Švédská rocková kapela Royal Republic zamíří v říjnu na strahovskou Sedmičku

Švédská rocková kapela Royal Republic zamíří v říjnu na strahovskou Sedmičku

Label s názvem On Fire Records s hrdostí oznamuje, že získal pod svá křídla vpravdě královskou kapelu - Royal Republic z Malmö ve Švédsku, kteří hrají pěkně nahlas, hrají funky a jsou už na pochodu se svým debutovým albem “We Are The Royal”! Některé kapely potřebují trochu času, aby je rockové publikum zaznamenalo. Royal Republic jsou pravým opakem - vykopli dveře s náramným rachotem a tady jsou!

Royal Republic šíří svou slávu rychlostí světelného paprsku po celém Švédsku díky své výbušné energii, neodolatelnému šarmu a arsenálu skladeb, které míří na vaše hlavy jako rakety. Jejich skvělé koncerty a britpopový, punkem a funkem ovlivněný repertoár má schopnost dobýt zbytek světa.

Royal Republic vznikli v roce 2007 a jejich sound zapůsobil jak vítané osvěžení - hráli skvěle a trochu jinak - reakce na jejich debutový singl “All Because Of You” ze září 2009 byly víc než vynikající. Rozeklané kytarové šlehy a bodance s rachotícím zvukem valící se basové kytary podtržené přesnými údery bicích a ihned rozpoznatelným zpěvem frontmana Adam Grahna namíchaly bezchybnou směs jedinečné über-fucking-coolness v podání Royal Republic .

“Krátce po založení začalo jít pěkně do tuhýho”, vzpomíná Grahn.  „Po druhé nebo třetí zkoušce bylo všem jasný, že máme s Royal Republic velký plány. Bylo to tak nový a vzrušující - jako když poprvé šáhneš svý holce na kozy!" Nebylo tedy žádným překvapením, že producent Anders Hallbäck rychle loni v listopadu svolal “Královskou" rodinu do studia Beach House Studio s králem mixu Stefanem Glaumannem (Rammstein, Clawfinger, Apocalyptica...) a připravil rozbušku třaskavého materiálu alba “We Are The Royal”.

Royal Republic svými masivními písničkami znovu definují hranice švédské hudby, a jak napovídá název alba, činí tak s patřičným humorem. Stačí si poslechnout černý humor písniček “Tommy Gun” nebo “Underwear” a je všem hned jasné, že se Royal Republic příliš vážně neberou.

“Samozřejmě se neberem vážně. S peckama jako ‘Underwear’ nebo ‘Good To Be Bad’ doufám, že lidi pochopěj naši ironii a nebudou nás pokládat za primadony s tuhou prdelí. Nejsme rockový hvězdy, ale používáme všechny ty stereotypy a klišé rocku - děláme si z toho prdel, to je jasný. Ale muziku, skládání a hraní milujeme."

Royal Republic získávaly zkušenosti na samostatných koncertech i jako předkapela CKY nebo Biffy Clyro. Hudebními vzory kapely jsou mnozí zpěváci i skupiny - jejich seznam je velmi rozmanitý. Začíná to Hives nebo Danko Jonesem a pokračuje přes Metallicu nebo Boba Dylana, Norah Jones a dokonce filmovou hudbu a klasiku. A přidejte špetku toho nejčernějšího black metalu!

Royal Republic popisují svou rock´n´rollovou misi takto: “Chceme udělat lidi šťastnejma, připravenejma na pořádnej mejdan a taky trošku nadrženejma.." Vítejte v Royal Republic of Rock ‘n’ Roll!

Kapela hraje v sestavě:

Adam Grahn – Zpěv
Hannes Irengård – Kytara
Jonas Almén - Basová kytara
Per Andreasson - Bicí

Tyhle našlápnutý švédy můžete zažít 10.10. v klubu 007 na pražském Strahově od 20:00.

Vstupenky za 200,- Kč + poplatky budou k zakoupení v síti Ticketpro. Na místě v den koncertu za 250,- Kč.

Více info na:

www.royalrepublicband.com
www.myspace.com/royalrepublicsweden
www.klub007strahov.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek