Macy Gray v červenci Praze představí živě svou poslední desku

Macy Gray v červenci Praze představí živě svou poslední desku

Počátkem roku 2009 a téměř po deseti letech své kariéry si Macy Gray našla hudebního agenta a v rukou měla "The Sellout.” Jistě, prodala přes 15 miliónů alb, získala dvě ceny Grammy Awards, dvě ceny MTV awards a s písničkou “I Try” jeden z nejúspěšnějších singlů všech dob, ale po albu Big z roku 2007 byla najednou sama. Big bylo nejuhlazenější album její kariéry a ona měla v úmyslu se ještě více vzdálit té známé a drsné Macy s hlasem jak po láhvi whisky – jako by chtěla být kopií a ne originálem – čekal ji Výprodej!

 

“Myslím, že Big neuspělo, protože jsem dělala to, co všichni,” říká. “Vyjdi si a sežeň nejmódnější producenty, nejlepší autory, shoď deset kilo. Ale žádný z nich mně nezavolal. Byla jsem šílená strachy, nevěděla jsem, co mám dělat,” říká dnes. “ Máte kolem spoustu lidí, kteří vám říkají, jaká jste feťačka a pak hned zmizí.”

 

Macy Gray se stáhla do míst, kde jí bylo dobře – do nahrávacího studia se skupinou přátel a muzikantů. Majitel studia v Tarzaně jí studio pronajal za babku a tak trávila celé měsíce přemýšlením a tvořením nových skladeb. Jakmile nové písničky začaly dostávat tvar, pocit vyřazení ji jen povzbudil v úsilí stát se znovu jednou z nejlepších světových zpěvaček. “Když jsem byla sama, dělala jsem písničky, které se mi líbily,“ tvrdí. “Byly to mé peníze, nemusela jsem to pro někoho hrát, nebyla jsem ničí zaměstnanec.”

 

Výsledkem je příhodně nazvaná deska The Sellout (Concord Records) – Výprodej.  A je to návrat ke skvělé Macy Gray ve špičkové formě, nejspíš jedno z jejích nejlepších alb, ale zároveň takové, které posouvá její sound do budoucnosti, spíš než aby se nostalgicky ohlíželo do minulosti. Samozřejmě na albu najdete klasickou Macy v popově soulové  “Lately,” ale objeví se tu i rocková dupačkar “Kissed It” (s kytarovým sólem dlouholetého kamaráda Slashe) nebo pomalý funkový jam jako od Prince “Stalker” který by skvěle zapadl i na Sign O’ The Times.

 

Prvním singlem alba je svěží písnička  “Beauty In The World” , která začíná jako houseová skladba Davida Guetty, ale změní se v chytlavou pohodovou pecku o míru a lásce. Macy Gray říká - “ Bombardují vás různé názory a očekávaní, co lidé od vás chtějí a pak zapomenete, co vám jde nejlíp. Tahle věc je to, co umím nejlíp!”

 

“V té době jsem prošla dvěma, třemi vztahy, takže milostný život nebyl nic moc. Loni byl děsnej rok.” Ale její tři děti jí hodně pomohly. Písničku “Beauty” inspirovala její dcera, kterou Macy jednou zaslechla, jak se hystericky směje ve vedlejším pokoji. “ Já měla zrovna moc špatný den, ale pak jsem ji slyšela, jak se směje a dala jsem se taky do smíchu, ani nevím, proč, ale říkala jsem si – aspoň že ta holka je šťastná! Tady jsem nic nepokazila!”

 

Navzdory zavržení, nejistotě a bolavému srdci je The Sellout naprostým triumfem a úspěchem. Opravdový talent se vrací – nic nezní vynuceně, všechny písničky se přelévají jedna do druhé. Poslední skladbou je hymnická písnička “The Comeback”, ve které Macy zpívá :   “Hej, to jsem zase já, velký světe/Vracím se, abych zas byla velká já.”

 

Je to comeback jako z partesu! A dokazuje, že Macy Gray hned tak nevybledne.

 

Macy Gray můžete živě vidět 16.července od 20:00 v KC Vltavská.

 

Vstupenky za 800,- Kč + poplatky koupíte nejlevněji na www.ticketforpeople.cz, dále pak v sítích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 950,- Kč.

 

Více info na:

 

www.macygray.com

www.myspace.com/macygray

www.vltavska.cz

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek