Elektro - industriální THOT (BE) přijedou poprvé do ČR

|
Elektro - industriální THOT (BE) přijedou poprvé do ČR

Bruselští Thot jsou evropskou variací amerických Nine Inch Nails. Kapela přijede poprvé zahrát do Čech jako host křtu nového CD tuzemských Sunshine, který proběhne 21. 4. 2011 v Praze v Lucerna Music baru. V pátek  22. 4. 2011 je možné navštívit koncert v Mariánských Lázních v klubu Na Rampě. Kapela představí písně z nové desky Obscured By The Wind, která vyšla před pár dny jako free-download na internetu a také v omezeném nákladu na CD.

Muzika Thot je přirozenou kombinací akustických a industriálních zvuků rockové a elektronické hudby, která se nedrží jednoho stylu a koncerty umí rozjet ve velkém. Kromě úchvatných živých vystoupení je můžete vidět v Bruselu, jak pořádají pouliční vizuální performance a akustické happeningy.

« Obrovská síla, skvěle realizováno (Franz Treichler, The Young Gods). »

« Skupina Thot je za poslední roky bezpochyby nejzajímavějším nováčkem na industriální scéně (Sonic Abuse, Velká Británie). »

Hned jejich první album The Huffed Hue z roku 2005 má velice dobré a pochvalné recenze. O rok později vydávají abum remixů The Huffed Fragments. Roku 2008 vydávají album Year of the Thistles. V současné době nahrávají Thot nové album, které vyjde letos v březnu v Belgii. Mozkem kapely je zpěvák Grégoire Fray. Bicí a elektroniku má na starosti Gil de Chevigné, Phillipe Gillès piáno a klávesy a Julien Forthomme hraje na baskytaru. Nepostradatelnou členkou je scénografka Arille Moensová se svými působivými videoprojekcemi. Celou kapelu pak stmeluje mistr zvuku Francois Vincent.

Zahraniční recenze :

Thot je nadějná elektro-rocková kapela z Bruselu. Její muzika potěší bezpochyby jak posluchače tvrdého rocku, tak fanoušky elektroniky ve stylu NIN, rozhodně není na jeden poslech. Domorodé zpěvy a hard rockové kytarové riffy… tahle kombinace pohne i pařezem. Thot - to je těžkotonážní, neuvěřitelně nadupaný alternativní rock, navíc podtržený osobitým a obratným používáním nejroztodivnějších elektronických mašinek. Ze zpěvákova hlasu čiší energie, která ohromujícím způsobem dokresluje celkový dojem. (…) Stále žasnu, jakou promakanou hudbu předvádějí na svých EP. (…) Mám takový dojem, že v Belgii tiká časovaná hudební bomba. (Disagreement, Luxembourg, 2010).

První skladba Stories of the Hills Mover je naprosto neskutečná, do rytmu tepe a buší jako noiseová vlna tsunami, která člověka smete, aniž by ji čekal. A to ještě dotyčný netuší, že se na něj přiřítí nefalšovaný industriální masakr v podobě druhé skladby The Fields Tuner, která ho rozseká takovým způsobem, že se může jít kapelka Rammstein se svou agresivní rockovou popinou rovnou zahrabat. Je to ťafka mezi oči, jako když člověk poprvé uslyšel The Fragile od NIN nebo Psalm 69 od Ministry. (…) Koho už nějakou dobu baví industrial, určitě si přijde na své. (…) Stačí si poslechnout poslední dva singly a hned je jasné, že Thot mají našlápnuto…(Sonic Abuse, England, August 2010).

Odkazy : http://thot.bandcamp.com, http://www.myspace.com/thot

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek