Slováci Madcult mají dnes premiéru nového videoklipu a chystají se na turné

|
Slováci Madcult mají dnes premiéru nového videoklipu a chystají se na turné

Zvolen není jen městem vypájeným na kousku dřeva, kde je „hrad a podhradie“, jak ho v úvodním jednání, dnes již kultovní inscenace divadla Sklep – Mlýny, představil Jiří Fero Burda. Zvolen je také městem, v jehož temných zákoutích se zrodil jeden šílený kult, jednoduše zvaný Madcult. Skupinka tří mladých recidivistů se snahou podkopat autority, kritizovat společnost a poukázat na špatné chování k matičce přírodě, vydala v roce 2010 EP 4 Reasons 4 Failure(s), jež oslovilo nejen hudební kritiky, ale také širokou veřejnost. Aby Madcult svou snahu podpořili také audiovizuálně, připravili videoklip ke skladbě „Lifeless Sea“, který si svou premiéru odbude v podvečer 18. 4. 2011 na serveru coreMusic.cz (www.coremusic.cz).

Zpracování videoklipu se osobitě ujal mladý dokumentarista Martin Hossa. „Autorovi jsme dali volnou ruku, celý koncept pojal po svém, a ač jsme to původně neplánovali, tak klip má k textu a poslání našich skladeb velmi blízko. Jsme z jeho práce nadšeni, o to víc, že to dělal zadarmo ve svém volném čase,“ komentuje vznik videa kytarista a zpěvák kapely v jedné osobě, Filip Bartek. Vy se již teď můžete podívat na video teaser, který pro vás kapela připravila (http://youtu.be/Kc_HrFSQ4iY).

Slovenští Madcult svou hudbou zasahují do mnoha žánrů současné core hudby a jejich skladby tak tvoří pestrobarevnou koláž, ve které najdeme jak agresivní a útočné grindcoreové pasáže, metalcoreové riffování a breakdowny, mathcoreovou komplikovanost, hardcoreovou sepjatost, crustovou přímočarost, tak emotivně procítěná intermezza blížící se až k post-rockovému ambientu. Společně se sociálně-kritickými a ekologickými texty patří jejich tvorba k vrcholům nejen slovenské a české tvrdě hudební scény. Důkazem tvrdé a poctivé práce tohoto nezkrotného tria je jejich poslední  počin – EP 4 Reasons 4 Failure(s), které se nahrávalo ve studiu Rolanda Grapowa (Masterplan, ex- Helloween), kde nahrávaly kapely jako X-CORE nebo Smashed Face a bylo masterováno v Anglii u Johna Mitchella (Architects, Funeral For A Friend, Annotations Of An Autopsy). „Lifeless Sea“ je druhým videoklipem kapely, prvním počinem byl klip ke skladbě „Marionettes“ z výše zmíněného EP (ke zhlédnutí zde: http:// youtu.be/62OXcw_DMnE).

Kapela se v současné době připravuje na desetidenní turné po NL/ČR/SK, které absolvuje společně s All Heads Rise (Nizozemí, www.myspace.com/allheadsrise) a Anime Torment (ČR, Litoměřice, www.myspace.com/animetorment). Nenechte si proto ujít jejich energický set a přijďte Madcult i ostatní kapely podpořit v jejich snažení. Zastávky turné jsou následující:

5. 5. 2011 Litoměřice (CZ) – Baronka

6. 5. 2011 Zvolen (SK) – Music Rock Cafe

7. 5. 2011 Prešov (SK) – City Klub

8. 5. 2011 Žilina (SK) – Retro Pub

9. 5. 2011 Jihlava (CZ) – Ponorka

10. 5. 2011 Chomutov (CZ) – Kulisárna

11. 5. 2011 Děčín (CZ) – Biograffs

12. 5. 2011 Amsterdam (NL) – Cave

13. 5. 2011 Heerien (NL) – Cafe Bluff

14. 5. 2011 Arnhem (NL) – Cafe The Stage

madcult
ODKAZY:

www.myspace.com/madcult

www.bandzone.cz/madcult

www.facebook.com/pages/MADCULT/128999315345

www.coremusic.cz

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek