Dnes si studenti volí nového krále a v sobotu Majáles obsadí Lochotín

Dnes si studenti volí nového krále a v sobotu Majáles obsadí Lochotín

Tradiční plzeňské slavnosti jara Majáles mají před sebou svůj festivalový závěr. Po dubnových studentských dnech, během kterých jsme se seznamovali s kandidáty na Krále Majáles, bavili se na zahřívacích párty a nebo na festivalu Kapeláž přímo v areálu ZČU, přichází velkolepé vyvrcholení.

Dnes se odehraje na náměstí Republiky program s názvem Královský pátek. Mezi mnoha interprety jako Tomáš Klus, Fast Food Orchestra nebo Eddie Stoilow se naposledy pokusí získat voliče na svou stranu šest kandidátů na Krále Majáles 2011. Toho vítězného určí podvečerní veřejná volba, po které proběhne oficiální předání vlády od aktuálního krále Chramiho I. Návštěvníci se kromě skvělých koncertů mohou těšit na originální příjezdy a volební scénky kandidátů. Vstup na Královských pátek je zdarma.

Vrchol Majálesu přijde však až v sobotu 30. dubna, kdy největší evropský přírodní amfiteátr obsadí největší západočeský festival t-music Majáles Open Air. Již dvaadvacátý ročník tohoto tradičního festivalu nabídne téměř třicet interpretů na třech hudebních pódiích, tradiční majálesové svatby, cyklus šestnácti soutěží o titul Majálesový Borec a mnoho další zábavy.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení skupin Divokej Bill, Sto Zvířat, Vypsaná Fixa, Pipes & Pints, Discoballs a nebo netradiční show Ivana Mládka s banjo bandem.

Mezi headlinery se dá jistě zařadit i oblíbená kapela Chinaski, které v rámci turné k novému albu záměrně vynechala Plzeň, aby si zde mohla užít speciální koncert v příjemném prostředí lochotínského amfiteátru. Chinaski na Majálesu zahrají v hodinovém setu to nejlepší ze své mnohaleté tvorby. Toto je ovšem jen výčet z bohatého programu závěrečného majálesového festivalu.

Vstupenky jsou během pátku k dostání pouze ve speciálním stánku na náměstí Republiky za 220 Kč od 14:00. V tu dobu totiž končí běžný předprodej. Cena vstupenek na místě v den festivalu pak bude 280 Kč. Děti do 110 cm mají vstup zdarma. Pro festival platí klasická omezení jako zákaz vstupu se zbraněmi, zvířaty, jídlem a pitím s výjimkou nealko nápojů v plastových lahvích do 0,75l.

Harmonogramy pódií, mapu areálu a také další praktické informace naleznete na internetových stránkách plzen.majales.cz a nebo na facebooku.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - BEHEMOTH EXKLUZIVNĚ ZPĚT V PEVNOSTI! POLŠTÍ NEZNABOZI POTVRZENI NA BA2018

20. Listopad 2017 10:20 |
Brutal Assault zná jednoho z prvních headlinerů pro příští ročník! Zdi josefovské pevnosti znovu vezmou útokem polští neznabozi BEHEMOTH! Půjde o jediný exkluzivní koncert v Česku i na Slovensku v roce 2018!
... Zobrazit celý článek

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek