Through The Noise Tour se pokusí v pátek oživit původní myšlenky hardcore

|
Through The Noise Tour se pokusí v pátek oživit původní myšlenky hardcore

Svátkem pro příznivce hardcoreové muziky a (bohužel výjimečně) i původních hardcoreových myšlenek bude již pozítří zastávka pěti kapel v rámci letošního Through The Noise Tour v pražském Rock Café.

Jeho největším magnetem jsou COMEBACK KID z kanadského Winnipegu, pro něž bude páteční koncert již čtvrtým vystoupením v České republice. Na tom prvním se ale na strahovské Sedmičce sešlo tolik zájemců, že kapacita klubu nestačila, a koncert si tak užila jen ta část šťastlivců, kterým se podařilo protlačit se do přední části klubu. Druhé představení CBK přišlo v roce 2009, jenže ve formě festivalového setu, což přece jen pro většinu fandů klasického HC není to pravé ořechové, a to třetí pak v loňském roce v Abatonu, od jehož návštěvy ale pro změnu odrazovala fanoušky podivná dramaturgie a pochybná společnost hudebních těles žánrově až příliš protichůdných.

Letošní koncert CBK tak bude prvním, na kterém je doprovodí výběr kapel spřízněných svými HC-punkovými kořeny, bez zbytečných metalových póz a atributů, které tak dají alespoň částečně vzpomenout na dobu, kdy hardcore byl jasně definovaný jako sub-žánr punku, nebyl zamořen ani metalovými manýry, ani riffy, a byl naopak alternativou k metalu, jeho výsměchem i opozicí.

Specifickou partou jsou norští KVELERTAK, jejichž kombinace vzteklého hardcore-punku se sludge a rockandrollem si získala i u nás velmi početné publikum. Ani GRAVE MAKER z Vancouveru nejsou v ČR neznámí, zejména díky promotérům z Two Shovels - i oni potěší fanoušky nejen poctivým "old school" HC soundem a la Verse, No Warning či Bane, ale stejně jako Comeback Kid i věrností k původním myšlenkám, vázajícím se k tomuto stylu, jako jsou veganství a vegetariánství, anti-konzumismus, politická angažovanost a sociální uvědomění, které bohužel v poslední době nepochopitelně nejsou už pro některé party, považující se za "hardcore kapely", samozřejmostí.

Kalifornští THE GHOST INSIDE jsou inspirováni jednak přímočarým moshovým zvukem a la First Blood, Deez Nuts, Carpathian nebo Hoods, na druhou stranu ale sympaticky obohacují svou tvorbu melodickými kytarovými riffy a la Misery Signals, It Prevails nebo Counterparts. Zmíněný kvartet kapel doplňují ještě další Norové, SOCIAL SUICIDE z Bergenu, přinášející osvěžující, ale nekompromisní hardcore noise-punk, mohutně inspirovaný Refused, Gallows,
Converge nebo Botch.

Páteční akce v Rock Café připomene návštěvníkům fakt, že skutečná hardcoreová scéna ani náhodou není o "tunelech" či "breakdownech", ale o snaze ovlivnit svými názory a postoji, a jejich realizací v praxi, společnost směrem k morálnějšímu, etičtějšímu a humánnějšímu postoji ke světu, k přírodě, k ostatním lidem a životu jako takovému. A snad přinese naději, že kapely jako jsou Comeback Kid, vzniklé na opravdových hardcoreových principech, budou nadále existovat, a oživovat tyto původní myšlenky.

COMEBACK KID, THE GHOST INSIDE, KVELERTAK, GRAVE MAKER, SOCIAL SUICIDE
Pátek 6. 5. v 18:30 - Rock café, Národní 20, Praha 1
Vstupenky po 445,- Kč v síti Ticketportal.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek