Us3 v říjnu do Prahy přijedou se zbrusu novým albem

Us3 v říjnu do Prahy přijedou se zbrusu novým albem

Us3 jsou projektem v Londýně žijícího producenta Geoffa Wilkinsona. Vznikli v roce 1992 ve spolupráci s druhým producentem Melem Simpsonem. Us3 vznikli vlastně napotřetí. Poprvé se v roce 1990 objevil maxisingl se skladbou  “Where Will We Be In The 21st Century” , který nahráli rapper MC Honey B a jazzová pianistka Jessica Lauren. Hned je zaznamenal nezávislý label  Ninjatune a výsledkem byl další maxisingl NW1 z roku 1991 s názvem ” “The Band Played The Boogie”. Samplingem nejznámější dancefloorové melodie jazzově taneční scény Geoff  vyvolal řetězovou reakci. Nasamploval totiž melodii Granta Greena “Sookie Sookie”, která původně vyšla na Blue Note Records.

 

Londýnské rádio Kiss FM hrálo “The Band Played The Boogie” a Geoffa pozvali do kanceláře firmy EMI. Přestože sampl nebyl vyclearovaný a Geoff se bál soudního postihu, prezident Blue Note  Bruce Lundvall umožnil Geoffovi přístup do katalogu Blue Note. V roce 1992 tak spatřila světlo světa skladba “Cantaloop (Flip Fantasia)” a v US top ten bodovala přesně o dva roky později. Album “Hand on the Torch” se vzápětí stalo světovým fenoménem. Bylo to vůbec první album labelu Blue Note, které dostalo platinu. V USA se ho prodalo milión kusů.

 

Geoff o tom říká: “Vždycky jsem věděl, že jazz má velký potenciál mezi mladými lidmi a chtěl jsem jim přístup k jazzu přes Us3 umožnit. Samplováním klasické jazzové skladby a smícháním s beaty a rapem, navíc s dalšími špičkovými mladými jazzovými muzikanty, jsem uznával minulost, zůstal kořeny v přítomnosti a těšil se na budoucnost, a to všechno zároveň.”

 

Po několika světových turné odešel Mel a Geoff se v roce 1996 rozhodl natočit pokračování.       “Mým záměrem bylo mít na každé nové desce nové zpěváky,”říká Geoff, “ je to zábavnější a svěžejší i pro mě.” Rappeři z New Yorku KCB a Shabaam Sahdeeq nahradili dřívější trojici Rahsaan Kelly, Kobie Powell & Tukka Yoot a výsledkem bylo album z roku 1997  “Broadway & 52nd”.

 

V roce 2001 vyšlo třetí album Us3  “An Ordinary Day In An Unusual Place” u firmy Toshiba EMI v Japonsku a Universal v Evropě. Byl to velký skok kupředu, co se soundu Us3 týče. V hudbě rezonoval soul, drum’n’bass, latinskoamerická a indická hudba.Odezva publika na takovou různorodost byla fantastická.

 

Čtvrté album Us3 “Questions” vyšlo v Japonsku v roce 2003. Bylo bez samplů a Geoff vytvořil desku, na které se odráží jeho láska k latinskoamerické hudbě a k neosoulovému hnutí – to prostřednictvím vokalistů Reggi Wynse, rappera z Brooklynu a Londýňanky Mpho Skeef.

 

Další album, které bylo svižnější a mělo charakter živé nahrávky se nazývalo “Schizophonic”.Hráli na něm živí hudebníci – trumpetista Chris Storr, saxofonista Ed Jones, hráč na dvojitou baskytaru “Level” Neville Malcolm a úžasný DJ First Rate. Na “Schizophonic” se také objevili dva noví rappeři Akil Dasan a Gaston, které Geof objevil v legendárním newyorském Nuyorican Poets Café.

 

V roce 2007 vychází album “Say What!?” a na něm se objevují znovu rappeři Akil Dasan & Gaston, v roce 2009 deska “stop. think. run” s dvěma novými americkými rappery - třiadvacetiletým Seneou a dvacetiletým Brookem Yungem a plejádou muzikantů, kteří již v projektu Us3 účinkovali.

 

3.října 2011 Us3 vydávají zcela nové album Lie, Cheat & Steal s Oveousem Maximusem z NYC a slavným londýnským rapperem Akalou.

Během let 2011 a 2012 vyjedou Us3  v osmičlenném složení na světové turné a pražskou zastávku budou mít 20.10. v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 500,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně LMB bez poplatku. 

Více info na:

www.us3.com
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupr​omotion

Další žurnál

Clawfinger vydávají nový single

17. Srpen 2017 11:50 |
Švédští Clawfinger se po letech vrátili na pódia a navíc vydávají nový singl - Save Our Souls. Zde si ho můžete koupit.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - Brutal Assault hlásí poprvé v historii vyprodáno!

6. Srpen 2017 18:23 |
Brutal Assault, 9. - 12. srpna 2017, Pevnost Josefov - Jaroměř Hudební festival Brutal Assault hlásí poprvé ve své historii vyprodáno! Jeden z největších metalových festivalů v Evropě letos naplnil kapacitu josefovské pevnosti. Na celkem pěti pódiích se vystřídá více než 110 interpretů.
... Zobrazit celý článek

One Tail, One Head chystají novou nahrávku

3. Srpen 2017 10:18 |
Norští One Tail, One Head chystají dlouho očekávanou debutovou dlouhohrající desku. Ta by měla vyjít 24. srpna u Terratur Possessions, tedy v termínu festivalu Beyond the Gates v Bergenu. Nyní si můžete poslechnout skladbu Firebirds, která vychází na maxisinglu (který obsahuje i bonusovou Prowess, která na albu nebude).  
... Zobrazit celý článek

Primus chystají novou desku

3. Srpen 2017 09:21 |
Kalifornští Primus chystají novou desku, The Desaturating Seven, která by měla vyjít 29. září. Poslechněte si ukázku z připravovaného materiálu - Seven.
... Zobrazit celý článek