Pražská Chmelnice v neděli zažije metalcorovou smršť v čele s Caliban

|
Pražská Chmelnice v neděli zažije metalcorovou smršť v čele s Caliban

Německá metalcoreová stálice CALIBAN si přípravu svého nového alba zkrátí mj. také hezkou řádkou koncertů napříč Evropou a potěšujícím faktem je, že se při výběru koncertních stanovišť myslelo také na Prahu. CALIBAN se naposledy připomněli na začátku roku vydáním EP „Coverfield“, které je předzvěstí již zmíněného nového alba, které by měla tato německá družina vydat na podzim tohoto roku.

Na pražský koncert, který se uskuteční 8. května v žižkovském klubu Exit Chmelnice, si CALIBAN přivezou celou řadu zajímavých hostů. Konkrétně se jedná o kapely AS BLOOD RUNS BLACK, THE ADEPT a FOR TODAY. Pokud byste měli zájem o zakoupení vstupenek v předprodeji tak vězte, že jsou k dostání ve všech běžných sítích. Bližší informace o vstupenkách a dalších důležitých věcech spojených s tímto koncertem naleznete na webu obscure.cz.

Německá úderka CALIBAN se před několika letech vyšplhala mezi čelní představitele německé metalcoreové scény. Svůj hudební projev příliš nemění ani nyní a proto je pro ně typický agresivní a úderně řezaný, metalovými finesami zdobený hardcore s nezbytnými melodickými vsuvkami. Kapela si v ČR během posledních let evidentně vytvořila slušnou fanouškovskou základnu, takže o pořádnou atmosféru by na Chmelnici mělo být postaráno.

Jako support se představí hned trojice neméně zajímavých skupin. První z nich jsou mladí Američané AS BLOOD RUNS BLACK, kteří představí své novinkové album „Instinct“, které se stalo nástupcem debutového a superlativy ověnčeného počinu „Allegiance“. Rodáci z Los Angeles na nové fošně opět hrnou nekompromisní deathcore a ještě zvyšují svou vysoko nastavenou laťku.

Podobně jako jejich američtí kolegové, také švédská metalcoreová parta THE ADEPT letos navázala na svůj povedený debut. Nahrávka dostala jméno „Death Dealers“ a ambiciózní seveřané zde opět prezentují energický metalcore, který teprve naživo dostává pořádný koule. 

Čtvrtou kapelou (nikoliv do počtu) jsou další Američané, tentokráte v podobě kapely FOR TODAY. Stylově zapadají do metalcoreové party výše zmíněných spolků a tuto stručnou informaci ještě doplňme faktem, že na tomto turné budou propagovat svou poslední desku názvem „Breaker“.

Další žurnál

Ufomammut (ITA) a Usnea (USA) aneb těžký doom metalový kalibr v říjnu na 007

23. Květen 2017 11:52 |
Ufomammut (ITA), Usnea (USA) + supportSobota 21. 10. 2017 - Klub 007 Strahov, Praha
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - BRUTAL ASSAULT OBSCUROS ZVOU NA FOTBAL!

16. Květen 2017 10:08 |
Neoficiální mistrovství světa v kopané proběhne 28. května na hřišti ve Štěrboholích za účasti týmů Brutal Assault Obscuros, Obscene Extreme Grinders, Mighty Sounds Rebels a Rock For People's Ninjas. Vyzýváme všechny fanoušky Brutal Assault Obscuros, aby v co největší míře přišli podpořit své hrdiny a pomohli nás dotlačit k vytouženému Poháru!
... Zobrazit celý článek

Dead Cross + Mike Patton

5. Květen 2017 15:06 |
Poslechněte si ukázku, jak zní Dead Cross s novým zpěvákem, Mikem Pattonem. Celé album vyjde přibližně za tři měsíce.    
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - NOVINKY V SESTAVĚ S BORIS, WOLVES IN THE THRONE ROOM A CROWBAR

20. Duben 2017 10:02 |
Tento přísun kapel čertužel začneme špatnými zprávami, svoji účast na BA museli odvolat kapely LIFE OF AGONY a GRUESOME. Na druhou stranu nás může těšit festivalový debut atmosférického black metalu WOLVES IN THE THRONE ROOM, kteří sami utvořili celou alternativní linii tohoto žánru.
... Zobrazit celý článek

KILLING JOKE po 12 letech na brněnské Flédě

13. Duben 2017 12:54 |
KILLING JOKE (UK) 18. června 2017 - Fléda, Brno
... Zobrazit celý článek