Kapela Madfinger křtí své třetí album Another Chapter v Lucerně

|
Kapela Madfinger křtí své třetí album Another Chapter v Lucerně

Česká kapela světové úrovně, skládající se z profesionálních hudebníků, kteří mají hudbu jako celoživotní lásku, a vytváří stylově pestrou hudbu pohybující se na pomezí soulu, popu, jazzu, rnb a funku. Kapela vznikla na půdě konzervatoře J.Ježka v roce 2001 a v jejím čele se vystřídalo několik frontmanů, např. Tomáš Beroun, či Markéta Foukalová. V roce 2009 do kapely příchází nový frontman a soulový zpěvák, Martin Svátek. Dnes kapela vystupuje jak v jazzových klubech, tak na českých a zahraničních festivalech. Více se o kapele a jejích členech dozvíte na madfinger.cz.

Deska vznikala průběžně v letech 2009 – 2011 ve vlastní produkci kapely, zejména však pod schopnýma a neúnavnýma rukama basisty Radima Genčeva, ve spolupráci s Lukášem Martinkem, Tomášem Kozelkou, Janem Tulenkem. Skladby se nahrávaly jak ve zkušebně skupiny, tak v profesionálních studiích: Studio Svárov, MHS - Jan Tulenko, Studio Dema, RG Home Studio. Postprodukčně ji pak ošetřil Radim Genčev (RG Home Studio), mix Lukáš Martinek a masteringu se ujal Matouš Godík. Autorsky se na této desce podílejí všichni členové kapely. Zásadním přínosem je zpěvák Martin Svátek, který svým výjimečným hlasem a výraznými písněmi spoluvytváří nový sound kapely Madfinger. Například titulní skladba "Another Chapter" nebo "Im Movin On". Dále zde naleznete smoothjazzové skladby z pera Viktora Jermana - "This Goes Out", "Still", hořko-sladkou baladu "Bitter Sweet" a singl "Stop It" od Radima Genčeva. O šlapající groovy a rytmické vzorce se postaral Ondřej Pomajsl. Dechový speciál, či aranž od Matouše Kobylky si můžete poslechnout například ve skladbách "Summer Jam Party" a "The Last Song". V neposlední řadě vás celým albem provází na klávesy Dawid Walter, a není tomu jinak ani ve skladbě "Try", kterou David přinesl se slovy 'pojďme si ji zkusit'. Dále se na desce spoluautorsky podíleli dechovými či smyčcovými aranžemi: Harmy - "I Am Wondering", "Another Chapter", "Are You Ready" a "You Remind Me". Jan Jirucha - "I'm movin on". Matěj Kroupa – "The Last Song "

Videopozvánka na křest:

Další žurnál

V září přijede do Prahy člen Wu-Tang Clanu Ghostface Killah

17. Červenec 2017 14:21 |
WU-BOX SÁGA POKRAČUJE. V ZÁŘÍ PŘIJEDE GHOSTFACE KILLAH.
... Zobrazit celý článek

Bruno Ferrari vydává "torrentové" EP a trhá rekordy na Startovači

13. Červenec 2017 09:34 |
Zhruba dva roky po veleúspěšné kampani Mortal Cabinet, společného projektu s Řezníkem a Františkem Štormem, se Samir Hauser vrátil na Startovač pod vlastním alter egem Bruno Ferrari. A podařilo se mu tam za pouhé 3 dny překonat cílovou částku 180 tisíc korun.
... Zobrazit celý článek

Skotští Mogwai oznamují předkapelu Sacred Paws - 31. 10. - Praha Roxy

12. Červenec 2017 08:45 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws  7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - VYHLAŠUJEME BOJ PROTI FRONTÁM

10. Červenec 2017 11:13 |
Naše nová služba FULFILLMENT, o které jsme vás informovali, je jenom jednou součástí naší strategie, která zabrání opakování loňských středečních front u vstupu, které máme stále na paměti. Nejdůležitější zbraní bude dvojnásobné navýšení odbavovací kapacity. U vstupu budou letos dva odbavovací stany, každý se stejnou kapacitou, jaká byla celkově vloni.
... Zobrazit celý článek