Jitka Charvátová natočila na Slovensku filmový videoklip jako JI

|
Jitka Charvátová natočila na Slovensku filmový videoklip jako JI

Podivuhodný případ Jitky Charvátové a JI

Zpěvačka Jitka Charvátová, která se na své sólové dráze skrývá pod tajemným pseudonymem JI, si na jaře odskočila od příprav na turné s Oceánem a pro letošní léto připravila další singl ze svého elektropopového debutu Feed My Lion. Výběr nového singlu Deep Connection proběhl velmi spontánně a podstatnou roli při něm sehrál zavedený slovenský filmový producent a režisér Martin Hudák (společnost OREO), který je mimo jiné autorem úspěšného videoklipu Už Richarda Müllera. Martin Hudák koncem loňského roku Jitku Charvátovou oslovil a vybral si Deep Connection  jako titulní píseň pro film Projekt Alfa z televizní série Nesmrtelní. Skladbu poté ve spolupráci s producentem Arminem Effenbergerem a JI zremixoval a nyní stojí také za jeho vizuální podobou.

Klip k singlu Deep Connection na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=wgDxq9B9_Zw

"Když mě oslovil Martin Hudák, že chce píseň Deep Connection z mého alba do Nesmrtelných, splnily se mi naráz dva sny. Ještě než jsem ho poznala osobně, obdivovala jsem klip, který loni natočil pro Richarda Müllera a píseň, kterou si vybral, je moje srdcovka. Už při vzniku jsem si ji představovala k nějakému filmu. A stalo se," sdělila Jitka Charvátová.

Přestože mezi autory dalších použitých skladeb v sérii jsou taková jména jako Richard Müller, Katka Knechtová nebo Longital, Martin Hudák se rozhodl natočit pouze jediný klip, a to právě k Deep Connection Jitky Charvátové. Ve videoklipu jsou použité záběry z filmu, které se střídají se studiovými záběry JI. Podle slov režiséra Martina Hudáka má klip fungovat jako upoutávka před uvedením celé série Nesmrtelní v České televizi.

Projekt Alfa je natočený na motivy Stevensonova Podivuhodného případu dr. Jekylla a pana Hyda. Film je unikátní použitou technologií a je první svého druhu na Slovensku. Jeho režisérem je Karol Vosátko, který natáčel herce před modrou plochou, prostředí dostalo svoje kontury až později v postprodukci. Série Nesmrtelní vznikla pro Slovenskou televizi, která ji uvedla začátkem letošního roku.

Jitku Charvátovou s jejím projektem JI & Mother Ducks můžete v nejbližší době vidět naživo 28.5. na festivalu Mezi ploty, 3.6. v Českých Budějovicích v klubu mc Fabrika nebo 23.6. na klubové noci festivalu United Islands.

www.jitkacharvatova.com

www.nesmrtelni.sk

www.oreo.sk

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - BEHEMOTH EXKLUZIVNĚ ZPĚT V PEVNOSTI! POLŠTÍ NEZNABOZI POTVRZENI NA BA2018

20. Listopad 2017 10:20 |
Brutal Assault zná jednoho z prvních headlinerů pro příští ročník! Zdi josefovské pevnosti znovu vezmou útokem polští neznabozi BEHEMOTH! Půjde o jediný exkluzivní koncert v Česku i na Slovensku v roce 2018!
... Zobrazit celý článek

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek