Taliesyn vystoupí jako headliner největšího multikulturního festivalu ve Vídni

|
Taliesyn vystoupí jako headliner největšího multikulturního festivalu ve Vídni

Kapela Taliesyn po vydání úspěšného alba Zvesela! chystá svou nezaměnitelnou hudební tvorbu představit i rakouskému publiku. Jako hlavní hvězdy si Taliesyn vybral i vídeňský festival Montmartre, který každoročně navštíví přes šedesát tisíc lidí.

Již několik měsíců uběhlo od vydání alba Zvesela!, kterým na sebe výrazně upozornila přažská hudební formace Taliesyn. Signifikantní esence nejen folkové hudby, rocku, fusion, world music, jazzu, ale i angloamerického písničkářství, ostrovních balad či českomoravského folklóru strhla na svou stranu řady fanoušků po celé České republice. Nyní se kapela vydává do Rakouska, kde v září odehraje dva exkluzivní koncerty.

Čtvrtého září vystoupí  Taliesyn jako hlavní hvězda finálového dne festivalu Montmartre – Kunst im Park. Sedmý ročník největšího populárního multikulturního festivalu ve Vídni, který každoročně navštíví na šedesát tisíc příchozích, tak poprvé v pozici headlinera přivítá českou skupinu. „Hudba této kapely je něco, na co spousta lidí čekala. Dlouho jsem tak výbornou muziku neslyšel a jsem opravdu velmi šťastný, že Taliesyn budeme moci letos přivítat na Montmartru.“ dodává dramaturg festivalu Erich Porsch.  Třídenní open air festival konaný v prostorách Türkenschanzpark s sebou pravidelně přináší hudební vystoupení umělců z různých zemí světa, výstavy obrazů, promítání filmů, umělecké exhibice, divadelní vystoupení, autorská čtení, kabaret, pantomimu a mnoho dalšího.

O den později  Taliesyn zahrají ve slavném Tunnel Clubu v centru Vídně, který si nese již třicetiletou hudební tradici. Kapela tak uzavře speciální rakouské tour, jemuž bude ještě předcházet festivalová sezóna v České republice. Během té skupina navštíví např. Lovosický Žafest nebo věhlasný multikulturní festival Colours of Ostrava.


Více informací na:
www.taliesyn.cz

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek