Dnes si studenti volí nového krále a v sobotu Majáles obsadí Lochotín

Dnes si studenti volí nového krále a v sobotu Majáles obsadí Lochotín

Tradiční plzeňské slavnosti jara Majáles mají před sebou svůj festivalový závěr. Po dubnových studentských dnech, během kterých jsme se seznamovali s kandidáty na Krále Majáles, bavili se na zahřívacích párty a nebo na festivalu Kapeláž přímo v areálu ZČU, přichází velkolepé vyvrcholení.

Dnes se odehraje na náměstí Republiky program s názvem Královský pátek. Mezi mnoha interprety jako Tomáš Klus, Fast Food Orchestra nebo Eddie Stoilow se naposledy pokusí získat voliče na svou stranu šest kandidátů na Krále Majáles 2011. Toho vítězného určí podvečerní veřejná volba, po které proběhne oficiální předání vlády od aktuálního krále Chramiho I. Návštěvníci se kromě skvělých koncertů mohou těšit na originální příjezdy a volební scénky kandidátů. Vstup na Královských pátek je zdarma.

Vrchol Majálesu přijde však až v sobotu 30. dubna, kdy největší evropský přírodní amfiteátr obsadí největší západočeský festival t-music Majáles Open Air. Již dvaadvacátý ročník tohoto tradičního festivalu nabídne téměř třicet interpretů na třech hudebních pódiích, tradiční majálesové svatby, cyklus šestnácti soutěží o titul Majálesový Borec a mnoho další zábavy.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení skupin Divokej Bill, Sto Zvířat, Vypsaná Fixa, Pipes & Pints, Discoballs a nebo netradiční show Ivana Mládka s banjo bandem.

Mezi headlinery se dá jistě zařadit i oblíbená kapela Chinaski, které v rámci turné k novému albu záměrně vynechala Plzeň, aby si zde mohla užít speciální koncert v příjemném prostředí lochotínského amfiteátru. Chinaski na Majálesu zahrají v hodinovém setu to nejlepší ze své mnohaleté tvorby. Toto je ovšem jen výčet z bohatého programu závěrečného majálesového festivalu.

Vstupenky jsou během pátku k dostání pouze ve speciálním stánku na náměstí Republiky za 220 Kč od 14:00. V tu dobu totiž končí běžný předprodej. Cena vstupenek na místě v den festivalu pak bude 280 Kč. Děti do 110 cm mají vstup zdarma. Pro festival platí klasická omezení jako zákaz vstupu se zbraněmi, zvířaty, jídlem a pitím s výjimkou nealko nápojů v plastových lahvích do 0,75l.

Harmonogramy pódií, mapu areálu a také další praktické informace naleznete na internetových stránkách plzen.majales.cz a nebo na facebooku.

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek