VEES: PRÁVĚ ODPÁLENÁ RAKETA

|
VEES: PRÁVĚ ODPÁLENÁ RAKETA

Jsou tři a každý do muziky dává kus svého rock'n'rollového srdce. Kdysi je ovlivnili Led Zeppelin, Beatles nebo Neil Young, ale mají rádi i The Strokes, Franz Ferdinand a Wolfmother: jihočeští VEES vydávají svou debutovou desku Foe Dry.

Od svých začátků a po vydání EP Johny Moon VEES urazili velký kus cesty a z rock'n'rollu se stal jejich životní postoj. „Když jsme začínali, ve zkušebně jsme se nebavili o ničem jiném, než v jakém momentu začne Jimmy Page v té které písničce hrát nějaký riff - a dá se říct, že právě na Zeppelinech jsme se naučili hrát. Dnes nás ale už mnohem víc inspiruje moderní muzika,“ dodávají VEES, pro které je šablona klasického rocku dávno úzká.

Nejsilnější zbraní přitom není jen osobitý přístup ke starým kytarovým vzorcům, s kytarovými a bubenickými sóly, ale také jejich odzbrojující živá vystoupení. „Ve studiu si dnes může každý vymyslet cokoli, ale ne každý to umí hrát naživo. My živé koncerty a improvizované jamování umíme,“ říká kapelník Bernard.

Typickým vtípkem kapely je už samotný název alba Foe Dry (V3 = fau drei). „Je to taková pěkná přesmyčka. Jsme tři véčka… a zároveň to znamená nikdy nevyrobenou raketu, kterou právě my odpálíme. Všichni se shodneme na tom, že právě Foe Dry je po nultém EP náš oficiální start,“ říkají VEES, kteří se rozhodli album vydat nikoli na obvyklém formátu CD, ale v mp3 a na vinylu. „Vinyl je pro nás ta nejlepší platforma – klenot, který můžeš doma vystavit a který v osobním prostoru může něco dotvářet, díky velkoformátové grafice. Mp3 je zas cesta jak usnadnit fanouškům poslech, grabování z CD a stahování nekvalitních a neautorizovaných mp3. Součástí každého vinylu bude unikátní ručně dělaný plakát, šablona a kód ke stažení mp3 zdarma. Chceme jen říct nahlas: Můžete si naši desku stáhnout zadarmo na internetu nebo přímo od nás za menší peníze a v nejlepší kvalitě. Budeme vám vděční a budeme si vás pamatovat,“ dodávají VEES.

Album Foe Dry vychází 27. září jako mp3 download a o měsíc později v limitované edici také na vinylu. Na produkci v lipovském Studiu Šopa se podíleli vedle kapely také Stanislav Valášek a Sičák (The Pooh).

VEES::
Jan Bernard Vaněček - basa, zpěv, věneček
František Vácha - buben, činel, lapeš
Mates Vodička - kytara, zpěv, carex

Přehled koncertů:
10.10. Roxy Praha
12.10. Anděl Café Plzeň
15.10. Velbloud České Budějovice

Další informace:
www.veespolice.cz
www.xproduction.cz
www.bumbumsatori.org

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - BEHEMOTH EXKLUZIVNĚ ZPĚT V PEVNOSTI! POLŠTÍ NEZNABOZI POTVRZENI NA BA2018

20. Listopad 2017 10:20 |
Brutal Assault zná jednoho z prvních headlinerů pro příští ročník! Zdi josefovské pevnosti znovu vezmou útokem polští neznabozi BEHEMOTH! Půjde o jediný exkluzivní koncert v Česku i na Slovensku v roce 2018!
... Zobrazit celý článek

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek