Through The Noise Tour se pokusí v pátek oživit původní myšlenky hardcore

|
Through The Noise Tour se pokusí v pátek oživit původní myšlenky hardcore

Svátkem pro příznivce hardcoreové muziky a (bohužel výjimečně) i původních hardcoreových myšlenek bude již pozítří zastávka pěti kapel v rámci letošního Through The Noise Tour v pražském Rock Café.

Jeho největším magnetem jsou COMEBACK KID z kanadského Winnipegu, pro něž bude páteční koncert již čtvrtým vystoupením v České republice. Na tom prvním se ale na strahovské Sedmičce sešlo tolik zájemců, že kapacita klubu nestačila, a koncert si tak užila jen ta část šťastlivců, kterým se podařilo protlačit se do přední části klubu. Druhé představení CBK přišlo v roce 2009, jenže ve formě festivalového setu, což přece jen pro většinu fandů klasického HC není to pravé ořechové, a to třetí pak v loňském roce v Abatonu, od jehož návštěvy ale pro změnu odrazovala fanoušky podivná dramaturgie a pochybná společnost hudebních těles žánrově až příliš protichůdných.

Letošní koncert CBK tak bude prvním, na kterém je doprovodí výběr kapel spřízněných svými HC-punkovými kořeny, bez zbytečných metalových póz a atributů, které tak dají alespoň částečně vzpomenout na dobu, kdy hardcore byl jasně definovaný jako sub-žánr punku, nebyl zamořen ani metalovými manýry, ani riffy, a byl naopak alternativou k metalu, jeho výsměchem i opozicí.

Specifickou partou jsou norští KVELERTAK, jejichž kombinace vzteklého hardcore-punku se sludge a rockandrollem si získala i u nás velmi početné publikum. Ani GRAVE MAKER z Vancouveru nejsou v ČR neznámí, zejména díky promotérům z Two Shovels - i oni potěší fanoušky nejen poctivým "old school" HC soundem a la Verse, No Warning či Bane, ale stejně jako Comeback Kid i věrností k původním myšlenkám, vázajícím se k tomuto stylu, jako jsou veganství a vegetariánství, anti-konzumismus, politická angažovanost a sociální uvědomění, které bohužel v poslední době nepochopitelně nejsou už pro některé party, považující se za "hardcore kapely", samozřejmostí.

Kalifornští THE GHOST INSIDE jsou inspirováni jednak přímočarým moshovým zvukem a la First Blood, Deez Nuts, Carpathian nebo Hoods, na druhou stranu ale sympaticky obohacují svou tvorbu melodickými kytarovými riffy a la Misery Signals, It Prevails nebo Counterparts. Zmíněný kvartet kapel doplňují ještě další Norové, SOCIAL SUICIDE z Bergenu, přinášející osvěžující, ale nekompromisní hardcore noise-punk, mohutně inspirovaný Refused, Gallows,
Converge nebo Botch.

Páteční akce v Rock Café připomene návštěvníkům fakt, že skutečná hardcoreová scéna ani náhodou není o "tunelech" či "breakdownech", ale o snaze ovlivnit svými názory a postoji, a jejich realizací v praxi, společnost směrem k morálnějšímu, etičtějšímu a humánnějšímu postoji ke světu, k přírodě, k ostatním lidem a životu jako takovému. A snad přinese naději, že kapely jako jsou Comeback Kid, vzniklé na opravdových hardcoreových principech, budou nadále existovat, a oživovat tyto původní myšlenky.

COMEBACK KID, THE GHOST INSIDE, KVELERTAK, GRAVE MAKER, SOCIAL SUICIDE
Pátek 6. 5. v 18:30 - Rock café, Národní 20, Praha 1
Vstupenky po 445,- Kč v síti Ticketportal.

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek