Čokovoko vyrážejí na Co Češka, to muzikant tour

Čokovoko vyrážejí na Co Češka, to muzikant tour

Dva akordy a pravda, mluvené slovo, trhavý tanec a láska k humoru černému jako anýzové vejce, také to jsou Čokovoko. Adéla a Zuzana, dvě obyčejné dívky s prvními vráskami, které po vydání svého prvního regulérního alba Hudba vyrážejí na své česko-slovenské turné, které ve svém prvním týdnu nese podtitulek: „Musíme vydělat na novou škodovku, na očkování pro psa a pokřtíme CD.“

Turné Co Češka, to muzikant má celkem 16 zastávek a během každé z nich dívky čekají podobné rituály: „Oholit se, a pokud jsme se předtím pohádaly, tak udobřit se, vzít si podpatky, říct několik jazykolamů, velkým písmem napsat pořadí písniček, zaměřit se na někoho, kdo se směje nebo alespoň kýve,“ říká Zuzka. „Ještě se pořádně namalovat, aby to bylo poznat i v posledních řadách, vzít si neperlivou vodu, zjistit, jestli už tam stojí dost lidí a slíbit si, že už nebudem buzerovat zvukaře,“ dodává Adéla.

Co Češka, to muzikant tour:

11/04 Nitra, Valašský Šenk

12/04 Brno, Fléda (+ 2singles, Don Juan Disco)

15/04 Opava, Music club 13

16/04 Ostrava, Marley (+ Midi Lidi)

18/04 Jihlava, DK

19/04 České Budějovice, Horká vana

20/04 Plzeň, Anděl Café

21/04 Praha, Palác Akropolis (+ 2singles)

23/04 Třebíč, Béčko

24/04 Znojmo, Gogoclub

25/04 Velikonoce

26/04 Bratislava, NuSpirit

27/04 Žilina, Stanica

28/04 Košice, Tabačka

29/04 Trenčín, Lúč

30/04 Senica, tba

Napsali o albu Hudba:

Dvojici introvertek se povedlo, o co se rocková hudba poslední léta marně snaží: probudit v posluchači jeho vnitřního měšťáka, strážce veřejného dobra a následně se s ním konfrontovat.

Petr Vizina, Lidové noviny

http://www.lidovky.cz/cokovoko-vydaly-svou-prvni-skutecnou-desku-fmi-/ln...

V jejich (cíleně) banálních rýmech se mísí každodenní jazyk i "zvrhlá fascinace" popkulturou - a mezi tím prosvítá výstižný obraz současnosti.

Karel Veselý, Aktuálně.cz

http://aktualne.centrum.cz/kultura/hudba/clanek.phtml?id=695777

Album Hudba je přes svůj nesmírně humorný nádech bolestivou a otevřenou zpovědí o výchově dívek v Čechách. Je to intenzivní, na dřeň obnažený sociální striptýz.

Marek Pros, Proti šedi

http://www.protisedi.cz/article/cokovoko-tancuji-socialni-striptyz

 

O Čokovoko:

Od roku 2006 jsou dle vlastních slov nejznámější z hudebně nenadaných kapel v Brně. Hrály jsme už mj. na učilišti, v autobusu, v notářství, na svatbě biologů, na dědových narozkách, v Dobrém ránu s ČT, u Dejdara, na party pro delikventy. Nejsme vhodné na dětskou party a neděláme ani charitu. Na Facebooku máme 7563 fanoušků, 64 haterů a 161 haterů našich haterů. Tito o nás řekli, že jsme „vyvážená chuť říci něco až intimně samy za sebe a nechat se při tom svádět k fikčním odbočkám směrovkami jazyka a rýmů“ a „rozhodne neumite rapovat, zadny flow, boze“. Nové CD se jmenuje Hudba, protože pod mluveným slovem máme hudbu. A toto spojení je snad pěkné. CD vyšlo 1.4. u Mamka labelu a hudbu na něj připravil Tomáš Kelar, někdejší člen anglických Mountaineers. Mastering měl na starosti Ondřej Ježek ve studiu Jámor.

Další informace:

www.cokovoko.cz

http://www.facebook.com/cokovoko

www.bumbumsatori.org

 

 

11. 4. 2011

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek