Markéta Irglová a její blízká budoucnost

Markéta Irglová a její blízká budoucnost

Do povědomí české populace se dostala v roce 2006, kdy společně se zpěvákem irských The Frames Glenem Hansardem natočila nízkorozpočtový film Once. Filmové diváky a kritiky nadchl natolik, že při únorovém rozdávání Oscarů se dostalo i na něj a do Markétin rukou se dostala zlatá soška za nejlepší filmovou skladbu. Společně s Hansardem pracovala na projektu s názvem The Swell Season.

A co chystá v nejbližší době?

Deska se jménem Anar vyjde na v průběhu srpna na americkém labelu ANTI-Records (např. Tricky, Grinderman, Wilco nebo Yann Tiersen). „Žánrově se Markétiny písničky pohybují v oblasti harmonického folku s dominantním zvukem akustické kytary a piana, tak jak je známe z jejich autorských písní na třech albech, natočených společně s Glenem Hansardem,“ říká Markétin otec a manažer Marek Irgl.

K samotné desce se chystá i menší české turné, které započne 9. května v Brně a skončí dvojkoncertem v Praze ve dnech 15. a 16. května. Poté se Markéta přesune na tour do Spojených států, kde ale bude jako vokalistka s kapelou Iron & Wine.

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek