Alvik vyráží na turné: Praha a Olomouc ochutnají speciality z mezinárodní hudební kuchyně

Alvik vyráží na turné: Praha a Olomouc ochutnají speciality z mezinárodní hudební kuchyně

Celý rok a půl si fanoušci populární mezinárodní formace Alvik museli počkat, než jejich ikony opět stanou na pódiu. Dva roky muzikanti připravovali nové album, které představí na dvou speciálních koncertech – 11. května v U-klubu v Olomouci a 13. května v pražské Akropoli.

Alvik dýchá jazzem, odráží uvolněnou atmosféru lounge music, pulsuje v nejrůznějších tempech od abstraktního hipohopu, přes broken beats až po drum´n´bass. Svým debutovým albem Breathing Geometry na sebe kapela strhla pozornost a od té doby se její jméno stalo synonymem pro energickou audiovizuální show, s níž si muzikanti podmanili na svých koncertech Ameriku, Británii, Rumunsko či Slovensko.

Členové kapely jsou většinu času rozptýleni po různých koutech Evropy, jejich koncertů tak během roku bývá jako šafránu. Když už se však Alvik někde objeví, jde vždy o mimořádnou lahůdku pro posluchače a rozhodně stojí za to se na tento hudební svátek vypravit. Nejbližší (a otázka je, na jak dlouhou dobu zase poslední) šanci nechat si naservírovat delikátní koktejl drum&bassu, trip hopu, elektroniky, nu- a soul-jazzu budou posluchači mít 11. května v olomouckém U klubu, kde se jako speciální hosté při skladbě On Air On Skin představí taneční skupina Alyesha Crew, a 13. května v pražském Paláci Akropolis.

Alvik vystoupí ve své ustálené sestavě: Anya Stuart (usa) zpěv, Mishan Pajdiak (cz) el. rytmika, samply a bicí, Bharata Rajnošek (cz) dechy, Petr Tichý (cz) kontrabas, Audun Nedrelid (nor) klávesy a rhodes. Představí tu i skladby z chystaného nového alba, jehož přípravě se skupina poslední dva roky věnovala. Koncert vizuálně ozdobí dvorní VJ Gyomh (fr).11. května – 21:00 - U-klub, Olomouc,
13. května – 19:30 - Palác Akropolis, Praha


předprodej vstupenek v síti Eventim  www.eventim.cz a Ticketstream  www.ticketstream.cz .

Více informací na www.alvik.cz

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek