Do České republiky přijíždí na své jarní turné jedna z nejunikátnějších a nejnadanějších kapel Maďarska, naprosto ojedinělá i v evropském měřítku.

|
Do České republiky přijíždí na své jarní turné jedna z nejunikátnějších a nejnadanějších kapel  Maďarska, naprosto ojedinělá i v evropském měřítku.

Special Providence vznikli v roce 2004 díky dlouholetému přátelství dvou absolventů Kobánya Music Studio a Hudební Akademie Ference Liszta v Budapešti. Už po vydání prvního alba „Space Café“ je na své turné 2007 přizval jako hosty uznávaný Jeff Andrews /USA, baskytarista Scotta Hendersona, Mikea Sterna ad./ se svým triem. V roce 2008 pak Special Providence vydávají druhé album „Labyrinth“, jež sklidilo na mezinárodní hudební scéně vynikající kritiku. O rok později koncertují na prestižním London Jazz Festival. V roce 2010 začíná MUSEA - velký progresivní label - distribuovat jejich alba v 15 zemích světa a kapela současně vydává živý koncert na DVD nazvaný „Something Special“. Special Providence se také s velkým ohlasem účastní francouzského festivalu Crescendo, pokračují v koncertování po Evropě a přichází nabídka na koncerty v Japonsku, které se na podzim tohoto roku uskuteční.
Všichni čtyři členové působí i v dalších oceňovaných projektech /David Kollar Band, Róbert Hrutka, Subscribe, Ganxta Zolee ad./ a také se jako studioví hráči podíleli /i autorsky/ na albech dalších interpretů. Special Providence je nicméně jejich domovskou základnou, kterou všichni čtyři hudebníci preferují pro tvůrčí svobodu a názorovou blízkost.

„Jazzrockmetalturbochill“, jak svůj styl sami nazývají, je v první řadě spojením nečekaných hudebních prvků a postupů, které slouží celku. Až poté přichází individuální virtuozita jednotlivých členů - taková hudební pokora umožňuje kapele podávat progressive fusion jazz v novém světle a jejich hudební bravurnost se stává lehce stravitelnou pro posluchače rozdílných žánrů.

Special Providence jsou jedineční svými koncerty. Záplava živelné energie, která s náhlými změnami kompozice neklesá, ale roste, lehkost, s jakou představují nejnáročnější instrumentální kousky a téměř hmatatelná radost z koncertování, to vše se stává pro publikum neopakovatelným a naplňujícím zážitkem.

SPECIAL PROVIDENCE SPRING TOUR 2011

25.dubna PLZEŇ Anděl Café Music Bar
26.dubna PRAHA A Studio Rubín
27.dubna ČESKÁ TŘEBOVÁ Modrý Trpaslík
28.dubna OPAVA Music Bar Jam
29.dubna OSTRAVA Klub Parník
30.dubna BRNO Stará Pekárna

26.4.2011 PRAHA – koncert společně s kapelou AKLINE

Alternativní rock v podání kapely Akline je v našich zeměpisných šířkách velkým osvěžením – mnohé rezenze jejich nedávno vydaného debutového CD Ad Lib jsou plné chvály za precizní zpracování i široký hudební rozhled v dalších žánrech. Našli však svou vlastní cestu a jejich hudba lehce plyne, propojujíc hlas a instrumentální um. Jazzrockové skladby jsou plné emocí, téměř nadnáší a uvolňují. Na české hudební scéně jsou Akline ojedinělým příslibem originality a nevšednosti.

www.bandzone.cz/akline

27.4.2011 OPAVA – koncert společně s kapelou PIPI DUPU

Mladá kapela z Fulneku jménem PIPI DUPU vydala před rokem album Liquid adrenalin, které vybočuje z českého rocku nejen špičkovým muzikantstvím, ale také energií, jež kapela na desku zachytila a kterou pak dokáží na pódiu obecenstvu beze zbytku rozdat. Neobvyklé a přitom téhle kapele vlastní /dle jejich slov prozatím/, je také to, že všechny skladby jsou pouze instrumentální – vyniká tak kompoziční barevnost, kterou dovede málokterý zpěvák tohoto žánru podpořit. PIPI DUPU nenudí, neimitují a progressive rock má v jejich podání skvělý energický náboj.

www.bandzone.cz/pipidupu

30.4.2011 BRNO

Koncert se uskuteční s laskavou podporou Svazu Maďarů v Brně.

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek