Habrovka – festival, který jako by se konal u vás na zahradě

Habrovka – festival, který jako by se konal u vás na zahradě

Festival Habrovka (3. a 4. června 2011), jenž se letos koná už po deváté, vznikl z nadšení a chuti několika ještě málem náctiletých v prostorách zahrady u Svatého Františka, co by kamenem dohodil (ale nezkoušejte to) od metra Budějovická (do areálu vás dovedou od metra šipky) a přestože má rok co rok více návštěvníků, zachovává si původní náladu – není to příležitost vydělat, ale pobavit se. Žádné gorily u vstupu, nedůtkliví organizátoři, teplé pivo a studené párky, umělohmotné občerstvení a zapařené bagety, žádné přemrštěné ceny za vstupné (jeden by řekl, že vzhledem k obsazení festivalu, jež se nikdy neopakuje a vždy je famózní – ostatně – k tomu níže – jsou ceny vstupného spíše nedomrštěné).


Habrovka je všechno (nebo skoro všechno), jen ne monotónní. Uslyšíte ledacos, od jazzu po punk, a ještě budete překvapeni, jak se všechny žánry a nálady doplňují. Za 160 korun na jeden den, nebo 250 na oba dva, vám totiž zahraje znovuzrozená Vltava, z čerstvě dokončené desky bude hrát Robert Křesťan a Druhá tráva (vzhledem k tomu, že deska vyjde 1.6., budete mít možná první příležitost si ji nechat od kapely podepsat!), Zuzana Lapčíková představí svou fúzi (nikoli fúsy!) jazzu a moravského folkloru, a k tanci či potácení zaburácí Ahmed má hlad.
Sobotní hudební program, v souladu s přavděpodobným nedospáním a zažitím pátečních dojmů zahájí zemité blues v podání Beňa a Ptaczek, po nich – jak tradice žádá – další zahraniční hosté, kanadští jazzmani Tall Brothers, v podvečer k dloužícím stínům (splínům) zahraje Phil Shoenfelt & Southern Cross. Oba večery zakončíme v sále – v pátek s The Navigators a v sobotu vás dorazí punkový První hoře. Tolik božská Euterpé, múza akustických vln a křepčící Terpsichoré.


Habrovka již tradičně zapřáhne i další múzy, zejména se zapotí Thalie, neboť Habrovka není jen festivalem hudby, nýbrž všech estetických požitků. Nebudou tedy chybět divadla: Divadlo SemTamFór, Anna Polívková a Anička a Letadýlko. Pro drobotinu se chystá v sobotu dopoledne program z části divadelní, z části soutěžní a umělecký (a zmrzliny bude dostatek!). Pro statickou potěchu oka opět představíme nejrůznější výtvarné počiny. Habrovka také poskytuje prostor řadě charitativních a nevládních organizací, svůj stánek s workshopem zde letos bude mít Bohnická léčebna, Středisko pro ranou péči, Siriri – organizace usilující umožnit Africe „postavit se na vlastní nohy“, své výtvory budou nabízet různí umělcové a umělkyně. Koupě srpnového počasí od řecké vlády je prozatím v jednání. Občerstvení bude hojné (nově na festivalu pivo Kácov), všelijaké grilované, nakládané, pečené a vařené lahůdky.
Lepší způsob, jak v Praze začít léto, určitě nenajdete!

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek