Pink Floyd v Opavě

|
Pink Floyd v Opavě

Celkem sedmkrát doposud hudební těleso kolem Filipa Benešovského nabídlo divákům v České republice unikátní show skupiny Pink Floyd„The Wall“. Poslední představení se uskutečnilo ve vyprodané pražské O2 areně v roce 2009 za podpory takových hostů, jako jsou Michal Malátný (Chinaski), Jan Neckář (Bacily), Zdeněk Kluka a Roman Dragoun (Progres 2), Radim Hladík ( Blue Effect ) nebo syn Rogera Waterse - Harry. Historie tohoto projektu však sahá až do roku 2002.

Za tu dobu došlo i na realizaci dalších skladeb této britské legendy a také k nastudování jednoho z nejzásadnějších rockových alb historie – „Dark Side of the Moon“. S tímto nápadem přišli bratři Tomáš a Michal Kašparové, a tak v podstatě téměř ve stejném muzikantském složení jako „The Wall“ spatřil „Dark Side“ po česku světlo světa v listopadu roku 2006 v Roudnici nad Labem. Reprízoval se pak veleúspěšně v Plzni, v Žatci a v řijnu roku 2008 v Litoměřicích ve vyprodaném Domě kultury.

Nyní, po tříleté pauze, se Filip Benešovský a bratři Kašparové opět vrací s touto ohromující show o lidské hlouposti, tentokrát 10. září 2011 do opavského kina Mír. První část koncertu je „The Best of Pink Floyd and Roger Waters“, po přestávce pak následuje samotné album „Dark Side of the Moon“. Představení je opatřeno kvadrofonním zvukem, který rotuje sálem, mnoha rekvizitami, filmovými střihy, českými titulky a také drobnými hereckými výstupy. Jedná se tedy o skutečně jedinečný a neopakovatelný audiovizuální zážitek, jehož příprava si vyžádala celé měsíce.

Předprodej lístků začíná 11.srpna na webu www.slunaopava.wbs.cz nebo na telefonu 553 712 319. Vstupenky jsou k dostání v ceně 100 Kč v předprodeji a 130 Kč na místě.

 

Více informací na webu projektu: www.thewall2009.cz

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - GOJIRA, TESTAMENT, SUICIDAL TENDENCIES, GRAVEYARD A DALŠÍ

18. Leden 2018 10:57 |
S velkou radostí ohlašujeme největší update soupisky napříč všemi žánry. Po dvou letech se na BA vrací francouzský válec  GOJIRA, “velrybí” death metal, unikátní svým zvukem i postupy, kapela, která si jednoznačně zjedná pořádek pod pódiem.
... Zobrazit celý článek

Master's Hammer chystají novou desku

16. Leden 2018 14:49 |
Český black metalový kult Master's Hammer chystá novou desku, která vyjde letos desátého února. Poslechněte si ukázku - Fascinator.
... Zobrazit celý článek

A Perfect Circle vydávají novou skladbu

2. Leden 2018 11:57 |
Poslechněte si novou skladbu amerických A Perfect Circle - Disillusioned. 10" vinyl THE DOOMED/DISILLUSIONED si můžete předobjednat zde: https://store.aperfectcircle.com/products/the-doomed-disillusioned-10-vinyl
... Zobrazit celý článek

VENOM INC (UK), SUFFOCATION (USA), NERVOSA (BRA), AETERNAM (CAN)

18. Prosinec 2017 14:49 |
VENOM INC (UK), SUFFOCATION (USA), NERVOSA (BRA), AETERNAM (CAN) 28. 3. 2017 - Košice, Collosseum 29. 3. 2017 - Praha, Futurum   Čtyři kapely a čtyři různé pohledy na metalový extrém! V březnu se v košickém Collosseu a pražském Futuru zastaví Blood Stained Earth Tour 2018 ve složení Venom Inc., Suffocation, Nervosa, Aeternam.
... Zobrazit celý článek

Křest EP Circus Problem

14. Prosinec 2017 08:08 |
Koncert kapely Circus Problem se nezadržitelně blíží. Museli jsme tu Prahu ještě jednou dát :-). Chybíte nám a my víme, že je třeba na Vánoce dodat tu správnou energii... než zase padneme do víru vanilkových rohlíčků a bramborových salátů.
... Zobrazit celý článek