Švédská rocková kapela Royal Republic zamíří v říjnu na strahovskou Sedmičku

Švédská rocková kapela Royal Republic zamíří v říjnu na strahovskou Sedmičku

Label s názvem On Fire Records s hrdostí oznamuje, že získal pod svá křídla vpravdě královskou kapelu - Royal Republic z Malmö ve Švédsku, kteří hrají pěkně nahlas, hrají funky a jsou už na pochodu se svým debutovým albem “We Are The Royal”! Některé kapely potřebují trochu času, aby je rockové publikum zaznamenalo. Royal Republic jsou pravým opakem - vykopli dveře s náramným rachotem a tady jsou!

Royal Republic šíří svou slávu rychlostí světelného paprsku po celém Švédsku díky své výbušné energii, neodolatelnému šarmu a arsenálu skladeb, které míří na vaše hlavy jako rakety. Jejich skvělé koncerty a britpopový, punkem a funkem ovlivněný repertoár má schopnost dobýt zbytek světa.

Royal Republic vznikli v roce 2007 a jejich sound zapůsobil jak vítané osvěžení - hráli skvěle a trochu jinak - reakce na jejich debutový singl “All Because Of You” ze září 2009 byly víc než vynikající. Rozeklané kytarové šlehy a bodance s rachotícím zvukem valící se basové kytary podtržené přesnými údery bicích a ihned rozpoznatelným zpěvem frontmana Adam Grahna namíchaly bezchybnou směs jedinečné über-fucking-coolness v podání Royal Republic .

“Krátce po založení začalo jít pěkně do tuhýho”, vzpomíná Grahn.  „Po druhé nebo třetí zkoušce bylo všem jasný, že máme s Royal Republic velký plány. Bylo to tak nový a vzrušující - jako když poprvé šáhneš svý holce na kozy!" Nebylo tedy žádným překvapením, že producent Anders Hallbäck rychle loni v listopadu svolal “Královskou" rodinu do studia Beach House Studio s králem mixu Stefanem Glaumannem (Rammstein, Clawfinger, Apocalyptica...) a připravil rozbušku třaskavého materiálu alba “We Are The Royal”.

Royal Republic svými masivními písničkami znovu definují hranice švédské hudby, a jak napovídá název alba, činí tak s patřičným humorem. Stačí si poslechnout černý humor písniček “Tommy Gun” nebo “Underwear” a je všem hned jasné, že se Royal Republic příliš vážně neberou.

“Samozřejmě se neberem vážně. S peckama jako ‘Underwear’ nebo ‘Good To Be Bad’ doufám, že lidi pochopěj naši ironii a nebudou nás pokládat za primadony s tuhou prdelí. Nejsme rockový hvězdy, ale používáme všechny ty stereotypy a klišé rocku - děláme si z toho prdel, to je jasný. Ale muziku, skládání a hraní milujeme."

Royal Republic získávaly zkušenosti na samostatných koncertech i jako předkapela CKY nebo Biffy Clyro. Hudebními vzory kapely jsou mnozí zpěváci i skupiny - jejich seznam je velmi rozmanitý. Začíná to Hives nebo Danko Jonesem a pokračuje přes Metallicu nebo Boba Dylana, Norah Jones a dokonce filmovou hudbu a klasiku. A přidejte špetku toho nejčernějšího black metalu!

Royal Republic popisují svou rock´n´rollovou misi takto: “Chceme udělat lidi šťastnejma, připravenejma na pořádnej mejdan a taky trošku nadrženejma.." Vítejte v Royal Republic of Rock ‘n’ Roll!

Kapela hraje v sestavě:

Adam Grahn – Zpěv
Hannes Irengård – Kytara
Jonas Almén - Basová kytara
Per Andreasson - Bicí

Tyhle našlápnutý švédy můžete zažít 10.10. v klubu 007 na pražském Strahově od 20:00.

Vstupenky za 200,- Kč + poplatky budou k zakoupení v síti Ticketpro. Na místě v den koncertu za 250,- Kč.

Více info na:

www.royalrepublicband.com
www.myspace.com/royalrepublicsweden
www.klub007strahov.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - BEHEMOTH EXKLUZIVNĚ ZPĚT V PEVNOSTI! POLŠTÍ NEZNABOZI POTVRZENI NA BA2018

20. Listopad 2017 10:20 |
Brutal Assault zná jednoho z prvních headlinerů pro příští ročník! Zdi josefovské pevnosti znovu vezmou útokem polští neznabozi BEHEMOTH! Půjde o jediný exkluzivní koncert v Česku i na Slovensku v roce 2018!
... Zobrazit celý článek

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek