"Nechceme vydávat alba, která budou znít stejně," říkají Four Year Strong

|
"Nechceme vydávat alba, která budou znít stejně," říkají Four Year Strong

Američtí Four Year Strong jsou nyní na svém zatím největším turné, na kterém dělají support velikánům Bad Religion a Rise Against. Možná vás napadne, že se FYS, kteří bývají označovaní za easy - core kapelu, k těmto kapelám moc nehodí. Ve svém nejnovějším rozhovoru, který byl zveřejněn na serveru propertyofzack.com, kapela objasňuje nejen účast na svém právě probíhajícím turné, ale také nedávný odchod klávesáka Joshe, nebo nahrávání nového materiálu.

"Nahrávání nového materiálu je kompletně odlišné od toho, jak jsme to dělali dříve. Od debutu "Rise Or Die Trying" jsme vždycky nejdřív nahráli jenom hudbu a až potom k ní vymýšleli texty. Teď to děláme opačně, píšeme společně všechny texty i hudbu, abychom měli pocit, že to všechno sedí", tak se kapela vyjádřila ke způsobu, jakým vzniká, a zřejmě ještě pár měsíců bude vznikat, nový materiál Four Year Strong.

Skupina také v rozhovoru říká, že si nemyslí, že nové album vzniká příliš brzy (jejich poslední počin, tedy album "Enemy Of The World", je staré jen něco málo přes rok), jednoduše proto, že jejich debut "Rise Or Die Trying" byl vydán tři roky před "Enemy", a kapela již nechce dělat takhle velké přestávky.

Nový materiál také prý překonává všechna očekávání členů kapely a již teď je jasné, že je album "Enemy Of The World" posunulo o kus dál. "Snažíme se být více vážnou rockovou kapelou a nezapadnout tak do odpadu v rámci jednoho žánru, obzvláště dnes, kdy každý hledá škatulky, do kterých by kapelu zařadil. Předchozí dvě alba vznikala v létě, ale první půlka naší novinky naopak v zimě, takže padal sníh a byla mrazivá zima a myslím si, že se to odráží v těch nových písních. Takže první půlka je zimní, ale druhou budeme natáčet v létě, takže si myslím, že to bude perfektně vyvážené."

Skupina tedy nahrávání dokončí letos v létě a doufá, že nové album bude venku někdy na podzim.

Four Year Strong také přiznávají, že bylo zpočátku těžké si zvyknout na to, že už s nimi není jejich klávesák Josh, který se s kapelou nedávno rozešel, ale nyní už je to v pořádku a kapela je ráda, jak se nakonec vše vyřešilo.

Nám nezbývá, než si ještě pár měsíců počkat, ale já osobně si myslím, že se máme rozhodně na co těšit, jak nám tahle kapela z městečka Worchester už několik let dokazuje.

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

A na závěr něco pro nedočkavce - Four Year Strong již na svém aktuálním turné hrají jednu z nových písní. Jmenuje se "Falling On You".

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek