Na slovenském Grape festivalu bude i letos zajímavá hudební úroda: Interpol, Hurts, The Wombats, Marina & The Diamonds, The Sounds nebo The Qemists.

Na slovenském Grape festivalu bude i letos zajímavá hudební úroda: Interpol, Hurts, The Wombats, Marina & The Diamonds, The Sounds nebo The Qemists.

Nováček mezi slovenskými festivaly, který  v minulém roce debutoval s jmény jako Royksopp, The Subways nebo Paraov Stelar a hned napoprvé si dokázal získat přízeň množství fanoušků, připravil své druhé pokračování.


Organizátoři nezaháleli ani letos a k velmi kvalitně obsazené domácí scéně, přidali i výběr toho nejlepšího z české alternativy a  doplnily je zvučnými jmény ze zahraničí. Na koho se tedy můžeme těšit, když dorazíme na letiště do Piešťan mimo jiné, vzdálených od českých hranic  přibližně 60 kilometrů?


Bezesporu největším tahákem budou američtí post punkeři Interpol, kteří na Slovensku, ale ani v Čechách doposud nehráli a také vycházejíci synthpopové hvězdy Hurts.  Obě  kapely v pátečním programu na hlavní scéně ještě doplní švédští rockeři The Sounds.  Nezaostane ani druhá scéna, kde budou headlinerem drum´n basoví The Qemists, kteří dorazí v plné koncertní sestavě.
Sobotní program se bude nést ve znamení „nové“ generace, letiště roztancují liverpoolští kluci The Wombats, všechny uchvátí  svým čarovným hlasem krásná Marina & The Diamonds a vše završí mnohonárodnostní taneční seskupení z „českými kořeny“ Noise Of Human Art (N.O.H.A.).


Na druhý festivalový den připravili organizátoři i jedno malé překvapení v podobě  irské elektro-jazzové formace Kormac´s Big Band, která se na podiu představí až v jedenáctičlenné sestavě.
A co naše kapely? Bude jich na Grejpu (tento název již zlidověl) víc než dost a dá se s nadsázkou říct, že festival se stává „československým“. V seznamu jsou: Midi Lidi, United Flavour, DVA, Kazety, Luno, Sunflower Caravan, Cartonnage, I Like You Hysteric, The Roads nebo Niceland. Pochopitelně největší zastoupení má domácí scéna, vzpomeňme například skupiny Para, Puding Pani Elvisovej, Hex, Billy Barman, Talkshow, Longital, či vychytané dídžeje B-Complexa a L Plusa.


Celý program se bude odehrávat až na čtyřech scénách,  tři z nich budou fungovat až do rána nasledujícího dne, nebudou chybět ani divadelní soubory, mladí výtvarníci a opět se připravuje také handmade zóna, kde si budete moci udělat i vlastní památku na festival.


Jelikož kompletní program v tomhle článku nelze vyjmenovat, nejlepší bude stavit se 12.-13. srpna na  letišti v Piešťanech a prožít pár příjemných dní se sympatickými lidmi a dobrou muzikou . Za 29 euro? No nekup to!

Více info na www.grapefestival.sk

Další žurnál

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek

Ulsect inovují death metal - v neděli živě!

21. Říjen 2017 10:25 |
Jednota uvádí: ULSECT death metal | avantgarde | Season of Mist | NL facebook.com/ulsect ulsect.bandcamp.com ulsect.com
... Zobrazit celý článek