Macy Gray v červenci Praze představí živě svou poslední desku

Macy Gray v červenci Praze představí živě svou poslední desku

Počátkem roku 2009 a téměř po deseti letech své kariéry si Macy Gray našla hudebního agenta a v rukou měla "The Sellout.” Jistě, prodala přes 15 miliónů alb, získala dvě ceny Grammy Awards, dvě ceny MTV awards a s písničkou “I Try” jeden z nejúspěšnějších singlů všech dob, ale po albu Big z roku 2007 byla najednou sama. Big bylo nejuhlazenější album její kariéry a ona měla v úmyslu se ještě více vzdálit té známé a drsné Macy s hlasem jak po láhvi whisky – jako by chtěla být kopií a ne originálem – čekal ji Výprodej!

 

“Myslím, že Big neuspělo, protože jsem dělala to, co všichni,” říká. “Vyjdi si a sežeň nejmódnější producenty, nejlepší autory, shoď deset kilo. Ale žádný z nich mně nezavolal. Byla jsem šílená strachy, nevěděla jsem, co mám dělat,” říká dnes. “ Máte kolem spoustu lidí, kteří vám říkají, jaká jste feťačka a pak hned zmizí.”

 

Macy Gray se stáhla do míst, kde jí bylo dobře – do nahrávacího studia se skupinou přátel a muzikantů. Majitel studia v Tarzaně jí studio pronajal za babku a tak trávila celé měsíce přemýšlením a tvořením nových skladeb. Jakmile nové písničky začaly dostávat tvar, pocit vyřazení ji jen povzbudil v úsilí stát se znovu jednou z nejlepších světových zpěvaček. “Když jsem byla sama, dělala jsem písničky, které se mi líbily,“ tvrdí. “Byly to mé peníze, nemusela jsem to pro někoho hrát, nebyla jsem ničí zaměstnanec.”

 

Výsledkem je příhodně nazvaná deska The Sellout (Concord Records) – Výprodej.  A je to návrat ke skvělé Macy Gray ve špičkové formě, nejspíš jedno z jejích nejlepších alb, ale zároveň takové, které posouvá její sound do budoucnosti, spíš než aby se nostalgicky ohlíželo do minulosti. Samozřejmě na albu najdete klasickou Macy v popově soulové  “Lately,” ale objeví se tu i rocková dupačkar “Kissed It” (s kytarovým sólem dlouholetého kamaráda Slashe) nebo pomalý funkový jam jako od Prince “Stalker” který by skvěle zapadl i na Sign O’ The Times.

 

Prvním singlem alba je svěží písnička  “Beauty In The World” , která začíná jako houseová skladba Davida Guetty, ale změní se v chytlavou pohodovou pecku o míru a lásce. Macy Gray říká - “ Bombardují vás různé názory a očekávaní, co lidé od vás chtějí a pak zapomenete, co vám jde nejlíp. Tahle věc je to, co umím nejlíp!”

 

“V té době jsem prošla dvěma, třemi vztahy, takže milostný život nebyl nic moc. Loni byl děsnej rok.” Ale její tři děti jí hodně pomohly. Písničku “Beauty” inspirovala její dcera, kterou Macy jednou zaslechla, jak se hystericky směje ve vedlejším pokoji. “ Já měla zrovna moc špatný den, ale pak jsem ji slyšela, jak se směje a dala jsem se taky do smíchu, ani nevím, proč, ale říkala jsem si – aspoň že ta holka je šťastná! Tady jsem nic nepokazila!”

 

Navzdory zavržení, nejistotě a bolavému srdci je The Sellout naprostým triumfem a úspěchem. Opravdový talent se vrací – nic nezní vynuceně, všechny písničky se přelévají jedna do druhé. Poslední skladbou je hymnická písnička “The Comeback”, ve které Macy zpívá :   “Hej, to jsem zase já, velký světe/Vracím se, abych zas byla velká já.”

 

Je to comeback jako z partesu! A dokazuje, že Macy Gray hned tak nevybledne.

 

Macy Gray můžete živě vidět 16.července od 20:00 v KC Vltavská.

 

Vstupenky za 800,- Kč + poplatky koupíte nejlevněji na www.ticketforpeople.cz, dále pak v sítích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 950,- Kč.

 

Více info na:

 

www.macygray.com

www.myspace.com/macygray

www.vltavska.cz

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Další žurnál

Ufomammut (ITA) a Usnea (USA) aneb těžký doom metalový kalibr v říjnu na 007

23. Květen 2017 11:52 |
Ufomammut (ITA), Usnea (USA) + supportSobota 21. 10. 2017 - Klub 007 Strahov, Praha
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - BRUTAL ASSAULT OBSCUROS ZVOU NA FOTBAL!

16. Květen 2017 10:08 |
Neoficiální mistrovství světa v kopané proběhne 28. května na hřišti ve Štěrboholích za účasti týmů Brutal Assault Obscuros, Obscene Extreme Grinders, Mighty Sounds Rebels a Rock For People's Ninjas. Vyzýváme všechny fanoušky Brutal Assault Obscuros, aby v co největší míře přišli podpořit své hrdiny a pomohli nás dotlačit k vytouženému Poháru!
... Zobrazit celý článek

Dead Cross + Mike Patton

5. Květen 2017 15:06 |
Poslechněte si ukázku, jak zní Dead Cross s novým zpěvákem, Mikem Pattonem. Celé album vyjde přibližně za tři měsíce.    
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - NOVINKY V SESTAVĚ S BORIS, WOLVES IN THE THRONE ROOM A CROWBAR

20. Duben 2017 10:02 |
Tento přísun kapel čertužel začneme špatnými zprávami, svoji účast na BA museli odvolat kapely LIFE OF AGONY a GRUESOME. Na druhou stranu nás může těšit festivalový debut atmosférického black metalu WOLVES IN THE THRONE ROOM, kteří sami utvořili celou alternativní linii tohoto žánru.
... Zobrazit celý článek

KILLING JOKE po 12 letech na brněnské Flédě

13. Duben 2017 12:54 |
KILLING JOKE (UK) 18. června 2017 - Fléda, Brno
... Zobrazit celý článek