Festival Cigistock se letos neuskuteční

Festival Cigistock se letos neuskuteční

Festival mladé kultury CIGISTOCK, který byl po osm let plzeňským symbolem pro mladé umělce, se v roce 2011 neuskuteční. Vedení festivalu k tomu vedou především personální a finanční důvody.  Roční přestávka však neznamená konec akce, fanoušci CIGISTOCKU a mladé umělecké generace se například setkají na konci prosince v Divadle pod Lampou.


„Vzhledem k našemu časovému vytížení a zároveň k omezeným financím festivalového rozpočtu není v našich silách letošní ročník uspořádat,“ říká současný šéf projektu Mikoláš Choura, který ovšem nevylučuje ročník 2012. „Absence letošního ročníku rozhodně neznamená okamžitý zánik festivalu. Rádi bychom příští rok uspořádali několik menších akcí a na letošní prosinec plánujeme tradiční CIGISTOCK pod Lampou,“ dodává Choura.

 

Podle původního organizátora projektu Jana Zápotockého se ukázalo, že najít nové vedení festivalu je poměrně složité. „Příprava akce je několikaměsíční úkol, který musíte skloubit s dalšími povinnostmi typu školy či zaměstnání. Festival byl navíc vždy postaven na dobrovolnické bázi, tj. bez nároku na jakoukoli odměnu. Pokud k tomu přidáte požadavky na technické a manažerské schopnosti a odpovědnost, kterou za akci nesete, nejsou to právě nadějné vyhlídky,“ uvádí Zápotocký.

 

Festival vznikl v roce 2003 a během osmi ročníků se díky specifické dramaturgii a výrazné grafické podobě zapsal mezi mladou generací jako jeden z nejoriginálnějších festivalů, které se v Plzni konaly. Nejvýraznější byl festival CIGISTOCK v roce 2009, kdy ve dvou týdnech nabídl to nejlepší ze současné mladé generace. Nejviditelnější byla patrně kontroverzní výstava mladého umění ve skladových kontejnerech na náměstí Republiky, která rozpoutala vlnu vášnivých debat napříč generacemi. Za 12 dnů ji zhlédlo na 2 tisíce lidí.

 

Festival byl dlouhodobě podporován především Nadací Vodafone ČR, městem Plzní, Plzeňským krajem, Nadací 700 let města Plzně a Nadačním fondem pro kulturní aktivity občanů města Plzně.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - BEHEMOTH EXKLUZIVNĚ ZPĚT V PEVNOSTI! POLŠTÍ NEZNABOZI POTVRZENI NA BA2018

20. Listopad 2017 10:20 |
Brutal Assault zná jednoho z prvních headlinerů pro příští ročník! Zdi josefovské pevnosti znovu vezmou útokem polští neznabozi BEHEMOTH! Půjde o jediný exkluzivní koncert v Česku i na Slovensku v roce 2018!
... Zobrazit celý článek

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek