Through The Noise Tour se pokusí v pátek oživit původní myšlenky hardcore

|
Through The Noise Tour se pokusí v pátek oživit původní myšlenky hardcore

Svátkem pro příznivce hardcoreové muziky a (bohužel výjimečně) i původních hardcoreových myšlenek bude již pozítří zastávka pěti kapel v rámci letošního Through The Noise Tour v pražském Rock Café.

Jeho největším magnetem jsou COMEBACK KID z kanadského Winnipegu, pro něž bude páteční koncert již čtvrtým vystoupením v České republice. Na tom prvním se ale na strahovské Sedmičce sešlo tolik zájemců, že kapacita klubu nestačila, a koncert si tak užila jen ta část šťastlivců, kterým se podařilo protlačit se do přední části klubu. Druhé představení CBK přišlo v roce 2009, jenže ve formě festivalového setu, což přece jen pro většinu fandů klasického HC není to pravé ořechové, a to třetí pak v loňském roce v Abatonu, od jehož návštěvy ale pro změnu odrazovala fanoušky podivná dramaturgie a pochybná společnost hudebních těles žánrově až příliš protichůdných.

Letošní koncert CBK tak bude prvním, na kterém je doprovodí výběr kapel spřízněných svými HC-punkovými kořeny, bez zbytečných metalových póz a atributů, které tak dají alespoň částečně vzpomenout na dobu, kdy hardcore byl jasně definovaný jako sub-žánr punku, nebyl zamořen ani metalovými manýry, ani riffy, a byl naopak alternativou k metalu, jeho výsměchem i opozicí.

Specifickou partou jsou norští KVELERTAK, jejichž kombinace vzteklého hardcore-punku se sludge a rockandrollem si získala i u nás velmi početné publikum. Ani GRAVE MAKER z Vancouveru nejsou v ČR neznámí, zejména díky promotérům z Two Shovels - i oni potěší fanoušky nejen poctivým "old school" HC soundem a la Verse, No Warning či Bane, ale stejně jako Comeback Kid i věrností k původním myšlenkám, vázajícím se k tomuto stylu, jako jsou veganství a vegetariánství, anti-konzumismus, politická angažovanost a sociální uvědomění, které bohužel v poslední době nepochopitelně nejsou už pro některé party, považující se za "hardcore kapely", samozřejmostí.

Kalifornští THE GHOST INSIDE jsou inspirováni jednak přímočarým moshovým zvukem a la First Blood, Deez Nuts, Carpathian nebo Hoods, na druhou stranu ale sympaticky obohacují svou tvorbu melodickými kytarovými riffy a la Misery Signals, It Prevails nebo Counterparts. Zmíněný kvartet kapel doplňují ještě další Norové, SOCIAL SUICIDE z Bergenu, přinášející osvěžující, ale nekompromisní hardcore noise-punk, mohutně inspirovaný Refused, Gallows,
Converge nebo Botch.

Páteční akce v Rock Café připomene návštěvníkům fakt, že skutečná hardcoreová scéna ani náhodou není o "tunelech" či "breakdownech", ale o snaze ovlivnit svými názory a postoji, a jejich realizací v praxi, společnost směrem k morálnějšímu, etičtějšímu a humánnějšímu postoji ke světu, k přírodě, k ostatním lidem a životu jako takovému. A snad přinese naději, že kapely jako jsou Comeback Kid, vzniklé na opravdových hardcoreových principech, budou nadále existovat, a oživovat tyto původní myšlenky.

COMEBACK KID, THE GHOST INSIDE, KVELERTAK, GRAVE MAKER, SOCIAL SUICIDE
Pátek 6. 5. v 18:30 - Rock café, Národní 20, Praha 1
Vstupenky po 445,- Kč v síti Ticketportal.

Další žurnál

Ufomammut (ITA) a Usnea (USA) aneb těžký doom metalový kalibr v říjnu na 007

23. Květen 2017 11:52 |
Ufomammut (ITA), Usnea (USA) + supportSobota 21. 10. 2017 - Klub 007 Strahov, Praha
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - BRUTAL ASSAULT OBSCUROS ZVOU NA FOTBAL!

16. Květen 2017 10:08 |
Neoficiální mistrovství světa v kopané proběhne 28. května na hřišti ve Štěrboholích za účasti týmů Brutal Assault Obscuros, Obscene Extreme Grinders, Mighty Sounds Rebels a Rock For People's Ninjas. Vyzýváme všechny fanoušky Brutal Assault Obscuros, aby v co největší míře přišli podpořit své hrdiny a pomohli nás dotlačit k vytouženému Poháru!
... Zobrazit celý článek

Dead Cross + Mike Patton

5. Květen 2017 15:06 |
Poslechněte si ukázku, jak zní Dead Cross s novým zpěvákem, Mikem Pattonem. Celé album vyjde přibližně za tři měsíce.    
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - NOVINKY V SESTAVĚ S BORIS, WOLVES IN THE THRONE ROOM A CROWBAR

20. Duben 2017 10:02 |
Tento přísun kapel čertužel začneme špatnými zprávami, svoji účast na BA museli odvolat kapely LIFE OF AGONY a GRUESOME. Na druhou stranu nás může těšit festivalový debut atmosférického black metalu WOLVES IN THE THRONE ROOM, kteří sami utvořili celou alternativní linii tohoto žánru.
... Zobrazit celý článek

KILLING JOKE po 12 letech na brněnské Flédě

13. Duben 2017 12:54 |
KILLING JOKE (UK) 18. června 2017 - Fléda, Brno
... Zobrazit celý článek