The Get-Up Kids a jejich speciální hosté nabídnou průřez hudební historií

|
The Get-Up Kids a jejich speciální hosté nabídnou průřez hudební historií

Již zítra, ve středu 21. 9., se do strahovského klubu 007 po neuvěřitelných téměř čtrnácti letech vrátí seskupení s názvem The Get-Up Kids z amerického Kansas City, které bylo koncem 90. let - vedle souborů jako Jawbreaker, Sunny Day Real Estate, The Promise Ring či Lifetime - jedním ze základních kamenů tehdejší emo/alternative/punk scény, jež zásadně inspirovala celou generaci rockových muzikantů.

Kapela vznikla v roce 1995 a její cesta na vrchol byla strmá – po pouhých čtyřech letech existence vydala své již druhé řadové album, a dokázala ho prodat 140.000 kopií…oním albem bylo legendární Something To Write Home About, od jehož vydání uplyne zítra, tj. v den pražského koncertu (prvního z letošního evropského turné) přesně dvanáct let.

Členové The Get-Up Kids ukončili existenci kapely v roce 2005, po deseti letech intenzivní činnosti...o čtyři roky později se jí ale rozhodli reinkarnovat, a počátkem letošního roku vydali nové album "There Are Rules", které však svým obsahem značně odporuje svému názvu - přináší experimentální, alternativní variantu rocku s velice jemným nádechem odkazu punku a post-hardcore a la 90. léta.

The Get-Up Kids v Praze doprovodí několik zástupců mladší hudební generace. Pro strahovskou Sedmičku nezvykle dlouhý, a na počet účinkujících bohatý večer načne už v 18:30 nadějná australská post-hardcoreová skupina Hands Like Houses, stylově připomínající své známější americké kolegy Saosin, Chiodos či Emarosa. Z podobných kořenů vychází i britská formace The Elijah, která ale zakomponovává do své tvorby více ambientních a post-rockových prvků. Následující Italové z Hopes Die Last, do ČR přijíždějící již počtvrté, představí naopak daleko nekompromisnější a tvrdší hudební nálož, ve stylu ne nepodobném Underoath, Scary Kids Scaring Kids či From Autumn To Ashes

Nenechte si ujít další stylově rozmanitý večer na strahovské Sedmičce, s typickou atmosférou a puncem neopakovatelné jedinečnosti.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - GOJIRA, TESTAMENT, SUICIDAL TENDENCIES, GRAVEYARD A DALŠÍ

18. Leden 2018 10:57 |
S velkou radostí ohlašujeme největší update soupisky napříč všemi žánry. Po dvou letech se na BA vrací francouzský válec  GOJIRA, “velrybí” death metal, unikátní svým zvukem i postupy, kapela, která si jednoznačně zjedná pořádek pod pódiem.
... Zobrazit celý článek

Master's Hammer chystají novou desku

16. Leden 2018 14:49 |
Český black metalový kult Master's Hammer chystá novou desku, která vyjde letos desátého února. Poslechněte si ukázku - Fascinator.
... Zobrazit celý článek

A Perfect Circle vydávají novou skladbu

2. Leden 2018 11:57 |
Poslechněte si novou skladbu amerických A Perfect Circle - Disillusioned. 10" vinyl THE DOOMED/DISILLUSIONED si můžete předobjednat zde: https://store.aperfectcircle.com/products/the-doomed-disillusioned-10-vinyl
... Zobrazit celý článek

VENOM INC (UK), SUFFOCATION (USA), NERVOSA (BRA), AETERNAM (CAN)

18. Prosinec 2017 14:49 |
VENOM INC (UK), SUFFOCATION (USA), NERVOSA (BRA), AETERNAM (CAN) 28. 3. 2017 - Košice, Collosseum 29. 3. 2017 - Praha, Futurum   Čtyři kapely a čtyři různé pohledy na metalový extrém! V březnu se v košickém Collosseu a pražském Futuru zastaví Blood Stained Earth Tour 2018 ve složení Venom Inc., Suffocation, Nervosa, Aeternam.
... Zobrazit celý článek

Křest EP Circus Problem

14. Prosinec 2017 08:08 |
Koncert kapely Circus Problem se nezadržitelně blíží. Museli jsme tu Prahu ještě jednou dát :-). Chybíte nám a my víme, že je třeba na Vánoce dodat tu správnou energii... než zase padneme do víru vanilkových rohlíčků a bramborových salátů.
... Zobrazit celý článek