VEES: PRÁVĚ ODPÁLENÁ RAKETA

|
VEES: PRÁVĚ ODPÁLENÁ RAKETA

Jsou tři a každý do muziky dává kus svého rock'n'rollového srdce. Kdysi je ovlivnili Led Zeppelin, Beatles nebo Neil Young, ale mají rádi i The Strokes, Franz Ferdinand a Wolfmother: jihočeští VEES vydávají svou debutovou desku Foe Dry.

Od svých začátků a po vydání EP Johny Moon VEES urazili velký kus cesty a z rock'n'rollu se stal jejich životní postoj. „Když jsme začínali, ve zkušebně jsme se nebavili o ničem jiném, než v jakém momentu začne Jimmy Page v té které písničce hrát nějaký riff - a dá se říct, že právě na Zeppelinech jsme se naučili hrát. Dnes nás ale už mnohem víc inspiruje moderní muzika,“ dodávají VEES, pro které je šablona klasického rocku dávno úzká.

Nejsilnější zbraní přitom není jen osobitý přístup ke starým kytarovým vzorcům, s kytarovými a bubenickými sóly, ale také jejich odzbrojující živá vystoupení. „Ve studiu si dnes může každý vymyslet cokoli, ale ne každý to umí hrát naživo. My živé koncerty a improvizované jamování umíme,“ říká kapelník Bernard.

Typickým vtípkem kapely je už samotný název alba Foe Dry (V3 = fau drei). „Je to taková pěkná přesmyčka. Jsme tři véčka… a zároveň to znamená nikdy nevyrobenou raketu, kterou právě my odpálíme. Všichni se shodneme na tom, že právě Foe Dry je po nultém EP náš oficiální start,“ říkají VEES, kteří se rozhodli album vydat nikoli na obvyklém formátu CD, ale v mp3 a na vinylu. „Vinyl je pro nás ta nejlepší platforma – klenot, který můžeš doma vystavit a který v osobním prostoru může něco dotvářet, díky velkoformátové grafice. Mp3 je zas cesta jak usnadnit fanouškům poslech, grabování z CD a stahování nekvalitních a neautorizovaných mp3. Součástí každého vinylu bude unikátní ručně dělaný plakát, šablona a kód ke stažení mp3 zdarma. Chceme jen říct nahlas: Můžete si naši desku stáhnout zadarmo na internetu nebo přímo od nás za menší peníze a v nejlepší kvalitě. Budeme vám vděční a budeme si vás pamatovat,“ dodávají VEES.

Album Foe Dry vychází 27. září jako mp3 download a o měsíc později v limitované edici také na vinylu. Na produkci v lipovském Studiu Šopa se podíleli vedle kapely také Stanislav Valášek a Sičák (The Pooh).

VEES::
Jan Bernard Vaněček - basa, zpěv, věneček
František Vácha - buben, činel, lapeš
Mates Vodička - kytara, zpěv, carex

Přehled koncertů:
10.10. Roxy Praha
12.10. Anděl Café Plzeň
15.10. Velbloud České Budějovice

Další informace:
www.veespolice.cz
www.xproduction.cz
www.bumbumsatori.org

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek