Pražská Chmelnice v neděli zažije metalcorovou smršť v čele s Caliban

|
Pražská Chmelnice v neděli zažije metalcorovou smršť v čele s Caliban

Německá metalcoreová stálice CALIBAN si přípravu svého nového alba zkrátí mj. také hezkou řádkou koncertů napříč Evropou a potěšujícím faktem je, že se při výběru koncertních stanovišť myslelo také na Prahu. CALIBAN se naposledy připomněli na začátku roku vydáním EP „Coverfield“, které je předzvěstí již zmíněného nového alba, které by měla tato německá družina vydat na podzim tohoto roku.

Na pražský koncert, který se uskuteční 8. května v žižkovském klubu Exit Chmelnice, si CALIBAN přivezou celou řadu zajímavých hostů. Konkrétně se jedná o kapely AS BLOOD RUNS BLACK, THE ADEPT a FOR TODAY. Pokud byste měli zájem o zakoupení vstupenek v předprodeji tak vězte, že jsou k dostání ve všech běžných sítích. Bližší informace o vstupenkách a dalších důležitých věcech spojených s tímto koncertem naleznete na webu obscure.cz.

Německá úderka CALIBAN se před několika letech vyšplhala mezi čelní představitele německé metalcoreové scény. Svůj hudební projev příliš nemění ani nyní a proto je pro ně typický agresivní a úderně řezaný, metalovými finesami zdobený hardcore s nezbytnými melodickými vsuvkami. Kapela si v ČR během posledních let evidentně vytvořila slušnou fanouškovskou základnu, takže o pořádnou atmosféru by na Chmelnici mělo být postaráno.

Jako support se představí hned trojice neméně zajímavých skupin. První z nich jsou mladí Američané AS BLOOD RUNS BLACK, kteří představí své novinkové album „Instinct“, které se stalo nástupcem debutového a superlativy ověnčeného počinu „Allegiance“. Rodáci z Los Angeles na nové fošně opět hrnou nekompromisní deathcore a ještě zvyšují svou vysoko nastavenou laťku.

Podobně jako jejich američtí kolegové, také švédská metalcoreová parta THE ADEPT letos navázala na svůj povedený debut. Nahrávka dostala jméno „Death Dealers“ a ambiciózní seveřané zde opět prezentují energický metalcore, který teprve naživo dostává pořádný koule. 

Čtvrtou kapelou (nikoliv do počtu) jsou další Američané, tentokráte v podobě kapely FOR TODAY. Stylově zapadají do metalcoreové party výše zmíněných spolků a tuto stručnou informaci ještě doplňme faktem, že na tomto turné budou propagovat svou poslední desku názvem „Breaker“.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek