Pink Floyd v Opavě

|
Pink Floyd v Opavě

Celkem sedmkrát doposud hudební těleso kolem Filipa Benešovského nabídlo divákům v České republice unikátní show skupiny Pink Floyd„The Wall“. Poslední představení se uskutečnilo ve vyprodané pražské O2 areně v roce 2009 za podpory takových hostů, jako jsou Michal Malátný (Chinaski), Jan Neckář (Bacily), Zdeněk Kluka a Roman Dragoun (Progres 2), Radim Hladík ( Blue Effect ) nebo syn Rogera Waterse - Harry. Historie tohoto projektu však sahá až do roku 2002.

Za tu dobu došlo i na realizaci dalších skladeb této britské legendy a také k nastudování jednoho z nejzásadnějších rockových alb historie – „Dark Side of the Moon“. S tímto nápadem přišli bratři Tomáš a Michal Kašparové, a tak v podstatě téměř ve stejném muzikantském složení jako „The Wall“ spatřil „Dark Side“ po česku světlo světa v listopadu roku 2006 v Roudnici nad Labem. Reprízoval se pak veleúspěšně v Plzni, v Žatci a v řijnu roku 2008 v Litoměřicích ve vyprodaném Domě kultury.

Nyní, po tříleté pauze, se Filip Benešovský a bratři Kašparové opět vrací s touto ohromující show o lidské hlouposti, tentokrát 10. září 2011 do opavského kina Mír. První část koncertu je „The Best of Pink Floyd and Roger Waters“, po přestávce pak následuje samotné album „Dark Side of the Moon“. Představení je opatřeno kvadrofonním zvukem, který rotuje sálem, mnoha rekvizitami, filmovými střihy, českými titulky a také drobnými hereckými výstupy. Jedná se tedy o skutečně jedinečný a neopakovatelný audiovizuální zážitek, jehož příprava si vyžádala celé měsíce.

Předprodej lístků začíná 11.srpna na webu www.slunaopava.wbs.cz nebo na telefonu 553 712 319. Vstupenky jsou k dostání v ceně 100 Kč v předprodeji a 130 Kč na místě.

 

Více informací na webu projektu: www.thewall2009.cz

Další žurnál

Clawfinger vydávají nový single

17. Srpen 2017 11:50 |
Švédští Clawfinger se po letech vrátili na pódia a navíc vydávají nový singl - Save Our Souls. Zde si ho můžete koupit.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - Brutal Assault hlásí poprvé v historii vyprodáno!

6. Srpen 2017 18:23 |
Brutal Assault, 9. - 12. srpna 2017, Pevnost Josefov - Jaroměř Hudební festival Brutal Assault hlásí poprvé ve své historii vyprodáno! Jeden z největších metalových festivalů v Evropě letos naplnil kapacitu josefovské pevnosti. Na celkem pěti pódiích se vystřídá více než 110 interpretů.
... Zobrazit celý článek

One Tail, One Head chystají novou nahrávku

3. Srpen 2017 10:18 |
Norští One Tail, One Head chystají dlouho očekávanou debutovou dlouhohrající desku. Ta by měla vyjít 24. srpna u Terratur Possessions, tedy v termínu festivalu Beyond the Gates v Bergenu. Nyní si můžete poslechnout skladbu Firebirds, která vychází na maxisinglu (který obsahuje i bonusovou Prowess, která na albu nebude).  
... Zobrazit celý článek

Primus chystají novou desku

3. Srpen 2017 09:21 |
Kalifornští Primus chystají novou desku, The Desaturating Seven, která by měla vyjít 29. září. Poslechněte si ukázku z připravovaného materiálu - Seven.
... Zobrazit celý článek