Habrovka – festival, který jako by se konal u vás na zahradě

Habrovka – festival, který jako by se konal u vás na zahradě

Festival Habrovka (3. a 4. června 2011), jenž se letos koná už po deváté, vznikl z nadšení a chuti několika ještě málem náctiletých v prostorách zahrady u Svatého Františka, co by kamenem dohodil (ale nezkoušejte to) od metra Budějovická (do areálu vás dovedou od metra šipky) a přestože má rok co rok více návštěvníků, zachovává si původní náladu – není to příležitost vydělat, ale pobavit se. Žádné gorily u vstupu, nedůtkliví organizátoři, teplé pivo a studené párky, umělohmotné občerstvení a zapařené bagety, žádné přemrštěné ceny za vstupné (jeden by řekl, že vzhledem k obsazení festivalu, jež se nikdy neopakuje a vždy je famózní – ostatně – k tomu níže – jsou ceny vstupného spíše nedomrštěné).


Habrovka je všechno (nebo skoro všechno), jen ne monotónní. Uslyšíte ledacos, od jazzu po punk, a ještě budete překvapeni, jak se všechny žánry a nálady doplňují. Za 160 korun na jeden den, nebo 250 na oba dva, vám totiž zahraje znovuzrozená Vltava, z čerstvě dokončené desky bude hrát Robert Křesťan a Druhá tráva (vzhledem k tomu, že deska vyjde 1.6., budete mít možná první příležitost si ji nechat od kapely podepsat!), Zuzana Lapčíková představí svou fúzi (nikoli fúsy!) jazzu a moravského folkloru, a k tanci či potácení zaburácí Ahmed má hlad.
Sobotní hudební program, v souladu s přavděpodobným nedospáním a zažitím pátečních dojmů zahájí zemité blues v podání Beňa a Ptaczek, po nich – jak tradice žádá – další zahraniční hosté, kanadští jazzmani Tall Brothers, v podvečer k dloužícím stínům (splínům) zahraje Phil Shoenfelt & Southern Cross. Oba večery zakončíme v sále – v pátek s The Navigators a v sobotu vás dorazí punkový První hoře. Tolik božská Euterpé, múza akustických vln a křepčící Terpsichoré.


Habrovka již tradičně zapřáhne i další múzy, zejména se zapotí Thalie, neboť Habrovka není jen festivalem hudby, nýbrž všech estetických požitků. Nebudou tedy chybět divadla: Divadlo SemTamFór, Anna Polívková a Anička a Letadýlko. Pro drobotinu se chystá v sobotu dopoledne program z části divadelní, z části soutěžní a umělecký (a zmrzliny bude dostatek!). Pro statickou potěchu oka opět představíme nejrůznější výtvarné počiny. Habrovka také poskytuje prostor řadě charitativních a nevládních organizací, svůj stánek s workshopem zde letos bude mít Bohnická léčebna, Středisko pro ranou péči, Siriri – organizace usilující umožnit Africe „postavit se na vlastní nohy“, své výtvory budou nabízet různí umělcové a umělkyně. Koupě srpnového počasí od řecké vlády je prozatím v jednání. Občerstvení bude hojné (nově na festivalu pivo Kácov), všelijaké grilované, nakládané, pečené a vařené lahůdky.
Lepší způsob, jak v Praze začít léto, určitě nenajdete!

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - BEHEMOTH EXKLUZIVNĚ ZPĚT V PEVNOSTI! POLŠTÍ NEZNABOZI POTVRZENI NA BA2018

20. Listopad 2017 10:20 |
Brutal Assault zná jednoho z prvních headlinerů pro příští ročník! Zdi josefovské pevnosti znovu vezmou útokem polští neznabozi BEHEMOTH! Půjde o jediný exkluzivní koncert v Česku i na Slovensku v roce 2018!
... Zobrazit celý článek

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek