Festival Cigistock se letos neuskuteční

Festival Cigistock se letos neuskuteční

Festival mladé kultury CIGISTOCK, který byl po osm let plzeňským symbolem pro mladé umělce, se v roce 2011 neuskuteční. Vedení festivalu k tomu vedou především personální a finanční důvody.  Roční přestávka však neznamená konec akce, fanoušci CIGISTOCKU a mladé umělecké generace se například setkají na konci prosince v Divadle pod Lampou.


„Vzhledem k našemu časovému vytížení a zároveň k omezeným financím festivalového rozpočtu není v našich silách letošní ročník uspořádat,“ říká současný šéf projektu Mikoláš Choura, který ovšem nevylučuje ročník 2012. „Absence letošního ročníku rozhodně neznamená okamžitý zánik festivalu. Rádi bychom příští rok uspořádali několik menších akcí a na letošní prosinec plánujeme tradiční CIGISTOCK pod Lampou,“ dodává Choura.

 

Podle původního organizátora projektu Jana Zápotockého se ukázalo, že najít nové vedení festivalu je poměrně složité. „Příprava akce je několikaměsíční úkol, který musíte skloubit s dalšími povinnostmi typu školy či zaměstnání. Festival byl navíc vždy postaven na dobrovolnické bázi, tj. bez nároku na jakoukoli odměnu. Pokud k tomu přidáte požadavky na technické a manažerské schopnosti a odpovědnost, kterou za akci nesete, nejsou to právě nadějné vyhlídky,“ uvádí Zápotocký.

 

Festival vznikl v roce 2003 a během osmi ročníků se díky specifické dramaturgii a výrazné grafické podobě zapsal mezi mladou generací jako jeden z nejoriginálnějších festivalů, které se v Plzni konaly. Nejvýraznější byl festival CIGISTOCK v roce 2009, kdy ve dvou týdnech nabídl to nejlepší ze současné mladé generace. Nejviditelnější byla patrně kontroverzní výstava mladého umění ve skladových kontejnerech na náměstí Republiky, která rozpoutala vlnu vášnivých debat napříč generacemi. Za 12 dnů ji zhlédlo na 2 tisíce lidí.

 

Festival byl dlouhodobě podporován především Nadací Vodafone ČR, městem Plzní, Plzeňským krajem, Nadací 700 let města Plzně a Nadačním fondem pro kulturní aktivity občanů města Plzně.

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek