Oceán přichází s novým singlem, na turné vystoupí Krajčo i Ruppert

|
Oceán přichází s novým singlem,  na turné vystoupí Krajčo i Ruppert

NOVÝ SINGL „ODLESK TVŮJ“

Už v pondělí 18.4. zazní v rozhlasovém éteru zbrusu nová píseň od znovuobnovené legendární synth-popové skupiny Oceán. Nový singl Odlesk tvůj je výjimečný hned ve dvou ohledech, je to první nová skladba Oceánu po dlouhých 19 letech a hudba skupiny se vůbec poprvé spojí s ženským hlasem. Post zesnulého zpěváka Petra Muka totiž zaujala zpěvačka Jitka Charvátová, známá svým působením ve skupinách Fiction či Skyline. Hudba vznikla ze spolupráce Oceánu s producentem Arminem Effenbergerem, skladbu otextoval tradiční oceánský textař Petr Hons. Nový singl předznamenává jak květnové turné Oceánu, tak chystanou novou desku, která je předběžně plánovaná na rok 2012.
Petr Hons k textu nového singlu: "Je to vlastně o hledání víry, viděno z perspektivy naší osobní, vnitřní víry, kdy jednou všechno vidíme ostře a jasně, a znenadání se nám všechno rozmazává a to, co bylo v jednu chvíli srozumitelné, je v dalším okamžiku pryč. Odlesk naší víry, naděje, hledání, pokory. Odlesk toho, co nás každým dnem povzbuzuje a neustále nás drží nad vodou."


ZÁZNAM Z TURNÉ VYJDE V KVĚTNU

Květnové česko-slovenské turné Oceánu, které odstartuje 27.4. v Praze v klubu Roxy, bude pojato jako vzpomínka na starý Oceán. Na koncertech tedy zazní převážně starý repertoár Oceánu v nových aranžích, s vokálem Jitky Charvátové. Kromě nové zpěvačky si Oceán pozval také další zajímavé hosty, kteří byli se začátky Oceánu spojeni. Na jednotlivých koncertech tak budou mít návštěvníci možnost slyšet skladby Oceánu například v podání Richarda Krajča, Matěje Rupperta s doprovodem Romana Holého, slovenské legendy Laco Lučeniče nebo zpěváka Bohouše Josefa. Stálým hostem turné bude pražské synth-popové duo Cartonnage, které při této příležitosti představí skladby z nového alba I'm Not Your Computer. V Bratislavě společně s Oceánem vystoupí i skupina Monte Rosa. Kromě pražského koncertu bude mít turné dalších pět zastávek: 5.5. v Brně na Fléde, 14.5. v Ostravě v klubu Garage, 20.5. v Bratislavě v Majestic Music Clubu, 26.5. v Českých Budějovicích v Metropolu a celá šňůra bude zakončena 27.5. koncertem v Londýně v klubu RichMix.
Z koncertů v Roxy a v Brně na Flédě bude pořízen záznam, který ještě před koncem turné vyjde společně s novým singlem na CD u vydavatelství EMI. CD „Oceán – Roxy“ bude pokřtěno 20.5. na koncertě v Bratislavě.
Kromě Jitky Charvátové na postu hlavní zpěvačky vystoupí Oceán na turné ve své původní sestavě: Petr Kučera – klávesy; Dušan Vozáry – klávesy, kytara; Jan Vozáry – bicí; Petr Hons – texty. Vstupenky na jednotlivé koncerty turné jsou k dostání v běžných předprodejích.


LEGENDA OCEÁN

Za svou poměrně krátkou, i když strmou kariéru na přelomu 80. a 90 let 20. století vydal Oceán pouze 3 dlouhohrající desky a poslední nová skladba vznikla v roce 1992. Přesto má Oceán až do dnešních dní silnou fanouškovskou základnu a jako první úspěšná synth-popová kapela má na české i slovenské hudební scéně řadu následovníků. Málo se ví, že na vrcholu své kariéry, koncem roku 1989, Oceán dokonce absolvoval turné po Velké Británii jako předkapela slavné skupiny Erasure. Poslední koncert v původní sestavě odehrála skupina 21.12.1992 v Českých Budějovicích.

OCEÁN TOUR 2011:
27.4. Praha – Roxy (hosté: Richard Krajčo, Bohouš Josef, Cartonnage)
5.5. Brno – Fléda (hosté: Roman Holý, Matěj Ruppert, Bohouš Josef, Cartonnage)
14.5. Ostrava – Garage (hosté: Roman Holý, Bohouš Josef, Laco Lučenič, Cartonnage)
20.5. Bratislava – Majestic Music Club (hosté: Monte Rosa, Laco Lučenič, Bohouš Josef, Cartonnage)
26.5. České Budějovice – KD Metropol (hosté: Bohouš Josef, Cartonnage)
27.5. Londýn - RichMix

Veškeré novinky najdete na oficiálním webu skupiny Oceán: http://www.newocean.cz/ nebo na profilu na Facebooku: http://www.facebook.com/skupinaocean

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek