Pražskou Sedmičku dvakrát ovládne vynikající hardcore punk

|
Pražskou Sedmičku dvakrát ovládne vynikající hardcore punk

Populární pražský klub 007, situovaný ve strahovském areálu studentských kolejí, rozezní v dubnu dvakrát v krátkém časovém rozmezí výtečný zámořský hardcore punk – ve čtvrtek 14. 4. zde vystoupí Cancer Bats z kanadského Toronta a v pondělí 18. 4. poté bostonští No Trigger.

Někdy v průběhu roku 2004 se rozhodl současný zpěvák Cancer Bats Liam Cormier společně s kytaristou Scottem Middletonem realizovat hudební tvorbu jasně inspirovanou jejich vzory – Refused, Black Flag a možná trochu nečekaně i Led Zeppelin. Do party přibrali ještě Andrewa McCrackena na basu a Joela Batha k bicím. Následné lehké obměny v sestavě postrčily kapelu hodně dopředu a vedly k úspěšným koncertům se jmény jako Billy Talent, Every Time I Die, Alexisonfire či Comeback Kid.

cancer bats

Rok 2006 byl pro Netopýry takřka zlomový – červen se totiž nesl ve znamení vydání první oficiální studiové nahrávky „Birthing The Giant“. Následující dva roky věnovali Cancer Bats tvorbě nového materiálu a zejména bohaté dávce živých vystoupení. 22. dubna 2008 pak přišlo na pulty album „Hail Destroyer“ s exkluzivními hosty v podobě zpěváků Rise Against a Billy Talent. Časopis Kerrang! ohodnotil desku plným počtem bodů a „netopýři“ byli nominováni týmž časopisem na desku roku 2008.

Po další sérii koncertních šňůr vyplivli hoši v dubnu minulého roku další studiovku „Bears, Mayors, Scraps & Bones“, a před pár dny odstartovali své zatím nejdelší a nejobsáhlejší evropské turné, v jehož rámci zavítají i do Prahy. Doplní je při tom francouzští hlukotvůrci Vera Cruz a nekompromisní mosheři a zástupci stáje Bridge Nine Records - Cruel Hand z nejsevernějšího cípu východního pobřeží USA.

Jen o čtyři dny později budeme mít možnost vidět na stejném místě další lahůdku – kapelu, jež fandí hokejovému klubu Boston Bruins, patřícímu shodou okolností do stejné divize jako Toronto Maple Leafs. A především partu nadšenců, hrajících skvělý melodický hardcore punk.


No Trigger, přestože o nich v poslední době nebylo moc slyšet, se pohybují na scéně dokonce o rok déle než Cancer Bats – vznikli v roce 2003. O rok později vydali své debutové EP „Extinction In Stereo“ a za dalších dvanáct měsíců podepsali smlouvu s populárním labelem Nitro Records, jejímž výsledkem bylo v březnu 2006 album „Canyoneer“. Vše se zdálo být na nejlepší cestě. Jenže přístup chlapců z Massachussets byl možná až příliš poctivý, a potom, co odehráli po boku A Wilhelm Scream, Set Your Goals a Strike Anywhere během pouhého jednoho kalendářního roku takřka dvě stovky koncertů, se ocitli na pokraji, jak fyzických, tak i psychických sil.

Následovalo více jak dvouleté období odpočinku a nečinnosti, během něhož se fanoušci pomalu smiřovali s tím, že kapela v tichosti zanikla. To ale vyvrátili No Trigger v září loňského roku tím, že oznámili vydání nového singlu „Be Honest“, lednové australské turné, dubnové mini-turné po Evropě a dokončení nového alba ještě před létem 2011. K nemalé radosti jejich českých fanoušků zahrají společně se švédskými old schoolery Stay Hungry v pondělí 18. dubna i na pražské Sedmičce.

Praha 6 – Klub 007

Koleje ČVUT – Strahov

14. dubna 2011 v 19:00

Cancer Bats (Kanada), Vera Cruz (Francie), Cruel Hand (USA)

Předprodej 269 Kč / na místě 299 Kč


18. dubna 2011 v 19:30

No Trigger (USA), Stay Hungry (Švédsko)

Na místě 230 Kč

 

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek