Jitka Charvátová natočila na Slovensku filmový videoklip jako JI

|
Jitka Charvátová natočila na Slovensku filmový videoklip jako JI

Podivuhodný případ Jitky Charvátové a JI

Zpěvačka Jitka Charvátová, která se na své sólové dráze skrývá pod tajemným pseudonymem JI, si na jaře odskočila od příprav na turné s Oceánem a pro letošní léto připravila další singl ze svého elektropopového debutu Feed My Lion. Výběr nového singlu Deep Connection proběhl velmi spontánně a podstatnou roli při něm sehrál zavedený slovenský filmový producent a režisér Martin Hudák (společnost OREO), který je mimo jiné autorem úspěšného videoklipu Už Richarda Müllera. Martin Hudák koncem loňského roku Jitku Charvátovou oslovil a vybral si Deep Connection  jako titulní píseň pro film Projekt Alfa z televizní série Nesmrtelní. Skladbu poté ve spolupráci s producentem Arminem Effenbergerem a JI zremixoval a nyní stojí také za jeho vizuální podobou.

Klip k singlu Deep Connection na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=wgDxq9B9_Zw

"Když mě oslovil Martin Hudák, že chce píseň Deep Connection z mého alba do Nesmrtelných, splnily se mi naráz dva sny. Ještě než jsem ho poznala osobně, obdivovala jsem klip, který loni natočil pro Richarda Müllera a píseň, kterou si vybral, je moje srdcovka. Už při vzniku jsem si ji představovala k nějakému filmu. A stalo se," sdělila Jitka Charvátová.

Přestože mezi autory dalších použitých skladeb v sérii jsou taková jména jako Richard Müller, Katka Knechtová nebo Longital, Martin Hudák se rozhodl natočit pouze jediný klip, a to právě k Deep Connection Jitky Charvátové. Ve videoklipu jsou použité záběry z filmu, které se střídají se studiovými záběry JI. Podle slov režiséra Martina Hudáka má klip fungovat jako upoutávka před uvedením celé série Nesmrtelní v České televizi.

Projekt Alfa je natočený na motivy Stevensonova Podivuhodného případu dr. Jekylla a pana Hyda. Film je unikátní použitou technologií a je první svého druhu na Slovensku. Jeho režisérem je Karol Vosátko, který natáčel herce před modrou plochou, prostředí dostalo svoje kontury až později v postprodukci. Série Nesmrtelní vznikla pro Slovenskou televizi, která ji uvedla začátkem letošního roku.

Jitku Charvátovou s jejím projektem JI & Mother Ducks můžete v nejbližší době vidět naživo 28.5. na festivalu Mezi ploty, 3.6. v Českých Budějovicích v klubu mc Fabrika nebo 23.6. na klubové noci festivalu United Islands.

www.jitkacharvatova.com

www.nesmrtelni.sk

www.oreo.sk

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek