Gipsy Kings v Brně: největší hity i speciální projekce

Gipsy Kings v Brně: největší hity i speciální projekce

Po čtyřech letech, kdy vystoupili v rámci festivalu Colours of Ostrava, se vrací slavná francouzská formace Gipsy Kings do České republiky. Jejich jediný český koncert se uskuteční 21. října v brněnské hale Rondo. A půjde o návrat ve velkém stylu: desetičlenná kapela s sebou přiveze nejen největší hity své dvacetileté kariéry a speciální videoprojekce, ale rovněž několik překvapení určených speciálně tuzemskému publiku. Mimochodem – dle vyjádření managementu by během téměř dvouhodinové show měly zaznít i skladby z připravovaného nového alba, jež vyjde pět let po skvěle přijaté nahrávky Pasajero.

Říjnový koncert by si tak neměli nechat ujít ti, kteří se nechávají uhranou mistrnou cikánskou ekvilibristikou na strunné nástroje, rumba flamenco stylem i občasnými experimenty, například s tradičním peruánským nástrojem charango. Tančit se bude vlastně celý večer: díky live produkci DJ´s dvojice Eddy Koky a Willy už hodinu před koncertem i hodinu po jeho skončení.

Gipsy Kings jsou ve svém žánru legendou a patří k nejúspěšnějším jihoevropským skupinám. Jejich hudba vychází z flamenca a romské melodiky - světovou popularitu však kapele zajistilo originální, popové provedení autorských písní. Kdo by neznal hity jako Bamboleo, Volare či Baila Me.

Za svoji kariéru prodali Gipsy Kings více než 20 miliónů alb, natočili dva hudební filmy a v dalších filmech zněla jejich hudba (např. v kultovním snímku Big Lebowski). Mají na svém kontě i hudbu k muzikálu Zorro, který je od roku 2008 uváděn na muzikálových scénách ve Velké Británii, Izraeli, Francii, Rusku, Brazílii a Holandsku.

Kapelu tvoří bratři Reyesové (Nicolas, Canut, Paul, Patchai, Andre) a Baliardové (Tonino, Paco, Diego), potomci španělských cikánských rodin, které uprchly na jih Francie během španělské občanské války.Jose Reyes, otec bratrů Reyesových, byl slavným zpěvákem flamenca; zpíval s kytaristou Manitas de Plata a mezi jeho obdivovatele patřil např. John Steinbeck, Charlie Chaplin, Pablo Picasso, Miles Davis či Salvador Dalí.

Za svou více než dvacetiletou kariéru vydali neuvěřitelných 18 alb včetně výběrů největších hitů.

Vstupenky na tento výjimečný a jediný koncert v České republice začínají na ceně 690 Kč a jsou k dostání exkluzivně v předprodejní síti Ticketportal.

Více se o této skupině můžete dozvědět na www.gipsykings.com nebo http://en.wikipedia.org/wiki/Gipsy_Kings

TV kanál: http://www.youtube.com/user/GipsyKingsOfficial

Informace o koncertu: www.gipsykings.czwww.brnokoncert.cz a 541 240 623

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - GOJIRA, TESTAMENT, SUICIDAL TENDENCIES, GRAVEYARD A DALŠÍ

18. Leden 2018 10:57 |
S velkou radostí ohlašujeme největší update soupisky napříč všemi žánry. Po dvou letech se na BA vrací francouzský válec  GOJIRA, “velrybí” death metal, unikátní svým zvukem i postupy, kapela, která si jednoznačně zjedná pořádek pod pódiem.
... Zobrazit celý článek

Master's Hammer chystají novou desku

16. Leden 2018 14:49 |
Český black metalový kult Master's Hammer chystá novou desku, která vyjde letos desátého února. Poslechněte si ukázku - Fascinator.
... Zobrazit celý článek

A Perfect Circle vydávají novou skladbu

2. Leden 2018 11:57 |
Poslechněte si novou skladbu amerických A Perfect Circle - Disillusioned. 10" vinyl THE DOOMED/DISILLUSIONED si můžete předobjednat zde: https://store.aperfectcircle.com/products/the-doomed-disillusioned-10-vinyl
... Zobrazit celý článek

VENOM INC (UK), SUFFOCATION (USA), NERVOSA (BRA), AETERNAM (CAN)

18. Prosinec 2017 14:49 |
VENOM INC (UK), SUFFOCATION (USA), NERVOSA (BRA), AETERNAM (CAN) 28. 3. 2017 - Košice, Collosseum 29. 3. 2017 - Praha, Futurum   Čtyři kapely a čtyři různé pohledy na metalový extrém! V březnu se v košickém Collosseu a pražském Futuru zastaví Blood Stained Earth Tour 2018 ve složení Venom Inc., Suffocation, Nervosa, Aeternam.
... Zobrazit celý článek

Křest EP Circus Problem

14. Prosinec 2017 08:08 |
Koncert kapely Circus Problem se nezadržitelně blíží. Museli jsme tu Prahu ještě jednou dát :-). Chybíte nám a my víme, že je třeba na Vánoce dodat tu správnou energii... než zase padneme do víru vanilkových rohlíčků a bramborových salátů.
... Zobrazit celý článek