V Praze se bude swingovat ve velkém

V Praze se bude swingovat ve velkém

"Česko slovenský galakoncert k 85. narozeninám jazzové a swingové legendy Tony Bennetta"

23.7.2011, 20:00 h. – Staroměstské náměstí, Praha

Americký zpěvák Tony Bennett je jednou z největších legend světové populární hudby a swingu. Jeho nejlepší přítel Frank Sinatra o něm kdysi řekl, že podle jeho mínění je nejlepším zpěvákem showbusinessu. Dodnes swinguje, dodnes jeho hvězda září a v letošním roce se v plné umělecké síle dožívá úctyhodných 85. narozenin. K tomuto významnému jubileu se rozhodl mladý český swingař Jan Smigmator společně s organizátorem Petrem Hozmanem připravit velký galakoncert a společně s Big Bandem Gustava Broma, Jitkou Zelenkovou, Felixem Slováčkem, Milanem Kašubou, Peterem Lipou, čerstvou držitelkou ceny Thálie Dashou, saxofonistou Jaroslavem Jakubovičem, Swinging Triem a Karlem Gottem vzdát hold svému velkému pěveckému vzoru a přes oceán mu poblahopřát k jeho významným narozeninám. Galakoncertu „POCTA SWINGU“ udělilo svoji záštitu americké velvyslanectví a uskuteční se s laskavým svolením a podporou Hlavního města Prahy 23.7.2011 na Staroměstském náměstí, které bude od 20:00 hod. patřit výhradně jazzu, swingu a žijící legendě Tony Bennettovi.

Další žurnál

Brutal Assault 2017 - Brutal Assault hlásí poprvé v historii vyprodáno!

6. Srpen 2017 18:23 |
Brutal Assault, 9. - 12. srpna 2017, Pevnost Josefov - Jaroměř Hudební festival Brutal Assault hlásí poprvé ve své historii vyprodáno! Jeden z největších metalových festivalů v Evropě letos naplnil kapacitu josefovské pevnosti. Na celkem pěti pódiích se vystřídá více než 110 interpretů.
... Zobrazit celý článek

One Tail, One Head chystají novou nahrávku

3. Srpen 2017 10:18 |
Norští One Tail, One Head chystají dlouho očekávanou debutovou dlouhohrající desku. Ta by měla vyjít 24. srpna u Terratur Possessions, tedy v termínu festivalu Beyond the Gates v Bergenu. Nyní si můžete poslechnout skladbu Firebirds, která vychází na maxisinglu (který obsahuje i bonusovou Prowess, která na albu nebude).  
... Zobrazit celý článek

Primus chystají novou desku

3. Srpen 2017 09:21 |
Kalifornští Primus chystají novou desku, The Desaturating Seven, která by měla vyjít 29. září. Poslechněte si ukázku z připravovaného materiálu - Seven.
... Zobrazit celý článek

Master's Hammer - další hraní v ČR

1. Srpen 2017 10:25 |
Česká blackmetalová legenda Master's Hammer se vrací po pětadvaceti letech na pódia a kromě premiéry na festivalu Brutal Assault (a předpremiéry v Praze ve Futuru) ji čekají další koncerty. Kromě festivalů v Bergenu (Norsko - 24. - 27. srpna) a Eindhovenu (Nizozemí - 15. - 16. prosince) jsou momentálně domluveny další tři vystoupení - 7. října v Brně, 14. října v Košicích a 30. listopadu v Praze.  
... Zobrazit celý článek