Dimmu Borgir v Praze!

|
Dimmu Borgir v Praze!

Norská blacková legenda se probouzí ze zimního spánku a vyráží na obsáhlé turné, věnované zbrusu nové desce „Abrahadabra“. Rozsáhlý podnik startuje 19. září koncertem v Amsterdamu a končí 14. prosince v kanadském Quebecu. Potěšující zprávou pro české fanoušky je fakt, že DIMMU BORGIR vystoupí v sobotu 9. října v pražském klubu KC Vltavská a přesně po třech letech tak naváží na svůj poslední fenomenální koncert na Folimance.   

Jako support se představí další dvě norské formace v podobě kapel ENSLAVED a SAHG. Vstupenky na pražský koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích. Podrobnější informace o koncertu a vstupenkách získáte na webu www.obscure.cz.

Králové symfonického black metalu DIMMU BORGIR jsou zpět s novou deskou „Abrahadabra“, jejíž vydání je naplánováno na 24. září tohoto roku. Sama kapela považuje vydání tohoto alba za začátek nové éry, neboť v minulém roce opustilo kapelu hned několik původních členů. Po personálních rošádách tak čeká široká hudební veřejnost na jména, která se na následujícím turné objeví po boku ustálené trojice Shagrath, Silenoz a Galder.

Nic z toho však ani náznakem neubírá na výsostném postavení DIMMU BORGIR na metalové scéně. Pro tisíce fanoušků po celém světě budou nadosmrti živoucím symbolem black metalu.

Počátky kapely se váží k roku 1993, kdy ji v norském Oslo založili Stian Thoresen (Shagrath), Sven Attle Koperud (Silenoz) a Tjodalv.

Prvním stěžejním albem DIMMU BORGIR je zřejmě „Stormblast“ (1996), kapela zde poprvé definuje svůj jasně vyhraněný zvuk a propracovanější kompozice, často ovlivněné inspirací ve vážné hudbě. Dalším přelomem pak bylo hned o rok později vydané album „Enthrone Darkness Triumphant“, které lze zpětně považovat za jedno z nejvlivnějších alb atmosférického blackmetalu vůbec. Pokud zmiňujeme milníky v historii kapely, nesmíme opomenout alba „Puritanical Euphoric Misanthropia“ (mistrovské dílo se silnou atmosférou, podpořené výkony Gothenburgského symfonického orchestru, které nakonec získalo i prestižní cenu Grammy) a zejména „Death Cult Armageddon“ (fenomenální album vydané po dvouleté přípravě v roce 2003, přičemž o majestátní symfonický zvuk se postaral padesátičlenný soubor Pražského filharmonického orchestru, album opět získává cenu Grammy). Následuje „In Sorte Diaboli“ a nyní toužebně očekávaná novinka „Abrahadabra“, která vznikala za pomoci Norského orchestru a měla by být nejvýpravnějším a nejatmosféričtějším počinem v historii kapely.

Jako speciální hosté se na pražském koncertu představí norské kapely ENSLAVED a SAHG.

Související linky:

www.myspace.com/dimmuborgir

www.myspace.com/enslaved 

www.myspace.com/sahg

www.obscure.cz

Další žurnál

Ufomammut (ITA) a Usnea (USA) aneb těžký doom metalový kalibr v říjnu na 007

23. Květen 2017 11:52 |
Ufomammut (ITA), Usnea (USA) + supportSobota 21. 10. 2017 - Klub 007 Strahov, Praha
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - BRUTAL ASSAULT OBSCUROS ZVOU NA FOTBAL!

16. Květen 2017 10:08 |
Neoficiální mistrovství světa v kopané proběhne 28. května na hřišti ve Štěrboholích za účasti týmů Brutal Assault Obscuros, Obscene Extreme Grinders, Mighty Sounds Rebels a Rock For People's Ninjas. Vyzýváme všechny fanoušky Brutal Assault Obscuros, aby v co největší míře přišli podpořit své hrdiny a pomohli nás dotlačit k vytouženému Poháru!
... Zobrazit celý článek

Dead Cross + Mike Patton

5. Květen 2017 15:06 |
Poslechněte si ukázku, jak zní Dead Cross s novým zpěvákem, Mikem Pattonem. Celé album vyjde přibližně za tři měsíce.    
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - NOVINKY V SESTAVĚ S BORIS, WOLVES IN THE THRONE ROOM A CROWBAR

20. Duben 2017 10:02 |
Tento přísun kapel čertužel začneme špatnými zprávami, svoji účast na BA museli odvolat kapely LIFE OF AGONY a GRUESOME. Na druhou stranu nás může těšit festivalový debut atmosférického black metalu WOLVES IN THE THRONE ROOM, kteří sami utvořili celou alternativní linii tohoto žánru.
... Zobrazit celý článek

KILLING JOKE po 12 letech na brněnské Flédě

13. Duben 2017 12:54 |
KILLING JOKE (UK) 18. června 2017 - Fléda, Brno
... Zobrazit celý článek