Kultovní brněnská scéna znovu ožívá na kompilaci Brzo na mě přijde řada

Kultovní brněnská scéna znovu ožívá na kompilaci Brzo na mě přijde řada

Brzo na mě přijde řada je úryvek textu písně od kapely E, ale také název právě vydané kompilace předělávek skladeb brněnské alternativní scény. Písně kapel jako Dunaj, E, Happyend, Odvážní bobříci, Ošklid, Ještě jsme se nedohodli, Podchodem vchod nebo Z kopce reinterpretovali hudebníci nejen z České republiky (Dva, MIDI LIDI, Květy, OTK, Bonus & Lineup, Čokovoko aj.), ale i z Polska (Napszyklat), Slovenska (Longital, Pjoni) a Velké Británie (Alex Mountaineer). Níže najdete dvě ochutnávky.

Sdružení Dunaj, v němž figurovali mimo jiné Iva Bittová a Pavel Fajt, bylo vlastně jakousi superskupinou brněnské alternativy. Jejich skladbu Na jih přetvořili taktéž Brňáci MIDI LIDI.

Midi Lidi - Na jih (original by Dunaj) by Bumbum Satori

Happyend je dnes již polozapomenutou kapelou, nicméně z jejích trosek vzešla dodnes velmi populární Mňága & Žďorp. Píseň Kolos má problémy přetvořili k obrazu svému Bonus s Lineupem - tentokrát bez hlavičky Komunisti, zato k songu vyrobili i video.

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek