely, pro které se již nenašel prostor na hlavním podiu. Třetí scéna v přírodním altánku uvede alternativní vystoupení k mainstreamovým interpretům na ostatních pódiích. Doprovodný program bude opět sloučen do cyklu soutěží o „majálesového borce“. Nebudou samozřejmě chybět majálesové svatby na 24 hodin, výtvarné dílny a další tradiční hry. Novinkou bude speciální úschovna zavazadel.

V rámci festivalu t-music Majáles Open Air tak vystoupí více než třicet interpretů. Mezi hlavní taháky patří jednoznačně skupina Chinaski. Ta v rámci turné k novému albu zcela vynechala západočeskou metropoli a tak bude plzeňský Majáles jedinečnou příležitostí, kde slyšet kromě osvědčených hitů i novinkové písně z alba Není naco čekat. Mezi dalšími headlinery se objevují jména, která mají za sebou již mnoho úspěšných majálesových vystoupení a vyrůstala spolu s vývojem festivalu. Návštěvníci se mohou těšit na Divokýho Billa, Sto Zvířat, Vypsanou Fixu, Discoballs a nebo Rybičky 48. Tradiční hudební program navíc ozvláštní Ivan Mládek se svým banjo bandem, američtí rockeři z The Static Age a nebo stále populárnější Pipes and Pints.

Kandidáty na krále při tradiční volbě den před festivalem doprovodí interpreti Tomáš Klus, Imodium, Fast Food Orchestra, Eddie Stoilow a mnoho dalších. Letos se sešlo celkem šest kandidátů a tak souboj o uvolněný trůn bude opět hodně napínavý.

Všechny majálesové aktivity kromě hlavního festivalu t-music Majáles Open Air na Lochotíně jsou zdarma. Na hlavní den oslav, 30. dubna v amfiteátru Lochotín, jsou vstupenky k dostání v běžných předprodejích a nebo na t-music.cz přímo do mobilu s pivkem zadarmo pro zákazníky T-Mobile za 220 Kč. Prodej vstupenek v den festivalu bude za 280 Kč. Pro více informací o programu, kandidátech na Krále Majáles, předmajálesových párty a nebo festivalu studentských kapel Kapeláž 27. dubna přímo v areálu ZČU sledujte stránky plzen.majales.cz nebo hledejte Plzeňský Majáles Official na Facebooku.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek