Západ se chystá dobýt zbytek republiky

|
Západ se chystá dobýt zbytek republiky

Již toto jaro by měla světlo hudebního světa spatřit nová debutová deska kapely Friday. Co od kapely, která za tři roky existence stihla vyhrát Karlovarskou rockovou mapu a odehrát na osmdesát koncertů po celé republice vlastně čekat?

Samotné nahrávání dvanácti písní sokolovsko-ašské skupiny se připravuje již měsíc v novém ašském studiu MVTV. „Know-how, vybavení, zázemí a podpora ze strany studia je až nadstandardně příznivá,“ pochválil úsilí celého týmu zpěvák a baskytarista kapely Filip Koryta. Směsice alternativního rocku, popu a punku se tak po precizních úpravách dostane mezi posluchače spolu s lásky časem v květnu.

Vydání zatím bezejmenné desky si kapela zajistí sama, přičemž několik stovek CD’s bude k prodeji nejen na koncertech, ale i na bandzone profilu kapely. Přestože spolkne většinu nynějšího volného času samotná produkce desky, Friday nezahálí s koncerty. Nejblíže naplánované akce se dotknou Sedlčan, Prahy, Plzně, Chebu a zapomenout by se nemělo ani na některé letní festivaly.

České texty, bicí rozrážející dvěře, kytary táhnoucí se až ke stropu. To vše čekejte po několika demonahrávkách na prvním albu kapely Friday, která již pro všechny fanoušky připravuje i oficiální videoklip. Novinky sledujte na www.bandzone.cz/ friday.

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek