Na slovenském Grape festivalu bude i letos zajímavá hudební úroda: Interpol, Hurts, The Wombats, Marina & The Diamonds, The Sounds nebo The Qemists.

Na slovenském Grape festivalu bude i letos zajímavá hudební úroda: Interpol, Hurts, The Wombats, Marina & The Diamonds, The Sounds nebo The Qemists.

Nováček mezi slovenskými festivaly, který  v minulém roce debutoval s jmény jako Royksopp, The Subways nebo Paraov Stelar a hned napoprvé si dokázal získat přízeň množství fanoušků, připravil své druhé pokračování.


Organizátoři nezaháleli ani letos a k velmi kvalitně obsazené domácí scéně, přidali i výběr toho nejlepšího z české alternativy a  doplnily je zvučnými jmény ze zahraničí. Na koho se tedy můžeme těšit, když dorazíme na letiště do Piešťan mimo jiné, vzdálených od českých hranic  přibližně 60 kilometrů?


Bezesporu největším tahákem budou američtí post punkeři Interpol, kteří na Slovensku, ale ani v Čechách doposud nehráli a také vycházejíci synthpopové hvězdy Hurts.  Obě  kapely v pátečním programu na hlavní scéně ještě doplní švédští rockeři The Sounds.  Nezaostane ani druhá scéna, kde budou headlinerem drum´n basoví The Qemists, kteří dorazí v plné koncertní sestavě.
Sobotní program se bude nést ve znamení „nové“ generace, letiště roztancují liverpoolští kluci The Wombats, všechny uchvátí  svým čarovným hlasem krásná Marina & The Diamonds a vše završí mnohonárodnostní taneční seskupení z „českými kořeny“ Noise Of Human Art (N.O.H.A.).


Na druhý festivalový den připravili organizátoři i jedno malé překvapení v podobě  irské elektro-jazzové formace Kormac´s Big Band, která se na podiu představí až v jedenáctičlenné sestavě.
A co naše kapely? Bude jich na Grejpu (tento název již zlidověl) víc než dost a dá se s nadsázkou říct, že festival se stává „československým“. V seznamu jsou: Midi Lidi, United Flavour, DVA, Kazety, Luno, Sunflower Caravan, Cartonnage, I Like You Hysteric, The Roads nebo Niceland. Pochopitelně největší zastoupení má domácí scéna, vzpomeňme například skupiny Para, Puding Pani Elvisovej, Hex, Billy Barman, Talkshow, Longital, či vychytané dídžeje B-Complexa a L Plusa.


Celý program se bude odehrávat až na čtyřech scénách,  tři z nich budou fungovat až do rána nasledujícího dne, nebudou chybět ani divadelní soubory, mladí výtvarníci a opět se připravuje také handmade zóna, kde si budete moci udělat i vlastní památku na festival.


Jelikož kompletní program v tomhle článku nelze vyjmenovat, nejlepší bude stavit se 12.-13. srpna na  letišti v Piešťanech a prožít pár příjemných dní se sympatickými lidmi a dobrou muzikou . Za 29 euro? No nekup to!

Více info na www.grapefestival.sk

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek