Anti-Flag na Mighty Sounds 2011!

|
Anti-Flag na Mighty Sounds 2011!

Je nám ctí oznámit, že jedním z headlinerů Mighty Sounds v roce 2011 bude americká punková kapela Anti-flag!

Anti – Flag se zformovali v roce 1988 v Pittsburghu v Pensylvánii. Kapelu společně založili kytarista a zpěvák Justin Sane a bubeník Pat Thetic. V prvních letech se v kapele vystřídalo nemalé množství basistů a kytaristů a v tomto období odehrála pouze jeden koncert.

Znovu se Anti – Flag zformovali až v roce 1993 a o tři roky později debutovali s albem Die For The Government na sanfranciském nezávislém labelu New Red Archives. V roce 1998, tedy dva roky po vydání prvotiny, Anti –Flag vydávají své v pořadí druhé album s názvem System Doesn’t Work For You. Album obsahovalo devět písniček z roku 1996, split album North America Sucks a deset zbrusu nových dosud nevydaných pecek. Anti –Flag se rozhodli vydat si album sami a pro tuto příležitost si založili vlastní label A-F Records.

V roce 1999 Anti – Flag nahrávají třetí album A New Kind Of Army, které vydává A-F records ve spolupráci Go- Kart records. Třetí album se hodně zaměřilo na nešvary západní společnosti, které také bohatě kritizuje. V roce 2000 Anti –Flag odjeli legendární Vans Warped Tour na kterém se setakli s Fat Mikem, zpěvákem a vlastníkem vydavatelství Fat Wreck Chords. Toto setkání vedlo k vydání dalších dvou alb (Underground Network a The Terror State) právě na Fat Wracku.

V roce 2005 kapela podepsala kontrakt s major labelem RCA pod kterým vydala další dvě alba: For Blood and Empire (2006) a The Bright Lights of America (2008). Vstup pod hlavičku major labelu způsobil nemalý rozruch kolem kapely, ale Anti – Flag si jej patřičně obhájili a jak je vidět, svoji tvář rozhodně neztratili.

V roce 2009 vydali sedmou, zatím poslední desku s názvem The People or the Gun, se kterou se vrátli zpátky k nezávislému vydávání a tentokrát k losangelskému vydavatelství SideOneDummy Records, pod jehož hlavičkou vydávají například i The Casualties, The Gaslight Anthem, The Sounds nebo Big D And The Kids Table.

Anti – Flag za léta existence tvář neztratili, jejich hudba je energická, ostrá a přesto melodická a podmanivá. Jejich texty jsou úderné, kritické a ostré jako břitva. Se svou hudbou i ideály objeli půlku světa od Latinské Ameriky přes Japonsko, Rusko, Litvu, Lotyšsko a celou Evropu. Anti – Flag se kromě hudebního působení věnují širokému spektru politických aktivit. Tahle kapela není velkohubá, je opravdu aktivní a i mimo pódia věnuje svoji energii a peníze do všemožných aktivit od lidských práv až po stavění škol v Africe. Jsme rádi, že právě Anti – Flag zahrají tento rok na Mighty Sounds!

Photobucketwww.anti-flag.com/

www.myspace.com/antiflag

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek