Multižánrová Beseda u Bigbítu vypukne už příští víkend

Multižánrová Beseda u Bigbítu vypukne už příští víkend

Stovky nadšených ohlasů a překvapené reakce těch, kteří do Tasova dorazili poprvé. Malý velký festival, na kterém nic není nemožné. Dnes už trochu zavádějící název a pestrý program, který uspokojí i nejnáročnějšího diváka. Taková bude už devatenáctá Beseda u Bigbítu v Tasově na Slovácku, která se koná 5. a 6. srpna 2011.

 

Festival v půvabném Topolovém hájku s výhledem na úpatí Bílých Karpat láká nejen na 40 kapel z 6 zemí, ale také na bohatý doprovodný program. „Všichni hlavní interpreti jsou potvrzení a v avizovaném programu jsme provedli jen minimum změn. Návštěvníci se můžou spolehnout na náš zápal i osobní přístup – a věřím, že se jim u nás bude opět líbit,“ říká ředitel festivalu Tomáš Ševčík.

V rámci zázemí se návštěvníci mohou spolehnout na dostatek užitkové vody, parkování i stanování zdarma, sprchy s pitnou vodou na přilehlém fotbalovém hřišti, non-stop úschovnu. Rodičové ocení i vstup dětí v jejich doprovodu do 13 let zdarma a dětský koutek partnerského sdružení Futra. Dojet do Tasova se dá také autobusem nebo vlakem do Lipova a odsud kráčet třicet minut pohodlné chůze až do areálu.

 

Z hudebníků do Tasova zavítají například angličtí Paul Lamb & the King Snakes a JazZsTepPa, Lenka Dusilová, Dva, Neruda, Zdeněk Bína nebo Čokovoko a s podporou Mezinárodního visegrádského fondu také řada kapel z Polska, Maďarska a Slovenska. Na festivalu se tak objeví slovenští Longital nebo The Uniques, polští Etna Kontrabande nebo maďarští Special Providence a Realistic Crew. Celým tímto programem bude provázet trio nových moderátorů: Alexandr Stankov, Roman Blumaier a Filip Chlud. Doprovodný program Apollónova návštěva, který podpořila Nadace Život umělce, nabídne už potřetí autorská čtení, instalace, malířské vize, performance, workshopy, pavoučí happening nebo tvorbu mapy opilosti náhodných dobrovolníků.

Areál tasovského Topolového hájku bude pro návštěvníky zpřístupněn už od pátečního dopoledne, ale stany bude možné si postavit už během čtvrtečního večera. První kapela na podium nastoupí v pátek v 16.00 hodin a program poběží s malou přestávkou na odpočinek nepřetržitě až do nedělního svítání.

 

Kompletní line-up naleznete na www.besedaubigbitu.cz/index.php/program/

 

SPOT Beseda u Bigbítu 2011:

http://www.youtube.com/watch?v=XWUAABDOCRs

 

Více informací:

WEB: www.besedaubigbitu.cz

FACEBOOK: www.facebook.com/besedaubigbitu

FOTOGRAFIE ke stažení na http://www.besedaubigbitu.cz/index.php/press

 

Kontakt pro média:

Petr Lukeš: (+420) 776 271 590

petr@besedaubigbitu.cz

Další žurnál

Brutal Assault 2017 - Brutal Assault hlásí poprvé v historii vyprodáno!

6. Srpen 2017 18:23 |
Brutal Assault, 9. - 12. srpna 2017, Pevnost Josefov - Jaroměř Hudební festival Brutal Assault hlásí poprvé ve své historii vyprodáno! Jeden z největších metalových festivalů v Evropě letos naplnil kapacitu josefovské pevnosti. Na celkem pěti pódiích se vystřídá více než 110 interpretů.
... Zobrazit celý článek

One Tail, One Head chystají novou nahrávku

3. Srpen 2017 10:18 |
Norští One Tail, One Head chystají dlouho očekávanou debutovou dlouhohrající desku. Ta by měla vyjít 24. srpna u Terratur Possessions, tedy v termínu festivalu Beyond the Gates v Bergenu. Nyní si můžete poslechnout skladbu Firebirds, která vychází na maxisinglu (který obsahuje i bonusovou Prowess, která na albu nebude).  
... Zobrazit celý článek

Primus chystají novou desku

3. Srpen 2017 09:21 |
Kalifornští Primus chystají novou desku, The Desaturating Seven, která by měla vyjít 29. září. Poslechněte si ukázku z připravovaného materiálu - Seven.
... Zobrazit celý článek

Master's Hammer - další hraní v ČR

1. Srpen 2017 10:25 |
Česká blackmetalová legenda Master's Hammer se vrací po pětadvaceti letech na pódia a kromě premiéry na festivalu Brutal Assault (a předpremiéry v Praze ve Futuru) ji čekají další koncerty. Kromě festivalů v Bergenu (Norsko - 24. - 27. srpna) a Eindhovenu (Nizozemí - 15. - 16. prosince) jsou momentálně domluveny další tři vystoupení - 7. října v Brně, 14. října v Košicích a 30. listopadu v Praze.  
... Zobrazit celý článek