Britští Hurts se vrací do Lucerny. Tentokrát však do velkého sálu.

Britští Hurts se vrací do Lucerny. Tentokrát však do velkého sálu.

Když kapela dosáhne takového úspěchu jako angličtí Hurts s 600 000 prodanými alby a 150 koncerty po celém světě ve 40 zemích, tak člověka napadne otázka – kdy se jim to vlastně podařilo? Kdy se z nich staly hvězdy? Odpověď je těžká. Takových momentů totiž v kariéře Hurts bylo už několik. 

Byla to cena časopisu NME za Best New Band? Nebo to byl ten moment v Tokiu, kdy předváděli v jednom klubu své písničky muži jménem Jay-Z ? Nebo když hráli pingpong s Nasem? Nebo po gratulacích první dámy Estonska, když vyprodali stadión pro 4000 lidí?

Nebo to byl úspěch jejich desky v zemích, kam anglické hvězdy zas tak často nejezdí? Jejich album 'Happiness' vyšlo v září 2010 a bodovalo v první desítce patnácti zemí. Dostalo platinu v Polsku, Švýcarsku a Německu. V Japonsku jsou úspěšnější než Kings of Leon.
A všecho toho dosáhli během jednoho roku od svého prvního koncertu v domovském Manchesteru v kostele sv. Filipa.

"Je to šílené", říká Hutchcraft o jejich neuvěřitelném úspěchu. "Bizarní! Překonalo to nejmíň desetkrát naše očekávání."

V Británii Hurts prodali 150 000 alb a kritiku některých šťouralů, že jsou vlastně takový “boy band” odrážejí s úsměvem. Byly doby, kdy oba byli nezaměstnaní a v hlavě měli velký sen. Bez neuvěřitelného úsilí a vytrvalosti by úspěchu nikdy nedosáhli. Byly doby, kdy hráli písničky pro pár lidí a tenhle mizerný život jako by neměl východisko.

Otázkou zůstává – proč právě Hurts? Sami říkají: “Je to v podstatě nevysvětlitelné. Ale možná lidi oslovuje ta melancholie a smutek, který v našich skladbách slyší. V Německu jsou takové kapely populární. Vezměte si Placebo nebo Depeche Mode.”

“A je taky fantastické, jak oddané máme fanoušky,” říká pyšně Anderson.

“Je to taková pocta síle našich vizí,” pokračuje. “Lidé se s námi chtějí podělit o sen stát se tím, čím chceme být my. Muse mají třeba podobné fanoušky. Lidi, kteří po něčem zoufale touží. A to je dobré.”

Co čeká Hurts v budoucnosti? V podstatě koncerty a turné – v roce 2011 Hurts vystoupí v Belgii, Číně, Rusku, Izraeli, Dubaji, Singapuru i v České republice – již potřetí. Pomýšlejí i na nové album. Nyní je ale jejich prioritou vychutnat si ten úžasný uragán přízně fanoušků a dát jim na koncertech to nejlepší. Dávají jim totiž kromě té úžasné vize i špičkovou hudbu. Vidět Hurts a...? Chtit je vidět zas a zas!

Jedna ZAS příležitost je tu! Hurts se po jarním vyprodaném vystoupení v Lucerna Music Baru vrací 8.října do Lucerny, tentokrát ovšem do jejího velkého sálu. 

Vstupenky za 720,- Kč + poplatky jsou v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.

Více info na:

www.informationhurts.com
www.myspace.com/ithurts
www.facebook.com/hurts
www.youtube.com/user/video​hurts
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupr​omotion

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - GOJIRA, TESTAMENT, SUICIDAL TENDENCIES, GRAVEYARD A DALŠÍ

18. Leden 2018 10:57 |
S velkou radostí ohlašujeme největší update soupisky napříč všemi žánry. Po dvou letech se na BA vrací francouzský válec  GOJIRA, “velrybí” death metal, unikátní svým zvukem i postupy, kapela, která si jednoznačně zjedná pořádek pod pódiem.
... Zobrazit celý článek

Master's Hammer chystají novou desku

16. Leden 2018 14:49 |
Český black metalový kult Master's Hammer chystá novou desku, která vyjde letos desátého února. Poslechněte si ukázku - Fascinator.
... Zobrazit celý článek

A Perfect Circle vydávají novou skladbu

2. Leden 2018 11:57 |
Poslechněte si novou skladbu amerických A Perfect Circle - Disillusioned. 10" vinyl THE DOOMED/DISILLUSIONED si můžete předobjednat zde: https://store.aperfectcircle.com/products/the-doomed-disillusioned-10-vinyl
... Zobrazit celý článek

VENOM INC (UK), SUFFOCATION (USA), NERVOSA (BRA), AETERNAM (CAN)

18. Prosinec 2017 14:49 |
VENOM INC (UK), SUFFOCATION (USA), NERVOSA (BRA), AETERNAM (CAN) 28. 3. 2017 - Košice, Collosseum 29. 3. 2017 - Praha, Futurum   Čtyři kapely a čtyři různé pohledy na metalový extrém! V březnu se v košickém Collosseu a pražském Futuru zastaví Blood Stained Earth Tour 2018 ve složení Venom Inc., Suffocation, Nervosa, Aeternam.
... Zobrazit celý článek

Křest EP Circus Problem

14. Prosinec 2017 08:08 |
Koncert kapely Circus Problem se nezadržitelně blíží. Museli jsme tu Prahu ještě jednou dát :-). Chybíte nám a my víme, že je třeba na Vánoce dodat tu správnou energii... než zase padneme do víru vanilkových rohlíčků a bramborových salátů.
... Zobrazit celý článek