Zpěvačka Santigold přijede na Colours!

Zpěvačka Santigold přijede na Colours!

Přivážíme vám nadupaný hukot z newyorského popového undergroundu - zpěvačku Santigold.

Hybrid dubstepu, Portishead, Cure, M.I.A., Pixies, Bollywoodu a Lil Wayneho.

Zvykněte si na černou dívku, která nezpívá R&B," říká zpěvačka, skladatelka a producentka Santi White alias Santigold.

Debutové album natočila před třemi lety s Diplo, Freq Nasty a kamarádkou M.I.A., s níž vyjela na turné. A potom s Björk a Architecture In Helsinki. Předskakovala Coldplay, Jay-Z, Beastie Boys nebo Kanye Westovi a o její služby stál David Byrne, Pharrell Williams a The Streets.

O Santigold se začalo mluvit jako o nové M.I.A., ovšem po vydání alba to všichni vzali zpět. „Každý, kdo to tvrdí, je buď ignorantskej blázen, nebo přišel o uši," upozornil všechny Kanye West. A obě ikony tomu nasadily korunu, když se vydaly na společné turné, ze kterého Santigold volně přestoupila na koncertování s Björk.

Platí pro ni také, že vedle skladeb s punkrockovým ostřím dokáže napsat otevřeně provokativní texty a ráda využívá analogový zvuk s basovými rytmy. „Všimli jste si toho, že se Santigold ujala vedení?" řekl o ní Squeak E. Clean z hip hopového dua NASA, když ji přizval do velkolepé společnosti hvězd natáčejících album The Spirit The Apollo (Tom Waits, David Byrne, Chuck D, George Clinton aj.). S Kanye Westem, Spunk Rock a M.I.A. si zazpívala skladbu Whachadoin?.

Letos by Santigold měla představit nové album, na kterém s ní spolupracovali Pharrell Williams a oblíbená skupina Devo.

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek