Plzeňský Majáles se blíží

Plzeňský Majáles se blíží

Největší plzeňský open air festival vyvrcholí příští víkend

Tradiční plzeňské slavnosti Majáles se pomalu rozjíždí studentským programem. Kandidáti na Krále Majáles jsou již nominováni, na akademické půdě probíhají zahřívací párty a blíží se takové akce jako festival studentských skupin, pivní štafeta či majálesové sportovní turnaje. A to vše vyvrcholí volbou nového studentského vládce v pátek 29. dubna na náměstí Republiky a den poté největším plzeňským festivalem t-music Majáles Open Air v amfiteátru Lochotín.

Studentská oslava jara má v západočeské metropoli nepřerušenou tradici od roku 1990, je tedy nejstarším novodobým Majálesem v Česku. Letošní ročník naváže na ten předchozí, který byl po všech stránkách rekordní a potvrdil pozici celorepublikově největšího Majálesu vůbec s více než dvacetitisícovou návštěvností.

Druhý hlavní den oslav našel již před šesti lety útočiště v lochotínském amfiteátru. Letos se kromě prostor letního kina odehraje část programu opět na parkovišti před amfiteátrem v podobě druhé scény. Tím se prostor pro návštěvníky výrazně rozšíří a to pak jistě přispěje k vyššímu komfortu návštěvníků. Hudební část oslav tak může nabídnout další skvělé kapely, pro které se již nenašel prostor na hlavním podiu. Třetí scéna v přírodním altánku uvede alternativní vystoupení k mainstreamovým interpretům na ostatních pódiích. Doprovodný program bude opět sloučen do cyklu soutěží o „majálesového borce“. Nebudou samozřejmě chybět majálesové svatby na 24 hodin, výtvarné dílny a další tradiční hry. Novinkou bude speciální úschovna zavazadel.

V rámci festivalu t-music Majáles Open Air tak vystoupí více než třicet interpretů. Mezi hlavní taháky patří jednoznačně skupina Chinaski. Ta v rámci turné k novému albu zcela vynechala západočeskou metropoli a tak bude plzeňský Majáles jedinečnou příležitostí, kde slyšet kromě osvědčených hitů i novinkové písně z alba Není naco čekat. Mezi dalšími headlinery se objevují jména, která mají za sebou již mnoho úspěšných majálesových vystoupení a vyrůstala spolu s vývojem festivalu. Návštěvníci se mohou těšit na Divokýho Billa, Sto Zvířat, Vypsanou Fixu, Discoballs a nebo Rybičky 48. Tradiční hudební program navíc ozvláštní Ivan Mládek se svým banjo bandem, američtí rockeři z The Static Age a nebo stále populárnější Pipes and Pints.

Kandidáty na krále při tradiční volbě den před festivalem doprovodí interpreti Tomáš Klus, Imodium, Fast Food Orchestra, Eddie Stoilow a mnoho dalších. Letos se sešlo celkem šest kandidátů a tak souboj o uvolněný trůn bude opět hodně napínavý.

Všechny majálesové aktivity kromě hlavního festivalu t-music Majáles Open Air na Lochotíně jsou zdarma. Na hlavní den oslav, 30. dubna v amfiteátru Lochotín, jsou vstupenky k dostání v běžných předprodejích a nebo na t-music.cz přímo do mobilu s pivkem zadarmo pro zákazníky T-Mobile za 220 Kč. Prodej vstupenek v den festivalu bude za 280 Kč. Pro více informací o programu, kandidátech na Krále Majáles, předmajálesových párty a nebo festivalu studentských kapel Kapeláž 27. dubna přímo v areálu ZČU sledujte stránky plzen.majales.cz nebo hledejte Plzeňský Majáles Official na Facebooku.

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek