Gipsy Kings v Brně: největší hity i speciální projekce

Gipsy Kings v Brně: největší hity i speciální projekce

Po čtyřech letech, kdy vystoupili v rámci festivalu Colours of Ostrava, se vrací slavná francouzská formace Gipsy Kings do České republiky. Jejich jediný český koncert se uskuteční 21. října v brněnské hale Rondo. A půjde o návrat ve velkém stylu: desetičlenná kapela s sebou přiveze nejen největší hity své dvacetileté kariéry a speciální videoprojekce, ale rovněž několik překvapení určených speciálně tuzemskému publiku. Mimochodem – dle vyjádření managementu by během téměř dvouhodinové show měly zaznít i skladby z připravovaného nového alba, jež vyjde pět let po skvěle přijaté nahrávky Pasajero.

Říjnový koncert by si tak neměli nechat ujít ti, kteří se nechávají uhranou mistrnou cikánskou ekvilibristikou na strunné nástroje, rumba flamenco stylem i občasnými experimenty, například s tradičním peruánským nástrojem charango. Tančit se bude vlastně celý večer: díky live produkci DJ´s dvojice Eddy Koky a Willy už hodinu před koncertem i hodinu po jeho skončení.

Gipsy Kings jsou ve svém žánru legendou a patří k nejúspěšnějším jihoevropským skupinám. Jejich hudba vychází z flamenca a romské melodiky - světovou popularitu však kapele zajistilo originální, popové provedení autorských písní. Kdo by neznal hity jako Bamboleo, Volare či Baila Me.

Za svoji kariéru prodali Gipsy Kings více než 20 miliónů alb, natočili dva hudební filmy a v dalších filmech zněla jejich hudba (např. v kultovním snímku Big Lebowski). Mají na svém kontě i hudbu k muzikálu Zorro, který je od roku 2008 uváděn na muzikálových scénách ve Velké Británii, Izraeli, Francii, Rusku, Brazílii a Holandsku.

Kapelu tvoří bratři Reyesové (Nicolas, Canut, Paul, Patchai, Andre) a Baliardové (Tonino, Paco, Diego), potomci španělských cikánských rodin, které uprchly na jih Francie během španělské občanské války.Jose Reyes, otec bratrů Reyesových, byl slavným zpěvákem flamenca; zpíval s kytaristou Manitas de Plata a mezi jeho obdivovatele patřil např. John Steinbeck, Charlie Chaplin, Pablo Picasso, Miles Davis či Salvador Dalí.

Za svou více než dvacetiletou kariéru vydali neuvěřitelných 18 alb včetně výběrů největších hitů.

Vstupenky na tento výjimečný a jediný koncert v České republice začínají na ceně 690 Kč a jsou k dostání exkluzivně v předprodejní síti Ticketportal.

Více se o této skupině můžete dozvědět na www.gipsykings.com nebo http://en.wikipedia.org/wiki/Gipsy_Kings

TV kanál: http://www.youtube.com/user/GipsyKingsOfficial

Informace o koncertu: www.gipsykings.czwww.brnokoncert.cz a 541 240 623

Další žurnál

Clawfinger vydávají nový single

17. Srpen 2017 11:50 |
Švédští Clawfinger se po letech vrátili na pódia a navíc vydávají nový singl - Save Our Souls. Zde si ho můžete koupit.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - Brutal Assault hlásí poprvé v historii vyprodáno!

6. Srpen 2017 18:23 |
Brutal Assault, 9. - 12. srpna 2017, Pevnost Josefov - Jaroměř Hudební festival Brutal Assault hlásí poprvé ve své historii vyprodáno! Jeden z největších metalových festivalů v Evropě letos naplnil kapacitu josefovské pevnosti. Na celkem pěti pódiích se vystřídá více než 110 interpretů.
... Zobrazit celý článek

One Tail, One Head chystají novou nahrávku

3. Srpen 2017 10:18 |
Norští One Tail, One Head chystají dlouho očekávanou debutovou dlouhohrající desku. Ta by měla vyjít 24. srpna u Terratur Possessions, tedy v termínu festivalu Beyond the Gates v Bergenu. Nyní si můžete poslechnout skladbu Firebirds, která vychází na maxisinglu (který obsahuje i bonusovou Prowess, která na albu nebude).  
... Zobrazit celý článek

Primus chystají novou desku

3. Srpen 2017 09:21 |
Kalifornští Primus chystají novou desku, The Desaturating Seven, která by měla vyjít 29. září. Poslechněte si ukázku z připravovaného materiálu - Seven.
... Zobrazit celý článek