"Nechceme vydávat alba, která budou znít stejně," říkají Four Year Strong

|
"Nechceme vydávat alba, která budou znít stejně," říkají Four Year Strong

Američtí Four Year Strong jsou nyní na svém zatím největším turné, na kterém dělají support velikánům Bad Religion a Rise Against. Možná vás napadne, že se FYS, kteří bývají označovaní za easy - core kapelu, k těmto kapelám moc nehodí. Ve svém nejnovějším rozhovoru, který byl zveřejněn na serveru propertyofzack.com, kapela objasňuje nejen účast na svém právě probíhajícím turné, ale také nedávný odchod klávesáka Joshe, nebo nahrávání nového materiálu.

"Nahrávání nového materiálu je kompletně odlišné od toho, jak jsme to dělali dříve. Od debutu "Rise Or Die Trying" jsme vždycky nejdřív nahráli jenom hudbu a až potom k ní vymýšleli texty. Teď to děláme opačně, píšeme společně všechny texty i hudbu, abychom měli pocit, že to všechno sedí", tak se kapela vyjádřila ke způsobu, jakým vzniká, a zřejmě ještě pár měsíců bude vznikat, nový materiál Four Year Strong.

Skupina také v rozhovoru říká, že si nemyslí, že nové album vzniká příliš brzy (jejich poslední počin, tedy album "Enemy Of The World", je staré jen něco málo přes rok), jednoduše proto, že jejich debut "Rise Or Die Trying" byl vydán tři roky před "Enemy", a kapela již nechce dělat takhle velké přestávky.

Nový materiál také prý překonává všechna očekávání členů kapely a již teď je jasné, že je album "Enemy Of The World" posunulo o kus dál. "Snažíme se být více vážnou rockovou kapelou a nezapadnout tak do odpadu v rámci jednoho žánru, obzvláště dnes, kdy každý hledá škatulky, do kterých by kapelu zařadil. Předchozí dvě alba vznikala v létě, ale první půlka naší novinky naopak v zimě, takže padal sníh a byla mrazivá zima a myslím si, že se to odráží v těch nových písních. Takže první půlka je zimní, ale druhou budeme natáčet v létě, takže si myslím, že to bude perfektně vyvážené."

Skupina tedy nahrávání dokončí letos v létě a doufá, že nové album bude venku někdy na podzim.

Four Year Strong také přiznávají, že bylo zpočátku těžké si zvyknout na to, že už s nimi není jejich klávesák Josh, který se s kapelou nedávno rozešel, ale nyní už je to v pořádku a kapela je ráda, jak se nakonec vše vyřešilo.

Nám nezbývá, než si ještě pár měsíců počkat, ale já osobně si myslím, že se máme rozhodně na co těšit, jak nám tahle kapela z městečka Worchester už několik let dokazuje.

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

A na závěr něco pro nedočkavce - Four Year Strong již na svém aktuálním turné hrají jednu z nových písní. Jmenuje se "Falling On You".

Další žurnál

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek

Ulsect inovují death metal - v neděli živě!

21. Říjen 2017 10:25 |
Jednota uvádí: ULSECT death metal | avantgarde | Season of Mist | NL facebook.com/ulsect ulsect.bandcamp.com ulsect.com
... Zobrazit celý článek