Dokud srdce plane - biografie skupiny Rammstein

|
Dokud srdce plane - biografie skupiny Rammstein

Minulý týden doplnilo nakladatelství NAVA svou edici Rockové legendy o další zajímavý titul. V českém překladu vychází biografie známé německé skupiny Rammstein pod titulem "Dokud srdce plane".
Jde o dílo autorské dvojice Michael Fuchs-Gamböck, Thorsten Schatz, což jsou hudební publicisté, kteří přispívají do řady časopisů a spolu napsali již několik knih. „Tato východoněmecká šestice jejedním z mála uskupení poválečné doby, které má svoji zcela specifickou uměleckou vizi a které se neřídí ničím a nikým, jen samo sebou,“ upozorňuje Michael Fuchs-Gamböck.
Knižní biografie, která je čerstvě na pultech knihkupectví, mapuje příběh skupiny od doby, kdy její členové byli součástí undergroundové scény v někdejší NDR, přes nečekaně úspěšný začátek v podoběalbového debutu Herzeleid, strhující koncertní show až k mezinárodnímu věhlasu, který si tato kapela již řadu let zaslouženě užívá. Publikaci doplňuje podrobná albová i singlová diskografie, přehled umístění v hitparádách a různých ocenění. Nechybí ani doslov k českému vydání, jehož autorem je český hudební publicista Vratislav Šantroch.
Rammstein patří k nejúspěšnějším skupinám, které přinesly německy zpívané písně do hitparád pocelém světě. O její oblibě v České republice svědčí několik vyprodaných koncertů, další zastávku kapela plánuje na 12. listopad tohoto roku do Prahy.

Další žurnál

Clawfinger vydávají nový single

17. Srpen 2017 11:50 |
Švédští Clawfinger se po letech vrátili na pódia a navíc vydávají nový singl - Save Our Souls. Zde si ho můžete koupit.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - Brutal Assault hlásí poprvé v historii vyprodáno!

6. Srpen 2017 18:23 |
Brutal Assault, 9. - 12. srpna 2017, Pevnost Josefov - Jaroměř Hudební festival Brutal Assault hlásí poprvé ve své historii vyprodáno! Jeden z největších metalových festivalů v Evropě letos naplnil kapacitu josefovské pevnosti. Na celkem pěti pódiích se vystřídá více než 110 interpretů.
... Zobrazit celý článek

One Tail, One Head chystají novou nahrávku

3. Srpen 2017 10:18 |
Norští One Tail, One Head chystají dlouho očekávanou debutovou dlouhohrající desku. Ta by měla vyjít 24. srpna u Terratur Possessions, tedy v termínu festivalu Beyond the Gates v Bergenu. Nyní si můžete poslechnout skladbu Firebirds, která vychází na maxisinglu (který obsahuje i bonusovou Prowess, která na albu nebude).  
... Zobrazit celý článek

Primus chystají novou desku

3. Srpen 2017 09:21 |
Kalifornští Primus chystají novou desku, The Desaturating Seven, která by měla vyjít 29. září. Poslechněte si ukázku z připravovaného materiálu - Seven.
... Zobrazit celý článek