Britští Hurts se vrací do Lucerny. Tentokrát však do velkého sálu.

Britští Hurts se vrací do Lucerny. Tentokrát však do velkého sálu.

Když kapela dosáhne takového úspěchu jako angličtí Hurts s 600 000 prodanými alby a 150 koncerty po celém světě ve 40 zemích, tak člověka napadne otázka – kdy se jim to vlastně podařilo? Kdy se z nich staly hvězdy? Odpověď je těžká. Takových momentů totiž v kariéře Hurts bylo už několik. 

Byla to cena časopisu NME za Best New Band? Nebo to byl ten moment v Tokiu, kdy předváděli v jednom klubu své písničky muži jménem Jay-Z ? Nebo když hráli pingpong s Nasem? Nebo po gratulacích první dámy Estonska, když vyprodali stadión pro 4000 lidí?

Nebo to byl úspěch jejich desky v zemích, kam anglické hvězdy zas tak často nejezdí? Jejich album 'Happiness' vyšlo v září 2010 a bodovalo v první desítce patnácti zemí. Dostalo platinu v Polsku, Švýcarsku a Německu. V Japonsku jsou úspěšnější než Kings of Leon.
A všecho toho dosáhli během jednoho roku od svého prvního koncertu v domovském Manchesteru v kostele sv. Filipa.

"Je to šílené", říká Hutchcraft o jejich neuvěřitelném úspěchu. "Bizarní! Překonalo to nejmíň desetkrát naše očekávání."

V Británii Hurts prodali 150 000 alb a kritiku některých šťouralů, že jsou vlastně takový “boy band” odrážejí s úsměvem. Byly doby, kdy oba byli nezaměstnaní a v hlavě měli velký sen. Bez neuvěřitelného úsilí a vytrvalosti by úspěchu nikdy nedosáhli. Byly doby, kdy hráli písničky pro pár lidí a tenhle mizerný život jako by neměl východisko.

Otázkou zůstává – proč právě Hurts? Sami říkají: “Je to v podstatě nevysvětlitelné. Ale možná lidi oslovuje ta melancholie a smutek, který v našich skladbách slyší. V Německu jsou takové kapely populární. Vezměte si Placebo nebo Depeche Mode.”

“A je taky fantastické, jak oddané máme fanoušky,” říká pyšně Anderson.

“Je to taková pocta síle našich vizí,” pokračuje. “Lidé se s námi chtějí podělit o sen stát se tím, čím chceme být my. Muse mají třeba podobné fanoušky. Lidi, kteří po něčem zoufale touží. A to je dobré.”

Co čeká Hurts v budoucnosti? V podstatě koncerty a turné – v roce 2011 Hurts vystoupí v Belgii, Číně, Rusku, Izraeli, Dubaji, Singapuru i v České republice – již potřetí. Pomýšlejí i na nové album. Nyní je ale jejich prioritou vychutnat si ten úžasný uragán přízně fanoušků a dát jim na koncertech to nejlepší. Dávají jim totiž kromě té úžasné vize i špičkovou hudbu. Vidět Hurts a...? Chtit je vidět zas a zas!

Jedna ZAS příležitost je tu! Hurts se po jarním vyprodaném vystoupení v Lucerna Music Baru vrací 8.října do Lucerny, tentokrát ovšem do jejího velkého sálu. 

Vstupenky za 720,- Kč + poplatky jsou v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.

Více info na:

www.informationhurts.com
www.myspace.com/ithurts
www.facebook.com/hurts
www.youtube.com/user/video​hurts
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupr​omotion

Další žurnál

Clawfinger vydávají nový single

17. Srpen 2017 11:50 |
Švédští Clawfinger se po letech vrátili na pódia a navíc vydávají nový singl - Save Our Souls. Zde si ho můžete koupit.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - Brutal Assault hlásí poprvé v historii vyprodáno!

6. Srpen 2017 18:23 |
Brutal Assault, 9. - 12. srpna 2017, Pevnost Josefov - Jaroměř Hudební festival Brutal Assault hlásí poprvé ve své historii vyprodáno! Jeden z největších metalových festivalů v Evropě letos naplnil kapacitu josefovské pevnosti. Na celkem pěti pódiích se vystřídá více než 110 interpretů.
... Zobrazit celý článek

One Tail, One Head chystají novou nahrávku

3. Srpen 2017 10:18 |
Norští One Tail, One Head chystají dlouho očekávanou debutovou dlouhohrající desku. Ta by měla vyjít 24. srpna u Terratur Possessions, tedy v termínu festivalu Beyond the Gates v Bergenu. Nyní si můžete poslechnout skladbu Firebirds, která vychází na maxisinglu (který obsahuje i bonusovou Prowess, která na albu nebude).  
... Zobrazit celý článek

Primus chystají novou desku

3. Srpen 2017 09:21 |
Kalifornští Primus chystají novou desku, The Desaturating Seven, která by měla vyjít 29. září. Poslechněte si ukázku z připravovaného materiálu - Seven.
... Zobrazit celý článek