Novinky u Red Hot Chili Peppers

|
Novinky u Red Hot Chili Peppers

Světoznámá americká legendární rocková kapela Red Hot Chili Peppers o sobě zase dává vědět.

Nové album, následovník zatím posledního Stadium Arcadium, na které čekáme už čtyři roky, je podle otce Anthonyho Kiedise dokončené! Zatím nepojmenovaná deska má vyjít o letních prázdninách, pravděpodobně ke konci srpna, a podle slov basáka Flea se Redhoti vrací zpátky ke svým kořenům, k funku. Na albu prý poznáme i chuť africké hudby nebo Fleaovo klavírní umění. Nedočkaví fanoušci tráví čas zjišťováním nejmenších detailů, a tak se proslýchá, že se nová deska natáčí ve stejném studiu jako jedna z nejúspěšnějších desek Papriček - Californication.

Pracovní název alba Dr Johnny Skinz’s Disproportionately Rambunctious Polar Express Machine-head měl sice velmi zajímavou historii, ale deska se takhle opravdu jmenovat nebude. Tenhle prapodivný název pochází z historky o příteli Papriček, který je známý svými stavy po požití omamných látek. Jednou prohlásil, že hrál na vyprodaném koncertu pro všechny planety a hvězdy a jeho největší hit byla právě skladba pojmenovaná Dr Johnny Skinz’s Disproportionately Rambunctious Polar Express Machine-head. Redhotům to přišlo natolik vtipné, že mu slíbili, že dokud nebude mít deska oficiální název, bude se jí přezdívat právě takto. Později Anthony urovnal situaci, celá ta historka je prý blbost, žádný takový LSD výletník nikdy nežil. Nevěřte všem fámám! Bubeník Chad Smith naznačil, že by se mohla jmenovat opět podle nějaké písně.

Red Hot Chili Peppers mají potvrzený kocert v Japonsku. Sám jsem byl zvědav, jak to po nedávné tragédii dopadne. Nyní Kiedis vylezl s nápadem prodat jejich cenu od MTV. Připojil se tak k iniciativě japonské popové hvězdy Yoshimi. V aukci byly také filmy podepsané Clintem Eastwoodem, komixy se Spidermanem podepsané Stanem Leeem nebo podepsané kytary od Limb Bizkit a Anthrax. Minulý měsíc přispěli už 45 000 dolary za prodaný křišťálový klavír a oblečení, ve kterém v roce 1999 točila v Japonsku Britney Spears reklamu.

Na závěr si přečtěte rozhovor s Kiedisem o jeho životě v LA.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - BEHEMOTH EXKLUZIVNĚ ZPĚT V PEVNOSTI! POLŠTÍ NEZNABOZI POTVRZENI NA BA2018

20. Listopad 2017 10:20 |
Brutal Assault zná jednoho z prvních headlinerů pro příští ročník! Zdi josefovské pevnosti znovu vezmou útokem polští neznabozi BEHEMOTH! Půjde o jediný exkluzivní koncert v Česku i na Slovensku v roce 2018!
... Zobrazit celý článek

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek