Apple zanedlouho spustí iCloud

Apple zanedlouho spustí iCloud

Co je vlastně tak revolučního na této funkci a jak se to týká hudby? iCloud je služba, která umožní streamovat hudbu živě z Apple serverů do PC, iPhonů, iPodů a iPadů. Navíc bude hudba na iCloud porovnávána s hudbou na disku uživatele, nebo v jeho iTunes knihovně. Pokud bude kvalita skladby na disku špatná, Apple ji nahradí kvalitnější.

Apple uzavřel dohody s třemi ze čtyř hlavních nahrávacích společností (Warner, EMI, Sony) a s Universalem právě jedná. Dohoda se týká tzv. „proskenování a nalezení shody“ hudby na iCloud serverech s hudbou na discích uživatelů. iTunes v podstatě prohledá vaši knihovnu a povolí vám přístup k online hudbě, kterou již vlastníte.

Těžko půjde o takovou revoluci v hudebním průmyslu jako byl příchod iTunes, přesto se dá předpokládat (jako u každého produktu značky Apple) velká úspěšnost tohoto produktu.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - BEHEMOTH EXKLUZIVNĚ ZPĚT V PEVNOSTI! POLŠTÍ NEZNABOZI POTVRZENI NA BA2018

20. Listopad 2017 10:20 |
Brutal Assault zná jednoho z prvních headlinerů pro příští ročník! Zdi josefovské pevnosti znovu vezmou útokem polští neznabozi BEHEMOTH! Půjde o jediný exkluzivní koncert v Česku i na Slovensku v roce 2018!
... Zobrazit celý článek

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek