Dnes si studenti volí nového krále a v sobotu Majáles obsadí Lochotín

Dnes si studenti volí nového krále a v sobotu Majáles obsadí Lochotín

Tradiční plzeňské slavnosti jara Majáles mají před sebou svůj festivalový závěr. Po dubnových studentských dnech, během kterých jsme se seznamovali s kandidáty na Krále Majáles, bavili se na zahřívacích párty a nebo na festivalu Kapeláž přímo v areálu ZČU, přichází velkolepé vyvrcholení.

Dnes se odehraje na náměstí Republiky program s názvem Královský pátek. Mezi mnoha interprety jako Tomáš Klus, Fast Food Orchestra nebo Eddie Stoilow se naposledy pokusí získat voliče na svou stranu šest kandidátů na Krále Majáles 2011. Toho vítězného určí podvečerní veřejná volba, po které proběhne oficiální předání vlády od aktuálního krále Chramiho I. Návštěvníci se kromě skvělých koncertů mohou těšit na originální příjezdy a volební scénky kandidátů. Vstup na Královských pátek je zdarma.

Vrchol Majálesu přijde však až v sobotu 30. dubna, kdy největší evropský přírodní amfiteátr obsadí největší západočeský festival t-music Majáles Open Air. Již dvaadvacátý ročník tohoto tradičního festivalu nabídne téměř třicet interpretů na třech hudebních pódiích, tradiční majálesové svatby, cyklus šestnácti soutěží o titul Majálesový Borec a mnoho další zábavy.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení skupin Divokej Bill, Sto Zvířat, Vypsaná Fixa, Pipes & Pints, Discoballs a nebo netradiční show Ivana Mládka s banjo bandem.

Mezi headlinery se dá jistě zařadit i oblíbená kapela Chinaski, které v rámci turné k novému albu záměrně vynechala Plzeň, aby si zde mohla užít speciální koncert v příjemném prostředí lochotínského amfiteátru. Chinaski na Majálesu zahrají v hodinovém setu to nejlepší ze své mnohaleté tvorby. Toto je ovšem jen výčet z bohatého programu závěrečného majálesového festivalu.

Vstupenky jsou během pátku k dostání pouze ve speciálním stánku na náměstí Republiky za 220 Kč od 14:00. V tu dobu totiž končí běžný předprodej. Cena vstupenek na místě v den festivalu pak bude 280 Kč. Děti do 110 cm mají vstup zdarma. Pro festival platí klasická omezení jako zákaz vstupu se zbraněmi, zvířaty, jídlem a pitím s výjimkou nealko nápojů v plastových lahvích do 0,75l.

Harmonogramy pódií, mapu areálu a také další praktické informace naleznete na internetových stránkách plzen.majales.cz a nebo na facebooku.

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek