The Get-Up Kids a jejich speciální hosté nabídnou průřez hudební historií

|
The Get-Up Kids a jejich speciální hosté nabídnou průřez hudební historií

Již zítra, ve středu 21. 9., se do strahovského klubu 007 po neuvěřitelných téměř čtrnácti letech vrátí seskupení s názvem The Get-Up Kids z amerického Kansas City, které bylo koncem 90. let - vedle souborů jako Jawbreaker, Sunny Day Real Estate, The Promise Ring či Lifetime - jedním ze základních kamenů tehdejší emo/alternative/punk scény, jež zásadně inspirovala celou generaci rockových muzikantů.

Kapela vznikla v roce 1995 a její cesta na vrchol byla strmá – po pouhých čtyřech letech existence vydala své již druhé řadové album, a dokázala ho prodat 140.000 kopií…oním albem bylo legendární Something To Write Home About, od jehož vydání uplyne zítra, tj. v den pražského koncertu (prvního z letošního evropského turné) přesně dvanáct let.

Členové The Get-Up Kids ukončili existenci kapely v roce 2005, po deseti letech intenzivní činnosti...o čtyři roky později se jí ale rozhodli reinkarnovat, a počátkem letošního roku vydali nové album "There Are Rules", které však svým obsahem značně odporuje svému názvu - přináší experimentální, alternativní variantu rocku s velice jemným nádechem odkazu punku a post-hardcore a la 90. léta.

The Get-Up Kids v Praze doprovodí několik zástupců mladší hudební generace. Pro strahovskou Sedmičku nezvykle dlouhý, a na počet účinkujících bohatý večer načne už v 18:30 nadějná australská post-hardcoreová skupina Hands Like Houses, stylově připomínající své známější americké kolegy Saosin, Chiodos či Emarosa. Z podobných kořenů vychází i britská formace The Elijah, která ale zakomponovává do své tvorby více ambientních a post-rockových prvků. Následující Italové z Hopes Die Last, do ČR přijíždějící již počtvrté, představí naopak daleko nekompromisnější a tvrdší hudební nálož, ve stylu ne nepodobném Underoath, Scary Kids Scaring Kids či From Autumn To Ashes

Nenechte si ujít další stylově rozmanitý večer na strahovské Sedmičce, s typickou atmosférou a puncem neopakovatelné jedinečnosti.

Další žurnál

Clawfinger vydávají nový single

17. Srpen 2017 11:50 |
Švédští Clawfinger se po letech vrátili na pódia a navíc vydávají nový singl - Save Our Souls. Zde si ho můžete koupit.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - Brutal Assault hlásí poprvé v historii vyprodáno!

6. Srpen 2017 18:23 |
Brutal Assault, 9. - 12. srpna 2017, Pevnost Josefov - Jaroměř Hudební festival Brutal Assault hlásí poprvé ve své historii vyprodáno! Jeden z největších metalových festivalů v Evropě letos naplnil kapacitu josefovské pevnosti. Na celkem pěti pódiích se vystřídá více než 110 interpretů.
... Zobrazit celý článek

One Tail, One Head chystají novou nahrávku

3. Srpen 2017 10:18 |
Norští One Tail, One Head chystají dlouho očekávanou debutovou dlouhohrající desku. Ta by měla vyjít 24. srpna u Terratur Possessions, tedy v termínu festivalu Beyond the Gates v Bergenu. Nyní si můžete poslechnout skladbu Firebirds, která vychází na maxisinglu (který obsahuje i bonusovou Prowess, která na albu nebude).  
... Zobrazit celý článek

Primus chystají novou desku

3. Srpen 2017 09:21 |
Kalifornští Primus chystají novou desku, The Desaturating Seven, která by měla vyjít 29. září. Poslechněte si ukázku z připravovaného materiálu - Seven.
... Zobrazit celý článek