Novinky u Red Hot Chili Peppers

|
Novinky u Red Hot Chili Peppers

Světoznámá americká legendární rocková kapela Red Hot Chili Peppers o sobě zase dává vědět.

Nové album, následovník zatím posledního Stadium Arcadium, na které čekáme už čtyři roky, je podle otce Anthonyho Kiedise dokončené! Zatím nepojmenovaná deska má vyjít o letních prázdninách, pravděpodobně ke konci srpna, a podle slov basáka Flea se Redhoti vrací zpátky ke svým kořenům, k funku. Na albu prý poznáme i chuť africké hudby nebo Fleaovo klavírní umění. Nedočkaví fanoušci tráví čas zjišťováním nejmenších detailů, a tak se proslýchá, že se nová deska natáčí ve stejném studiu jako jedna z nejúspěšnějších desek Papriček - Californication.

Pracovní název alba Dr Johnny Skinz’s Disproportionately Rambunctious Polar Express Machine-head měl sice velmi zajímavou historii, ale deska se takhle opravdu jmenovat nebude. Tenhle prapodivný název pochází z historky o příteli Papriček, který je známý svými stavy po požití omamných látek. Jednou prohlásil, že hrál na vyprodaném koncertu pro všechny planety a hvězdy a jeho největší hit byla právě skladba pojmenovaná Dr Johnny Skinz’s Disproportionately Rambunctious Polar Express Machine-head. Redhotům to přišlo natolik vtipné, že mu slíbili, že dokud nebude mít deska oficiální název, bude se jí přezdívat právě takto. Později Anthony urovnal situaci, celá ta historka je prý blbost, žádný takový LSD výletník nikdy nežil. Nevěřte všem fámám! Bubeník Chad Smith naznačil, že by se mohla jmenovat opět podle nějaké písně.

Red Hot Chili Peppers mají potvrzený kocert v Japonsku. Sám jsem byl zvědav, jak to po nedávné tragédii dopadne. Nyní Kiedis vylezl s nápadem prodat jejich cenu od MTV. Připojil se tak k iniciativě japonské popové hvězdy Yoshimi. V aukci byly také filmy podepsané Clintem Eastwoodem, komixy se Spidermanem podepsané Stanem Leeem nebo podepsané kytary od Limb Bizkit a Anthrax. Minulý měsíc přispěli už 45 000 dolary za prodaný křišťálový klavír a oblečení, ve kterém v roce 1999 točila v Japonsku Britney Spears reklamu.

Na závěr si přečtěte rozhovor s Kiedisem o jeho životě v LA.

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek